dolunayOğlak22 Haziran oğlak dolunayı; “Siz istiyorsunuz ki, çöllerin ortasında susuz bıraktığınız insanlar, size gül bahçesi sunsun.”

Haziran 10, 20240
mars

04.07 de gökyüzünde oğlak burcunun 1 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor.

Dolunay;

  • Haritanın 7. Evinde ve 5 derece kuralından 8. Evde
  • Merkür ve Venüs’e karşıt ve vesta ile 150 açı
  • Neptün’e kare
  • Yükselende ikizler burcu ve jüpiter yükselene kavuşmuş durumda
  • Uranyen prensipte koç noktasında çalışıyor! Circe, chiron, cupido, jüpiter, neptün!
  • Venüs Merkür – satürn ve mars – uranüs orta noktasında!

Dolunay ışığıyla dünyamızı aydınlatırken bu konuyu bir yere yaz yeniden ele alacaksın diyor. Zira temmuz sonunda oğlak burcunun son derecelerinde bir dolunay daha gerçekleşecek. Oğlak doğası gereği en dik yamaçlara tırmanır, en zorlu durumları aşar. Bunu yaparken duyguları görmez, içine atar, incinmekten korkar. Odun musun be kardeşim dediğimiz o oğlaklar aslında Zodyak’ta en çok şefkate ihtiyaç duyanlar değil mi? Hayatınızda o koca koca duvarlar ördüğünüz alanlar neyse o duvarların aslında bir hayalden başka bir şey olmadığını, incinmiyorum sandığınız her yerde aslında nasıl incindiğinizi görebilirsiniz.

İlişkilerde geçmişi gözden geçirebilir, eski deneyimlerin acı tecrübeleriyle yüzleşebilir, ben ve hedeflerim demekle biz olabilmek arasında kalabilirsiniz. Evlilik ve ortaklıklarda aldatılma ve hayal kırıklıkları görülebilir. Son derece katı ve geri dönüşü olmayan kararlar alınabilir. Hayatın bize bizim bildiğimiz ezberler dışında sonsuz yeni senaryolarla gelebileceğini unutmamalı ve yeniye kucak açabilmeliyiz.

Nash sabit yıldızı ile etkileşimde olan bur yıldız yüksek zekayı, liderleri, sanat ve politikacıları ifade ediyor. Dolunay bazı liderleri ve danışmanların kaybını gündeme getirebilir. Kuralları ve duvarları yıkmak isteyebilir bunun için önünüze çıkan engelleri aşmakta tereddüt etmeden ilerleyebilirsiniz. Dolunayın Neptün’le karesi çaresizlik ve belirsizlik duygusunu artırabilecek olsa da engellerin aşılabilir olduğunu bilmek iyi gelebilir.

Ülkemiz haritasında 6. Evde halkı temsil eden ayın karşısında gerçekleşen dolunay; işçileri, meslek mensuplarını, ordu ve kamu memurlarını gündeme getirebilir. Son zamanlarda gündeme gelen maaş zammı beklentisi karşılık bulmayabilir.

Tarotta 18 numaralı kart olan Ay kartı ile temsil edilen dolunay korku, bilinç dışı endişeleri, karamsar ve zorlu bir dönemi ifade ediyor. Yine de ay kartı bize yolların açık olduğunu, gereksiz korku ve endişe duygusu içinden çıkmak gerektiğini, zorlukların ardından (sonraki kart 19 güneş kartıdır) geleceğini haber veriyor.

Dolunayla birlikte iş, kariyer konuları, toplum önünde statünün ele alınacağı, hep daha iyisine ulaşma gayretinin artabileceğini hatırlatmak isterim. Korkuların üzerine giderek, cesaretle, ağlamadan sızlanmadan, zor olsa bile (zor bir bakış açısıdır! Kolay daima mümkündür), mükemmele zaman tanıyarak, hedef için adım adım ve istikrarlı olmayı seçenlerin kazanacağı bir dolunay bizi bekliyor.

Öğrenmenin araştırmanın, bilmenin ve doğru bilgiyi paylaşmanın kazandıracağını unutmayalım. Zira yükselende Jüpiter ve ikizler burcunun yöneticisi Merkür 2. Evde chiron yüceliminde görüyoruz. Bir başkasının derdine derman olma, ticari alım satımlarda etik ve ahlaki değerlere uyma her zaman olduğundan çok daha önemli.

Sırf günü kurtarmak, kendi çıkarını düşünmek, yalan söylemek gibi bir niyetin varsa bunun sonrası da var unutma!

 

Mert ve sevgiyle kalabilmek dileğiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade