Güneş TutulmalarıTutulmalarYayYay Burcunda Güneş Tutulması: Kadersel Değişimler

Aralık 10, 20200
ay tutulması

Merhaba

Bu aralar bir yoğunluk bir yoğunluk size burçlar üzerinden 2021 yorumu yazmaya niyet ettim. Derken 2020’nin sonunu kaçırıyorum.

Neyse ki gökyüzünde önemli gündem bitmez, yılın son tutulma yazısıyla karşınızdayım. Bit artık 2020 demekten dilinizde tüy bitti biliyorum 🙂 bu yıl istisnasız herkes çok yoruldu. 6 tutulmalı ve bol retrolu irregulur dediğimiz bir yılı geride bırakıyoruz umarım oda bizi (yakamızı) bırakır.

Güneş tutulmaları yeni aylardan meydana gelir yani ışık kaynağımız Güneş ile Ay kucak kucağadır sarılır, kaynaşır, bütünleşir.

Tutulma 14 Aralıkta Güney Afrika’dan, Güney Amerika’dan, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu ve Antarktika’dan izlenebilecek. Tutulmanın ilk hareketlerini ülkemizde 16.33 de gözlemlemeye başlayacağız tam tutulma 19:16 saatlerini bulacağı için ülkemizde net bir şekilde gözlemlememiz mümkün olmayacak.

Tutulma 23 derece yay burcunda, Ras Alhague sabiti ile kavuşum da ve haritanın 6. evinde Merkür’le kavuşumda gerçekleşecek. Dolayısıyla Yay’ ait temalar inançlarımız, dini ve felsefi konular, hukuki mevzular, yüksek öğrenim, yurt dışı seyahat ve ticaretler, yabancı şirketler, turizm, hava yolu şirketleri gibi konular bu tutulmanın en önemli başlıkları olacak. Özellikle Merkür’ün tutulma ile ilişkisi göz önünde bulundurulursa ithalat- ihracat, eğitim gibi konularda bizi zorlu bir dönem bekliyor! Ayrıca sağlığımız, rutinlerimiz, iş yaşamımızda da bu dönemde belirsizliklerin bir süre daha devam edebileceğinin göstergesi…

Tutulma anında Güneş ve ayın Neptün’e karesi ile birlikte 10. eve yerleşmiş olan Marsa olumlu açıları haritalarımıza göre bazılarımız için kariyerde anlamlı değişikliklerin de habercisi olacaktır. Özellikle Ateş ve hava elementine mensup burçların 20-25 derece arasında doğanlar için emeğin ekmeğe dönüşeceği günler kapıda…

İlişkiler kanalında gizli saklı konuların ani beklenmedik şekilde açığa çıkabilir, aldatma aldatılma konuları ele alınarak kadersel bir değerlendirmenin eşiğine gelebilir. Zira dolunay esnasında gökyüzünde Yengeç burcunun yükselmesi aile temalarının vurgusunun çok olacağının habercisi. Ayrıca ev alım satımı, taşınma vb konular gündeme gelebilir. Tutulma yöneticisi Jüpiter ilişkilerde zamk görevi gören Satürn ile birlikte evrensel Aşk ve göstergesi Venüs ve evlilik göstergesi Junoya olumlu açılar yaptığını göz önünde bulundurursak yeni evlilik ve ilişkilerin buna dönük tanışmaların gündeme gelmesi söz konusu olacaktır. Aynı zamanda ortaklı işler, ticari anlaşmalar pek çok büyük şirketin tek çatıda toplanması gündeme gelecektir.

Toplumsal açıdan kadersel değişimlerin olacağını bende dahil pek çok astroloğun yazısında okuyorsunuz. Zaman zaman bu değişimlere dair duyulan kaygılarınızda ben yorumlarınızdan okuyorum. İnsan doğası gereği (Dünya=Gaia) güvenlik ihtiyacı çok yüksek, tuttuğunu bırakmamak düzenini bozmamak istiyor ancak mitlerde gizli öğreti de bizim mecburen bir düzeni yıkıp (Urania) diğerini yapılandırmak zorunluluğunda olduğumuzu (Satürn) söyler.

Yazılan yorumlar ne kadar sert olursa olsun şunu bilmelisiniz ki insan olgunlaştıkça ilerler ve başarıya ulaşır, baklava yiyerek kimse kas yapamaz! ders çalışılmadan sınav geçilmez, resim yapılmadan beceri açığa çıkmaz!

Sevgi ve farkındalıkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade