Balıkyeniay13 Mart Balık Yeni Ayı; Her Şey Hiçbir Şeydir

Mart 10, 20210
Balık yeniayı

13 Mart 13.21 de balık burcunun 23 derecesinde yeni ay gerçekleşecek. Balık enerjisi kendi istek ve arzularımızla yaşamın bize sundukları arasında belirsiz bir çizgide yürüyor gibi hissetmemize neden olabilir. Yeni ay Neptün’le kavuşumda ve haritanın 9. evinde gerçekleşecek.

Kontrol edemediğimiz deneyimlerin içine dalabilir, bulutların üzerinde yürüdüğümüzü düşünebiliriz. Ayaklarımız yerden kesildiği bugünlerde Balık enerjisi başağın aksine mükemmelleşmek yerine akışa bırakmayı tercih eder, her gece güneş batacak, her sabah yeniden doğacaktır. İnanır ve bırakır! İçsel olarak endişeler, korkular, kaçıp kurtulma hissiyatıyla beraber içsel bir özgüven, neşe ve Tanrıya sığınma haline de bürünebilir.

Yeni ay Markab sabit yıldızı ile kavuşumda olacağı için depresif hissedebilir, içimize kaçabilir, kimlik karmaşasına düşebiliriz. İnançlarımız, hayat felsefemiz, idealize ettiğimiz konular üzerine kutsallaştırma yada kurban psikolojine düşme eğilimine girebiliriz.

“Neye dokunsam kırıyorum ya da kendim tuz buz oluyorum. Nereye gidersem, hep geç; nerde değilsem orda evim. Koştuğum zaman bacaklarımda ağrılar, durunca canımı yakıyor gitmediğim yollar. Herkes hayata bir yerinden tutundu bana yer yok. Ne olacaksa olsun artık. Ben, halledemedim. Bu, kaybedilmiş bir savaşın ardında bıraktığı lirik sessizliğin hikayesi. Ben mağlup olmam diye çıktığım o yolda, eve dönüşün izahı. Gırtlağımda bir harfle eve döndüm bu gece. Sırtımda kimsesizliğim, yanımda kocaman bir boşluk. İlk yenildiği yerden eve döner insan hep, bilirsin. “

Diğer taraftan balığın yaratıcı tarafları, mistik ve hayalciliği devreye girerek bizleri çok farklı bir aleme götürebilir. Müzik, dans, doğa ve sanata dair her şeyle iç içe olabiliriz. Neptün ve Venüs kavuşumunun da yeni aya eşlik etmesi yaratıcı çalışmalar, dua, meditasyon için çok uygun zamanlar olduğuna işaret ediyor. Alkol ve bağımlılık yapan maddelerin kullanımı konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Yeni ay anında ufuktan yengeç burcu yükseliyor olacak duygusal bağlarımız, korku ve endişelerimiz açığa çıkabilir. Aile, kökler, evimizle ilgili konularla meşgul olabiliriz. 9. ev temaları, yeni spritüal alanlarla ilgilenme, eğitimler alma, yabancı dil, yabancı ülkeler ve uzak seyahatler yapmaya dair hayaller kurabiliriz.

Uranyen prensipte Satürn ve Uranüs karesinin orta noktasını tetikleyecek olan yeni ay bir yapının yıkılıp yerine yenisinin kurulması için fırsatlar sunacaktır.

Ayaklar, bacaklar, kas ağrıları yaşayabilir tembel ve yorgun hissedebiliriz. Marsında ikizler burcuna geçtiği bu dönemde özellikle ikili organlarla ilgili muayeneler yaptırabilir, ilerde ortaya çıkabilecek sorunlar için önlem alma fırsatı bulabilirsiniz.

Şifayla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade