Güneş TutulmalarıTeraziTerazi burcunda güneş tutulması; Kalkan, mızrak, zeytin dalı!

Ekim 10, 20230
terazi burcunda güneş tutulması

14 ekim 2023 de terazi burcunun 21 derecesinde gerçekleşecek tutulmaya dair teknik detaylar;

  • 134 nolu saros ailesinden
  • Halkalı tutulma Ülkemizden gözlemlenemeyecek olup, Amerika, Columbia, Brezilya gibi ülkelerden. Gözlemlenebilecek.
  • Tutulma terazi burcunun 21 derecesinde.
  • Ve güney ay düğümü ile kavuşumda gerçekleşiyor.
  • Tutulma esnasında. Ufuk çizgisinde ikizler burcunu görüyoruz. Ve yönetici gezegen Merkür tutulmaya, terazi burcunda eşlik ediyor.
  • Haritanın beşinci evinde gerçekleşen bu tutulma Plütona kare Açı yapıyor.
  • Tutulmanın yöneticisi Venüs ise zayıf olduğu. Başak burcunda. Satürn ne karşıt konumlanmış durumda.
  • Ve retrodan çıkan venüsün 40’ıncı günü! yani hala yavaş!
  • Almuten ve scout gezegen Merkür! İletişim konuları anlaşma ve sözleşmeler ön planda…
  • Güneyli tutulmalar genellikle bizi aşağı çekmesi bakımından riskler barındırır. Tutulmanın etkisi altı ay boyunca görülebileceği gibi, hava elementinin öncü burcu ol Güneyli tutulma, 5 dk 17 sn sürecek!
Ana başlıklar

Tutulmanın terazi burcunda gerçekleşmesi nedeniyle kısa bir süre içinde etkilerini göstermeye başlayacaktır. Terazi burcu Zodyak’ta biz bilincini edindiğimiz, sosyal ilk burçtur. Terazi burcuyla diplomasi, barış, uyum estetik, zarafet ile tanışırız. Koç burcunun aksine terazi burcu dengeyi bulmak uğruna; savaşmak yerine, uzlaşmayı tercih eder.

Gölge yanıyla tutulma; bizi ilişki ihtiyacında, bağımlı ilişkilerde, onay alma ihtiyacıyla baş başa bırakabilir. Diğer taraftan; Adalet, hukuk, yasal düzenlemeler ön planda olabilir. Savaş karşıtı eylemler, hukuk mücadelesi, yeni ittifaklar!

Tutulmanın bulunduğu ev göz önünde bulundurulduğunda elbette terazinin ilişki ihtiyacı ön plana çıkıyor. Kendini tanımak isteyen birey daima bir aynaya ihtiyaç duyar! Yeni ilişkiler, yeni heyecanlar, yepyeni yolculuklar başlıyor! Aynı zamanda bu süreçte dikkat çekici oranda evlilik ve boşanma görülebilir. Bu dönemde arabuluculara çok iş düşebilir. Tutulmalar ısrarla tutunduğumuz dalları bırakmamızı sağlayan bir ırmak, yeni kapıları aralayan bir rüzgâr görevi görüyor. Aynı zamanda kendimizle yüzleşme şansı sunuyor.

Geçmişte;

Haritamızda terazi burcunun bulunduğu ev konularında yeni başlangıçlar yapabilir, ortak paydada buluşmayı öğrenebilir, denge sağlama fırsatı yakalayabiliriz. Ben ve sen kavgaları yerine biz olma farkındalığı edinebiliriz. 2014-2015 yıllarında terazi ve koç burcunda gerçekleşen tutulmaları, daha da önceye gidersek 2004-2005 yılları arasında neler deneyimlediğinizi düşünün bire bir aynı senaryo mümkün değil ancak konu başlıkları benzer olabilir.

Sonbaharın gelişiyle terazi burcunun rengi sarımsı kahve koyu kızıllar ve siyah gibi renklerin kullanımı artabilir. Terazi burcu sanat ve estetikle ilişkili olduğu için süreçte güzelleşme konuları ve üstünde başakta olduğu göz önünde bulundurulursa kendi beğenme, eleştirme, kusurlar bulma ve değiştirme isteği artabilir. Böylece estetik oranlarında artış söz konusu olabilir. Hemen hatırlatmak isterim ki ‘’güzellik dış görünüşten fazlasıdır’’

Sanat camiası özellikle moda, restorasyon, mimarlar, çocuklar, spor ve yaratıcı çalışmalar, borsa gibi konular gündeme gelebilir. İkizler burcunun yükseldiği tutulma haritasında iletişim, eğitim, ticaret konuları dikkat çekiyor. Tüm bunların ışığında aslında gökyüzünde hava elementinin çokluğu, ateş elementinin ise yokluğu dikkat çekici! Aklın, akla uydurmanın, sorgulamanın, analiz etmenin, merakın baskın olduğu bu dönemde her şey sözde kalabilir. Planlanır projelendirilir ve eyleme geçin demeyebilir. Ateş elementi eyleme geçmek için şarttır! Tutulmanın plüton karesi dönüşümü, propagandayı, manipülasyonu; Uranüs ile bağlantısı beklenmedik olayları, küçük çaplı baş kaldırıları; (bazen bu bir aşktır, bazen ayrılık) venüs ile açısı içsel gerginlikleri getirebilir.

Psikolojik açıdan inisiyatif almakta zorlanan kararsız endişeli ve kuşkucu tutumlar artabilir. Bir kısım kararsızlık nedeniyle adım atmakta zorlanabilir. İş kariyer aile aşk konu ne olursa olsun bağımlı ilişkiler dikkat çekebilir.

Sağlık açısından özellikle böbrek üstü bezleri deri damar sorunları adrenal bezleri kalça bel ve omurlar ve özellikle terazi burcunda yerleşimleri olanlar için soğuk algınlığı çokça görülebilir.

Tutulma özellikle terazi burcu ülkeleri Çin, Japonya, Avustralya, Hazar denizi etrafında önemli olaylar yaratabilir.

Ülkemiz özelinde;

Tutulma ülkemiz haritasının 4. Evinde ancak 5. Ev sınırında gerçekleşiyor. Merkür ve Satürn burada! 4. Ev muhalefeti temsil eder. Yerel seçimler gelirken ittifakların dağıldığı konuşulsa da yeni ittifaklar, perde arkası planlar, manipülasyon, krizler gündeme gelebilir. Diğer yandan gazeteciler, basın medya mensuplarının adalet savaşı konuşulabilir. Yaşlı kaybı artarken, gençlerin her geçen gün daha çok baskılandığını görebiliriz.

Dış politikada ayrılık ve yeni müttefikler ve anlaşmalar gündeme gelebilir. Diğer yandan halkı temsil eden ayın aldığı açılar göz önünde bulundurulursa, bir nebze olsun rahatladığı kararlar alınabilir.

134 nolu sarosta 2005 ekim tutulması benzerlikler taşıyor. Bu dönemde ülkemizin Avrupa birliği üyelik süreci başlatılmış, yeni Türk lirası tedavüle girmiş, dünyada pek çok ülkede eş cinsel evlilik yasallaşmış görünüyor. Benzer temalar bu döneminde ana başlıkları arasına girebilir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade