Ay TutulmalarıTutulmalarYayYay Burcunda Ay Tutulması; “Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil”

Mayıs 21, 20210
Yay burcunda ay tutulması

Tutulmalar hepimizin başını gökyüzüne dikkatle çevirdiği muhteşem doğa olaylarıdır. Coğrafi olarak önemli olduğu kadar astrolojik olarak da kadersel etkiler barındırırlar. Gücü birkaç kat artırılmış Yeni Ay ve Dolunay etkinlikleri olarak düşünülebilir.

İnsanlık çok eski çağlardan beri doğa olaylarını izliyor ve ona kendince anlamlar yüklüyor. Bu gün bizi gülümseterek dinlediğimiz mitlerin aslında ne kadar anlamlı olduğunu da astroloji ile fark ediyor insan…

Gelelim astrolojik etkilerine, Güneş tutulmaları başlangıç (yeni ay) enerjileri barındırırken Ay tutulmaları (Dolunay) daha çok sonlanma enerjilerini barındırır. Elbette o malum cümleyi burada kullanacağım. Her bitiş yeni bir başlangıçtır. Bu nedenle ay tutulmaları genellikle daha belirgin, içsel duygusal etkilere neden oluyor. Özellikle de dişil enerjiler bunu çok net hissediyor. Dolayısıyla da bu dönemde duygusal ve içgüdüsel tepkiler vermememizde kaçınılmaz bir hal alıyor! uykusuzluk, gerginlik, baş ağrıları gibi fiziksek belirtiler yaşıyoruz. Bu dönemde duygusal olarak dengeli olmak zor olacağı için hayati kararlar vermemekte fayda var. İçe dönmek, yarım kalan işlerle ilgilenmek, hayat amacınızı gözden geçirmek anlamlı olacaktır. Zaten yay teması da derinleşmekle ilişkilidir.

Tutulma Asya, Avustralya, Pasifik, Amerika’dan izlenebiliyor. Tutulma kanlı ay tutulması olarak anılabilir. Nasa rengin turuncu kırmızı arası bir renkte olacağını belirtiyor.

Ay dünyaya hiper sınıfı bir yakınlıkta dolayısıyla etkisi de çok güçlü bir tutulma olacak. Hiper sınıfı tutulmalar normalden 8 kat daha etkilidir. Tutulma Ankara saatine göre 14.13 de başlayacak, tam kapanma 14.26 de gerçekleşecek. 16.49 da ise ay normale dönecek ancak gerçekleştiği saat itibariyle ülkemizden izleyemeyeceğiz.

İzlemek için NASA’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ay tutulması 5 derece yay burcunda tam tutulma olarak gerçekleşecek. Tam tutulmalar etkisini hızlı ve birden gösterir. Tutulmanın teması inançlarımız, dini ve felsefi konular, uzak akrabalar, hukuki mevzular, yasal konular, yüksek öğrenim, yurt dışı seyahat, dış ticaret, yabancı şirketler, turizm, hava yolu şirketleri, hayırseverlik işleri, siyaset, propagandalar ile ilişkili. Tutulma haritanın 3. evinde gerçekleşiyor dolayısıyla 3- 9 aksı konularını beraberinde gündemimize getiriyor. Küçük ölçekte, eğitim, kardeşler, yakın çevre, kısa yolculuklar, fikir ve düşünceler noktasında gelişmeler olabilir. Haberleşme ve iletişim temaları gündemimizi meşgul edebilir.

Tutulma güneyli bir tutulma olduğu için bizi biraz geriye çekip, geçmişten getirdiğimiz konularla yüzleşmeye zorlayabilir. İkizler teması somut düşünceleri anlatırken, yay soyut konuları ifade eder. Her iki durumu da dengelememiz, geleceğe dair öngörüler yapmamıza fırsatlar sunabilir. Hayatımıza dair sebep sonuç ilişkisi kurarak çıkarımlar yapabilmek bir sonlanmayı anlamlı bir başlangıca dönüştürebilir. Bu yılın sonuna kadar gerçekleşecek olan ikizler yay tutulmaları değişen durumlara uyum sağlama zorunluluğunu beraberinde getirirken, Neptün belirsizliği daha da artırdı ve şimdilerde Jüpiter’le abartılı düzeye getirebilir. Bu şartlarda uyumun zor olduğunun farkındayım ancak durumu kabul etmek sürecin ilerlemesini kolaylaştıracaktır.

Tanrım bana,

Değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için kuvvet,

Değiştiremeyeceklerimi kabul etmek için sükunet,

İkisini birbirinden ayırmak için de akıl ver.

R. Neibuhr

Tutulmanın denkinasyon dışı olan marsla sert irtibatı, uzun süredir görmezden geldiğimiz konularda sabır sınırlarımızı zorlayabilir! Uranüsle açıları ise ani ve beklenmedik olaylara neden olabilir. Tutulmanın yükseleni başak, sağlık konuları, iş yaşamı, hayvan hakları teması gündeme gelebilir. Asc yönetici gezegeni ve harita almuteni Merkür ise ikizler burcunda Venüs’le kavuşumda retro hareketine hazırlanıyor. Saymış olduğum temalarda, ekonomik ve duygusal anlamda geçmişte üstü kapanmış konular göz önüne çıkabilir.

Tutulma yöneticisi Jüpiter balık burcunda yücelimde olmasına rağmen tutulmaya sert açılar yaptığı için maalesef sorunları büyütebilir. Uranyen prensipte Satürn, Uranüs, marsla birlikte çalışan tutulma yıkılan bazı yapıların yerine yenisini koyma ve yapılandırma fırsatı verebilir. Hayatımızda keskin değişim ve dönüşümler için bir şeyleri sonlandırmaya ihtiyacımız vardır belki de! Bastırılmış duygusal travmalar, içe atılmış öfkeler, bir kağıt çiziği misali hissettiğimiz dinmek bilmeyen acılara böylece veda edebiliriz. Kendinizi o kuyuya körü körüne hapsettiğiniz yetmedi mi? Özellikle uluslararası ticaret ve denizaşırı yolculuklarda belirsizlikler ortaya çıkabilir. Balık burcu akışta kalmak, kabule geçmek, hayaller, rüyalar, bilinçaltı konuları işaret eder. Bu dönemde insanlara yardım etmek her zamankinden daha büyük önem kazanacak.

Tutulma Marfik sabit yıldızı ile kavuşumda. Bu yıldızın özelliği bir inanca körü körüne bağlı olmayı ifade ediyor. Fanatizm! bu noktada yalnızca dini konular değil elbette her türlü fanatizmi kapsıyor. Kendi inançlarımız doğrultusunda sorgulamadan gitmemek, parmağımızı da başkasına doğrulturken kalan üç parmağın bizi işaret ettiğini unutmamalıyız. Bu yıldız aynı zamanda şifa ve simya ile ilişkilidir. Diliyorum şifaya ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu yıldızın aydınlık yönünü kullanabiliriz.

Geçmişte ne olmuş?

Tutulma 121 nolu sarosa ait ve aynı saros döngüsü 2003 ve 2008 de gerçekleşmiş. Bu bakımdan bu tutulmanın size getirilerini en azından tema olarak tahmin edebiliriz. Bu yıllara giderek ne yaşadığınızı, ana temanın ne olduğunu gözden geçirebilirsiniz. Benzer temalar gündeminize gelebilir.

Adettendir tutulma ile ilgili hatırlatıcı döngüler verilir bu nedenle hemen ters tutulma dönemi olan 2002 mayısa gidelim. O dönem neler olmuş bakalım. İran depremi, ülkemiz genel seçim sonuçlarından AKP’nin çıkması. 2011 kasım da yine yay burcu tutulmalarını deneyimlemiştik. 2011 de Arap baharı başlamış, Usame Bin Ladin öldürülmüş, DNA araştırmaları.

Ülkemizde etkileri

Astrokartografik olarak baktığımızda Venüs mc-Merkür mc etkileşimi ülkemiz sınırları içinde gerçekleşiyor olacak, tutulma esnasında denklinasyon dışı olan Merkür ve Venüs ekonomi ve eğitim konularında yoğun etki altında olacağımıza işaret ediyor. Merkür Ankara semalarında iletişim trafiği artabilir. Yazışma, haberleşme, anlaşma ve sözleşmelerde hareketli bir evreyi başlatabilir. Anayasa tartışmaları büyüyebilir. Ukrayna, Mısır ile diplomatik ilişkilerimiz artabilir. Ülkemiz haritasının 6. evinde gerçekleşecek olan tutulma, sağlık ve hizmet sektörünü, evlilikleri, medeni kanun, ailenin korunması gibi konuları konuşmaya devam edeceğimizi işaret ediyor. Diğer taraftan bu dönem kadın siyasetçiler göz önünde olabilir. Türkmenistan, İran gibi ülkeler konuşulabilir.

Dünyada Etkileri

Dünya üzerinde tutulmanın gözlemlendiği ve yay burcu temalı ülkelerde (Bağdat, Etopya, Hindistan, İsfahan, Arabistan, Avustralya, Yemen, Zanzibar, İspanya ve Macaristan) meydana gelecek doğa olayları, ekinlerin yanması, çekirge baskınları söz konusu olabilir.

Tutulmanın etkileri ortalama bir ay içinde görünmeye başlasa da tutulmayı göz yüzüne atılmış bir çentik olarak düşünürüz. Dolayısıyla tutulmanın etkileri azalarak uzun yıllar devam edebilir, değişken bir burçta olması aralıklı olarak bu tutulmanın etkilerini yaşayacağımıza işaret ediyor.

12 Haziran, 28 Ağustos, 3 Kasım haftaları olaylar görünür kılınabilir.

Ay tutulmasından 0-10 derece yay, ikizler, başak ve balık burcunda güneş, ay yada kişisel gezegenleri olanlar yoğun etkiler alabilir. Özellikle 1984-Mart – Eylül arasında doğanlar tutulmayı güney ay düğümleri üzerinde alacakları için geçmişten gelen konular gündeme gelebilir. 1974 Kasım – Mayıs arasında doğanlar ise tutulmayı kuzey ay düğümleri üzerinde alacağı için düğümlerinin bulunduğu konuda kadersel fırsatlar elde edebilirler.

Tutulmanın yükselen burçlarınıza göre etkisini okumak için mayıs ayı aylık burç yorumlarınıza göz gezdirmenizi yada youtube kanalımdan tutulma videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

Sevgiyle, kabulle ve akışta olabilmek dileğiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade