KoçMerkür27 Mart Merkür Koç Burcunda; Koşar adımlar

Mart 23, 20221
koç burcu

12 Marttan bu yana zihinsel olarak bilinçdışı temaların baskın olduğu Balık Burcunda seyahat eden Merkür 27 Mart itibarıyla Koç Burcunda seyahate başlayacak ve 11 Nisana kadar burada kalacak.

Koç Burcu haritanın 1. evini yönetir. Ben merkezci olmayı, birey olmayı ifade eder. Hayatın başlangıcı, filizlenme dönemidir. Ruhun bedeni ilk deneyimlediği yer olduğu için deneyimsizdir. Hareket etme dürtüsü ve var olma savaşı içindedir. Girişken lider ve iradesi güçlüdür. Girdiği her ortamda dikkat çeker. Gölgesinde ise sabırsız ve sinirlendiğinde yıkıcı olabilir.

Merkür ise akıl, iletişim, konuşma, yazma, akılcı davranışlar ve zihnimizi temsil eder. Olayları ele alışımız, çözümleme yeteneğimiz Merkür ile ilişkilidir. Mantıklı ve nükteli konuşmak, aracılık yapmak, algılamamız, öğrenmemiz, zekamız, analitik düşünme tarzımızdır. Sağlıkta ise, kan dolaşımı, bağırsak, sindirim sistemi, omuzlar ve konuşma organlarını işaret ettiği gibi, konuşma bozuklukları, kekemelik, vertigo, baş dönmesi, nezle, refleks bozukluklarını da temsil etmektedir.

Merkür Koç burcunda zihinsel olarak faaliyet doludur. Hızlı düşüneceğimiz gibi hızlı kararlar verebiliriz. Akıllı riskler alabilir, bizi herkesten ayıran yaratıcılığımız ve özgünlüğümüz görünür olabilir. Hızlı hareket etme isteği duyacağımızdan, hata yapma olasılığımız artabilir. Pişman olacağımız sözler ağzımızdan çıkabilir. Aldığımız kararlarda çocukça hareket edebiliriz. İletişimde sabırsız olabiliriz. İş hayatında ise ön palana çıkmak isteyebiliriz. Bu nedenle prensipli ve katı kurallar edinebiliriz.

“Konuşmadan önce düşün; Gereği var mı? Şefkat barındırıyor mu? Kimseyi incitebilir mi? Sessizliği bozacak kadar değerli mi? ”

Lao Tzu

Merkür Koç Seyri

 

An haritasında, Güneş, Ay ve Plüto ile olumlu açıları varken, Mars ve Neptün ile zorlayıcı açılar göze çarpmakta. Yükselende ise, zeka, akıl, günlük hayat, sohbetler, iletişim gücü ve entellektüel alanları temsil eden İkizler Burcu yer alırken, yükselen yöneticisi olan Merkür, konuşmanın gücünü ve otorite figürlerinin sözlerini vurgulumakta.

Güneş ve Ayın Merkür’e olumlu etkilerine baktığımızda, iyi iletişim kurabileceğimiz, kelimeleri etkin kullanabileceğimiz, iyi analiz edebileceğimiz ve etkin kararlar alabileceğimiz bir süreç. Duygularımız ve mantığımızı dengelerken, duygularımızı etkili bir şekilde ifade edebileceğiz. Bilgiye aç olduğumuz, algılama gücümüzün yüksek olduğu zamanlar. Güçlü sezgisellik, duygusal hafızanın çok yönlü olması, hayal gücünün artması ve duygusal farkındalığa sahip olma ve başkalarını da dinleyebilme gücümüz olabilecek.

Plüto’nun olumlu enerjilerine gelirsek, stratejik düşünce kalıbıyla, iyi araştıran, insan doğasını iyi anlayan, güçlü konsantrasyon ile düşünce kalıplarını dönüştürebilen ve kendimizi karizmatik bir şekilde ifade edebilecek gücümüz olabilecek.

Mars ile arasındaki zorlayıcı açı nedeniyle kendimizi gergin hissedebilir, sık sık fikirlerimizi değiştirme isteği duyabiliriz. Düşüncelerimiz konuşma hızımıza yetişemeyeceğinden, konuşma tarzımız karşı tarafça agresif olarak algılanabilir. Neptün açılarında ise, alınganlık, kafa karışıklığı, kendimizi kandırdığımız, gerçeklerden uzaklaştığımız anlara işaret edebilir. Özellikle bu olumsuz etkiler nedeniyle kandırılma ve kandırma enerjileri artacağı için hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarında artışlar olabilir.

Akciğerlerle ilgili sorunlar, nörolojik sorunlar, işitme ve konuşma ile ilgili sorunlar ile tiroit sorunlarına işaret edebilir. Doktor kontrollerini ihmal etmemekte fayda var.

Merkür 11 Nisana kadar Koç burcunda seyrine devam ederken, Güneş, Mars ve Satürn ile olumlu açıları, Plüto ile zorlayıcı açıları olacak. İyi iletişim kurarken, ikna yeteneğimizde artış ve kararlılık hakimken, dikkatli, çalışkan ve çözüm üretebileceğimiz, soğukkanlı olacağımız enerjiler hakim. Kendi isteklerini elde etmek için karşı tarafı hile ile yönlendiren, insanları kandıran kişilere dikkat ederek, manipülasyonlara karşı gözümüzü kulağımızı açmamız gereken dönemler.

Sevgiler…

Yazar

Yasemin YILDIZ

1 comments

  • Yasemin

    Mart 23, 2022 at 10:35 am

    Hocam değer kattınız , teşekkür ederim.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade