BalıkVenüsVenüs Balık Burcunda; Romantizmle Çözülme

Şubat 27, 20210
venüs balık

Venüs oğlaktı kova burcuydu derken ciddiyet, sorumluluk, ilişkiler konusunda şirket ortaklığı tadında tavır gösterme hali bizi sardı sarmaladı. Yumuşamaya, şefkate ve romantizme ihtiyacımız da epeyce arttı. Neyse ki bugün Venüs balık burcu seyriyle birlikte romantizm de hat sayfaya ulaşacak…

Güzellik, estetik, aşk ve maddi kaynakların temsilcisi Venüs yani bilinen diğer adıyla Aphrodite, deniz köpüğünden ve deniz kabuğundan ortaya çıkmış ve Kıbrıs’a gitmiş burada mevsim tanrıçaları Themis’in kızları tarafından karşılanarak giydirilmiştir. Sevgilisi ve çocuklarının babası Mars yani savaş Tanrısı Arestir. Kocası ise demirci Tanrı Hephaistostur. Elbette Venüs’ün tek sevgilisi Ares olmamıştır, Hadesten ve hatta Poseidondan da çocukları vardır. Mitteki her adım bize Venüs’ün bir başka burcu deneyimlemesini anlatır…

Venüs balık burcunda yücelir kabullenmeyi, şefkati, koşulsuzca vermeyi, yardımsever olmayı, aşkı ve sevgiyi idealize etmeyi anlatır.

Haritasında Venüs’ü balık burcunda olanlar

 

Hayata karşı olabildiğince duyarlıdırlar. Sevgi dolu, merhametli ve hayalperesttirler. Aynı zamanda sanata, spritüal konular, ruhsal mevzulara karşı çok ilgili olurlar. Aşk ve sevgi gibi konuları idealize eder ve çok abartabilirler bu abartı bazen onların başına iş açabilir. Kutsal ve ilahi bir sevgi beklentileri vardır. Elbette bir kadının haritasında Venüs balık olması sevgiyi gösterme biçimiyken erkeğin haritasında ağırlıklı olarak hayatına almak istediği kadından beklentilerini içerecektir. Dolayısıyla bir Venüs balık erkeğine koşulsuzca vermeniz tüm kusurlarını görmezden gelmeniz gerekir. Şarkılar, şiirler, romantik dokunuşlar! yaşamın en derin sularında yüzerken boğulabilirler, incinir ve kurban rolüne girebilirler. Çok sıkıldığında daraldığında içine dönecek ruhsal olarak kendisini yoklayacak dolayısıyla kaçabilirler.

Gelelim 27 şubattan 22 Marta kadar sürecek olan Venüs balık burcundaki seyrinden nasıl etkileneceğimize…

Bu dönemde Güneşinde balık burcunda olması duygusal konuları idealize etmemize neden olabilir.

Kabullenici, anlayışlı, şefkat dolu, özellikle ikili ilişkilerimiz de hayalperest olabiliriz. Para nedir ki hocam? huzurum yoksa! gibi tavır takınabiliriz. İçe dönme, ruhsal bir tamamlanma arayışı, platonik aşklar, yorgunluk ve tembellik hali söz konusu olabilir.

5- 10 Mart haftası

 

Venüs güneş kavuşum açısı netleşmeye başlarken sevgi, sanat, güzellik ve barış dolu olma isteğimiz artabilir. Meditatif çalışmalar, reiki, kukai ve dua etmek için özel zamanları sevenlerin değerlendireceği bir kaç gün olacak.

Bu günlerde Uranyen prensipte Venüs’e eşlik eden Psychi ve Ophelia ruhsal olarak zorlayıcı durumlar yaratabilir. Aşkına karşılık bulamayan, hayatı dramatik yönleriyle algılayan pek çok kişi için psikolojik olarak zorlayıcı durumlar söz konusu olabilir. Dikkat çekmek ve vicdani etki bırakmak düşüncesiyle kendine zarar vermek isteyenler çıkabilir. Toplumsal bunalımın gözler önüne serildiği durumlara şahit olabiliriz.

10-17 mart haftası

 

aşk idealize etme, ayakları yerden kesen romantik ilişkilerin başlaması söz konusu olabilir. Yönetici gezegen Jüpiter’in Junoya olumlu açıları da göz önünde bulundurulursa baharın habercisi aşklar kapımıza dayanmış gibi görünüyor. Elbette buradaki hayalciliği sınırda tutmak anlamlı ve faydalı olacaktır. Gizli ilişkiler, gerçekleri görememe, bireysel kimliğin erimesi, sınıfların ortadan kalması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu durumda olumsuz anlamda kendimizi adama, kurban olma haline varabilir.

Hemen her konuda hassas ve yardımsever olacağımız bu günlerde elbette ihtiyacı olan insanlara yardım etmek, hayvanları beslemek soğukların bastırdığı bu mevsimde sığınacakları alanlar yaratmak gibi küçük güzelliklerle renklendirebiliriz.

13 Martta yeni ayda Venüs Neptün kavuşumu etkili olacak, bu da kavuşumun etkilerinin neredeyse ayın sonundaki terazi dolunayına kadar devam edeceğini gösteriyor.

Sevgi ve sanatla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade