Haftalık yorumlar5 – 11 Şubat haftası gökyüzü gündemi

Şubat 1, 20240
burç yorumları

Haftaya Merkür Plüton kavuşumu ile başlıyoruz. Merkür uzun zamandır seyahat ettiği oğlak burcundan sonunda çıkıyor! Ciddi bir o kadar mesafeli bakış açımız yerini hızlı ve entelektüel sohbetlere bırakıyor! Ancak bir o kadar da plutonik…

Plüton dönüşümü, korkularımızı, yüzleşmekten endişe ettiğimiz karanlık yanlarımızı ifade eder! Farklı bir yerden derinleşme fırsatı sunar. Bunun içinde zorlar, korkutur ve içe döndürür! Kova burcunda Merkür ise zihnimiz kadar kelimelerimizle de bizi içinde bulunduğumuz ortamdan ayrıştırır!

Aynı anda gökyüzünde netleşen venüs şiron karesi sevgimizi ifade etmenin önündeki engelleri fark etmemizi sağlayabilir! Bizi üzen ve kıran üstünü sıkı sıkı örttüğümüz hassasiyetler gün yüzüne çıkabilir. Maddi ve manevi kendimizi sınırlandırabiliriz. Paranın bize köpekler gibi çalışmak koşuşuyla, sevginin bize birilerine bir şeyler vermek koşuluyla geldiğine inanıyorsak; evrenin bize sunacağı sınırsız potansiyele kucak açmayı unutmuş olabiliriz. İçinde bulunduğunuz bu koşulların yalnızca bir yargıdan ibaret olduğunu bilseydiniz neler olurdu?

6 Şubat ay yay burcunda Neptün karesi netleşirken güne dalgınlık enerjisi hâkim olabilir!

7 ve 8 Şubat ay oğlak burcunda ve deklinasyon dışıyken aynı zamanda balzamik fazda olacak. Yeni ay öncesi içe dönme ihtiyacı artabilir. Yorgun ve depresif hissedebilirsiniz. Bu iki günde mümkünse stresli işler yerine hız gerektirmeyen işler yapılabilir. Duygusal yorgunluğuna kulak verebilir, meditasyon ve şifa çalışmaları yapabilirsiniz!

8 şubatta güneş Uranüs karesi netleşirken sınırlandırılmak, baskı altında olmak rahatsız edebilir. Orijinal işler yapabilirsiniz. İkili ilişkilerde bağımsızlığınızı ilan edebilir, bayrakları yakabilirsiniz.

Bu hafta şubat ayının ilk yeni ayı 10 şubatta kova burcunun 20 derecesinde gerçekleşiyor. Kova yeni ayı bize kalıplaşmış davranışlarından özgürleş, ayağına takılanlardan kurtul, bireyselliğini ortaya koy diyor! Aydınlanıyoruz, farkındalığımız artıyor, içsel sorgulamalarımız dile geliyor…

Kova temaları olan bilgi, teknoloji, sosyal gruplar, hak ve özgülükler bir yanıyla geleneksel yapının tartışılacağını işaret ediyor. Özellikle de ilişkilerde bir takım marjinal değişikliklere gitme isteği gündeme gelebilir. Yeni ay iletişim araçlarında, taşımacılık ve araçlarda teknolojik gelişmeleri konuşturabilir. Diğer taraftan ülkemiz gündeminde konuşma ve kendini ifade etme özgürlüğü konuları vurgulanabilir! Mahkemeler, üniversiteler, din adamları gündemi meşgul edebilir. Sağlık açısından yeni ay bacaklar, kramp ve sinir sistemi sorunlarını gündeme getirebilir.

11 Şubat Pazar günü yeni ay sonraki balık burcuna geçen ay Satürn ile kavuşurken Merkür Jüpiter karesinin etkileri devam ediyor! Özgürleşme ihtiyacınızı yalnızlaşmaya götürmemeye dikkat!

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade