Aylık Yengeç YorumuYengeçNisan 2021 & Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları

Mart 31, 20210
yengeç burcu

Sevgili yengeçler,

Geçtiğimiz ay hayatınıza dair sorgulamalar içindeydiniz, neye inandığınızı, hayat felsefenizi gözden geçirdiniz. Bazılarınız uzun yolculuklar yaptı, bazılarınız yurt dışı ve eğitim konularıyla ilgilendi. Ayı da terazi dolunayı ile kapattınız. Ailevi konular, taşınma ve ebeveynlerin gündeminizde olmaya devam ettiği bir süreçtesiniz. Dolunayın enerjisi bir sonraki yeni aya kadar devam edecek…

4 Nisan ise itibariyle Merkür Koç Burcuna geçecek Koç sizin 10. eviniz olduğu için, kariyeriniz, toplum önünde görünürlüğünüz, kendinizi ortaya koyma biçiminiz bakımından önemli bir süreçtesiniz.

Koç yeni ayı

Zaman akar gider gökyüzü değişir, bizlerde beraberinde değişiriz. Duygularımız, hislerimiz, mizacımız da özellikle ayın hakaretleriyle birlikte değişir. Yeni aylar ayın genel teması hakkında detaylı bilgiler verir, bir süredir kapattığınız, gömdüğünüz konularda artık yeniden harekete geçme evresine hazırlıktır.

12 nisan da gerçekleşecek olan yeni ay birey olayım, cesur olayım derken aşırıya kaçma, uçlarda tepkiler verme, fazlasıyla sivrilme gibi getirileri olabilir. Haklarınız için mücadele edebilir, zaman zaman otorite figürleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde ikili ilişkilerinizi yönetmek, özel hayatınızla kariyerinizin stresini ayrı tutmakta zorlanabilirsiniz. Engellere, baskılara, psikolojik oyunlara, manipülasyon ve tüm kışkırtmalara boyun eğmeyerek çok kıymetli bir eşiği aşabilirsiniz. Cesaretin kılıcı kuşanıp, sağı solu doğramak olmadığı, yeni başlangıçlar yaparken geride bıraktıklarımızı bazen sert kelimelerle, bazen de sessizliğimizle kırıp dökmenin yanlışlığıyla yüzleşmeliyiz.

Yeni ay elbette riskleri olduğu kadar olumlu enerjiler de barındırıyor. Özellikle 13-17 Nisan tarihleri arasında Mars Jüpiter olumlu açısıyla bilinç dışı korkularınızı aşabilir, okült konularla ilgilenebilirsiniz. Beklediğiniz bir paranın gelişi bütçenizi de rahatlatabilir.

15 Nisan venüs yöneticisi olduğu boğa burcuna geçiyor yani sizin 11. evinizde seyahat edecek. Venüs aynı zamanda sizin 4. evinizi de yönettiği için bu süreçte sosyalleşebilir, sosyal projeler içinde bulunabilir, ailevi konularda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. 16 – 17 Nisanda ise Merkür ile Plüton’un karesi ile iş ilişkilerinizde sabrınızın taştığını düşünebilirsiniz. Üstlerinizle sözleriniz çarpışabilir, kışkırtılma, manipüle edilebilirsiniz. Tahrik edici durumlar karşısında sakin kalmaya, ağzınızdan çıkanı kontrol etmeye çalışmalısınız.

20 Nisandan itibaren güneş boğa burcuna yani sizin 11. evinize geçiş yapacak ve beraberinde venüs ve hızına yetişemediğimiz merkür de bu alanda olması sosyalleşme ihtiyacınızı artıracaktır. Şartlar malum pandemi nedeniyle sosyalleşmelerimizde sosyal medyayla sınırlı kaldı. Yine de insanlarla iç içe olma, arkadaş çevrenizi genişletme, yeni hayaller kurma zamanı… Ay içinde krizi iyi yönetebildiyseniz bu alan kariyerin getirilerini de gösterdiği için kazançlarınız artabilir.

Güneş, venüs ve merkür sırayla 21- 24 Nisan tarihlerinde uranüsle kavuşum yapacak. Bu da ani ve dürtüsel tavırlar sergilemenize neden olabilir, ani bir kararla iş değiştirebilir, çevrenizi baştan yapılandırmak isteyebilirsiniz.

23 nisan da mars da yengeç burcuna geçecek böylece bir süredir yaşadığınız içsel sıkıntılar yerini sizin daha hareketli ne enerji dolu olduğunuz bir sürece bırakacak. Yükseleniniz üzerindeki mars sizi enerji dolu yaptığı kadar, birden parlayan fazla cesur biri gösterebilir. Spora başlayabilir, küçük operasyonlar yaptırmak isteyebilirsiniz. Hızınız zaman zaman kafanızı bir yere çarpmaya neden olabilir…

Biraz yavaşlamakta fayda var…

Akrep dolunayı

Dolunaylar güneş ve ayın birbirine karşıtlık oluşturmasından meydana geldiği için içsel yani ruhsal yanımızla, kişilik ve kimliğimiz arasındaki çatışmaları; eril ve dişil yanımız arasındaki çelişkiyi anlatır. Dolayısıyla dolunaylar her bakımdan gergin enerji barındırırlar.

Ayı 27 Nisanda gerçekleşecek Akrep dolunayı ile bitireceğiz dolunay sizin 5. evinizde gerçekleşecek dolayısıyla flörtler, aşklar gündemde. Tutku dolu hissedebilirsiniz. Dolunayın enerjisi daha çok derinleşmek doğasında olduğu için bu ilişkide kusurlara rağmen bir arada olmak, krizleri olağan kabul etmek ve burada derinleşme arzunuz artabilir. Diğer taraftan bu alan çocuklarınızla ilişkili olduğu için onlarla ilgilenebilir, sanatsal faaliyetler içinde bulunabilirsiniz.

Sevgi ve farkındalıkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade