BalıkMerkürMerkür Balık Burcunda; “Gözlerini Yıldızlarda, Ayaklarını Yerde Tut”

Mart 12, 20210
Merkür Balık Burcunda

Aklın, analizin ve zekanın temsilcisi Merkür 16 Martta balık burcuna geçiyor. Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eden yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren bir gezegendir. Bizler Merkür’ümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz. Merkür’ü biraz daha iyi anlayabilmek için mitolojisine bakalım derim. Hermes, Thor, İdris olarak tanırız onu her birinde ayrı bir hikayeyle benzer noktalarda haberci Tanrı olarak anılır. Malumunuz Merkür Tanrılar arasında oradan oraya haber taşır, kimsenin giremediği yer altına ölüler diyarına bile rahatlıkla girip çıkandır. Elindeki asası ile ölülerin ruhlarını toplar, istediğinde insanları uyutan istediğinde ise uyandırandır. Rüzgardır hızla bir yerden bir başka yere gider, yerinde duramaz, tüccarlara yol gösterir. Dolayısıyla ticaretinde temsilcisidir. Akıllı zeki sportmen ve gençtir.

Astrolojide Merkür ikizler ve başak burçlarını yönetir. İkizler burcunda zeki, akıllı ve hınzırdır; başak burcunda ise analitik detaycı ve ayrıştırıcıdır. Bu nedenle Merkür’ün balık burcunda olduğu durumlara aklın yerini daha çok sezginin aldığı, semboller, rüyalar ve metaforlarla yol aldığımız bir süreci ifade eder. Haritasında Merkür’ü balık burcunda olanlar, derin, sezgisel ve yüksel bir kaynaktan bilgi alan bir doğaya sahiptir. Şiir gibi konuşur, muhteşem yaratıcı çalışmalar ortaya koyabilirler. Hayalci, spritüal ve çok derindirler, hisleri öylesine güçlüdür ki uyanıkken rüya görür, gerçeğe dönüştürürler… Elbette analitik olmasını beklediğimiz Merkür’ün balıktaki yerleşimi olumsuz anlamda hayal dünyasında yaşama, gerçekle yalanı ayırt edememe, yalan söyleme, dolandırma dolandırılma şeklinde de yansıyabilir. Zaman zaman bağımlılıklar, gerçekleşemeyecek bir meceraya kapılma haline düşebilir, kendilerini kurban gibi hissedebilirler.

Merkür Balık Serüveni

İki yıldır Merkür su grubu burçlarda retro yapıyordu bu yıl itibariyle artık hava grubu burçlarda retro yapmaya başladı o nedenle iki yıldır yazdıklarımızın aksine Merkür’ün balık burcundaki retrosuna değinmeyeceğiz. Merkür 16 Martta balık burcuna geçecek ve 2 Nisana kadar burada kalacak. Bu süre boyunca bir süredir gökyüzünde ağırlıklı balık stelyumu kervanına o da dahil olmuş olacak. Sezgisel, derin, rüyaları hareketli ve içimize dönme arzumuzun yoğun olduğu bir süreç olabilir. Şiir, edebiyat, resim, müzik gibi yaratıcı çalışmalarla ilgilenebilir bu alanda güzel eserler ortaya koyabiliriz. Şu sıralar yöneticisi olduğu mars ikizler burcu sürecini de göz önünde bulundurursak ilgi alakamızın zihin ve bilinç dışı konulara, manevi temalara ilgimiz artabilir.

21- 27 Mart Merkür mars karesi

İçe atılmış, birikmiş ve bastırılmış duygular, ani ve beklenmedik duygusal çıkışlar söz konusu olabilir. Özellikle tam kare açının kesinleşeceği 24 martta saldırgan, öfkeli, suçlayıcı tavırlar takınabiliriz. Venüs ve güneş kavuşumunda aynı tarihlerde netleşiyor bu dönemde Venüs Nemesis pozisyonunda olacak bugünlerde yeni ilişkiye başlamanızı çokta tavsiye etmem. Venüs koç burcunda ve pozisyonu itibariyle çok sevdiği bir konumda olmayacak. An itibariyle tutku ve heyecan dolu olsa da sonrasında sıkıntı yaratacak durumlara neden olabilir!

29- 31 Mart civarında ise Merkür Neptün kavuşumu kesinleşecek, dua, meditasyon, derinleşme ve yaratıcı çalışmalar için uygun olsa da bu tarihler içinde algımızın durma noktasına geldiği çok akılcı düşünemediğimiz, hayallerle gerçeklerin birbirine karıştığı günler olacağı için özellikle dolandırılma, ilişkilerde aldatma aldatılmalar çok fazla gündeme gelebilir. Fazlasıyla hassas olabiliriz, çok abartmamak adına mantıklı düşünmeye gayret etmeliyiz.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ozlemsomuncu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373