BasındaMart“Hiçbir ağaç, kökleri cehenneme ulaşmadan, cennete doğru gelişemez.”

Mart 4, 20210
mart burçlar

Gökyüzünde balık stelyumlu günlerden merhaba,

Kabullenici, anlayışlı, şefkat dolu, özellikle ikili ilişkilerimiz de hayalperest olduğumuz bu günlerde ağzımızdan çıkan kelimeler kendimize bile yabancı gelebilir. Para nedir ki hocam? huzurum yoksa! ah her şeyin başı sağlık söylemleri bolca kulağımıza çalınabilir!

Mart ayı ayın sonunda gerçekleşen dolunayın etkileriyle başlıyor. Normalleşme sürecinde normalleşemiyor olmanın, dahası değişimi sindiremiyor olmanın çaresizliğini hissedebilir, içe dönme, ruhsal bir tamamlanma arayışı, platonik aşklar, yorgunluk ve tembellik haline bürünebiliriz.

Kimimiz için ise ayakları yerden kesen bir aşk!

5 Marttan itibaren kendimize dair bilinçli bir farkındalık, içsel bir kabule geçme hali söz konusu olmaya başlayabilir. Ay giderek küçüleceği yeni ay öncesi üç gün yani 10 Mart haftası Venüs güneş kavuşum açısı netleşmeye başlayacak. Sevgi, sanat, güzellik ve barış içinde olma isteğimiz artabilir ancak diğer taraftan aniden ortaya çıkabilecek patlamalar, sinir halleri olabilir. Eğitime, işe veya haritanıza göre ilişkinize ara vermeye, gözden geçirmeye karar verebilirsiniz. Marsın da ikizler burcuna geçmesiyle zihinsel hareketliliğimiz artabilir, okumak yazmak, sabırsızca iletişim kurmak eğiliminde olabiliriz.

İkili organlarla ilgili bir takım sağlık problemleri ve kanser başlangıçları tespit edilebilir. 2022 de büyüyerek önümüze gelebilecek bu probleme küçük uyarıları dikkate alıp şimdiden bir hekime başvurmanızı tavsiye ederim.

Meditatif çalışmalar, reiki, kukai ve dua etmek için özel zamanları kaçırmak istemeyenlerin değerlendireceği bir kaç gün olacak. Hemen her konuda hassas ve yardımsever olacağımız bu günlerde ihtiyacı olan insanlara yardım etmek, hayvanları beslemek soğukların bastırdığı bu mevsimde sığınacakları alanlar yaratmak gibi küçük güzelliklerle renklendirebiliriz.

Aynı zamanda bu dönem ekonomik çalkantılar, vergilerde artış veya bazı konularda vergi affı söz konusu olabilir. Bir kısım alanlarda belirsiz durumlar devam edebilir. Büyük bir beklentiye girmemek ve ayağımızı yorganımıza göre uzatmak anlamlı olacaktır!

13 Martta balık burcunun 23 derecesinde yeni ay gerçekleşecek. Balık enerjisi kendi istek ve arzularımızla yaşamın bize sundukları arasında belirsiz bir çizgide yürüyor gibi hissetmemize neden olabilir. Kontrol edemediğimiz deneyimlerin içine dalabilir, bulutların üzerinde yürüdüğümüzü düşünebiliriz. Ayaklarımız yere basmayabilir!

Hepimizin hayatında zora düştüğü yorulduğu ve madur olduğu elbette olmuştur ancak bu süreçte ağlayıp sızlanmak, duygusal bir vampire dönüşmemek çok önemli! Etrafınızda sizin enerjinizi sömürmeye başlayan, sürekli söylenen, size sürekli ne yapmanız gerektiğini dikte eden insanlara karşı balık yeni ayı arefesinde sınır koymakla mücadele edebilirsiniz.

Balık enerjisi başağın aksine mükemmelleşmek yerine akışa bırakmayı tercih eder, her gece güneş batacak, her sabah yeniden doğacaktır. İnanır ve bırakır! İçsel olarak endişeler, korkular, kaçıp kurtulma hissiyatıyla beraber içsel bir Özgüven, neşe ve Tanrıya sığınma haline de bürünebiliriz. Din, inançlarımız, hayat felsefemiz, idealize ettiğimiz konular üzerine kutsallaştırma yada kurban psikolojine düşme eğilimine girebiliriz. O nedenle bu dönem atılan her adımda temkinli olmanızı tavsiye ederim.

Sevgiyle

İlk olarak İzmir Yankıda yayınlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ozlemsomuncu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373