MerkürTerazi30 Ağustos Merkür Terazi; Velev Ki Konuştuk?

Ağustos 30, 20210
merkür terazi

Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eden yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren bir gezegendir. Bizler merkürümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz. Merkür’ü biraz daha iyi anlayabilmek için mitolojisine bakalım derim. Hermes, Thor, İdris olarak tanırız onu her birinde ayrı bir hikayeyle benzer noktalarda haberci Tanrı olarak anılır. Malumunuz Merkür Tanrılar arasında oradan oraya haber taşır, kimsenin giremediği yer altına ölüler diyarına bile rahatlıkla girip çıkandır. Elindeki asası ile ölülerin ruhlarını toplar, istediğinde insanları uyutan istediğinde ise uyandırandır. Rüzgardır hızla bir yerden bir başka yere gider, yerinde duramaz, tüccarlara yol gösterir. Dolayısıyla ticaretinde temsilcisidir. Akıllı zeki sportmen ve gençtir.

Doğum haritasında merkür terazi burcunda sanat, estetik, güzellik ile ilişkilidir. Kişisel olarak samimi ve aynı zamanda diplomatik bir dil izler.

Merkür terazi serüveni

Merkür 30 Ağustos itibariyle kısa süre önce geçtiği başak burcundan ayrılarak terazi burcuna geçecek. Süreç içinde samimi, içten ve doğal davranışlar sergileyebilir. Tartışmalar, sorunlar karşısında ortak paydada buluşabilmek adına diplomatik adımlar atabiliriz. Merkür başak seyri boyunda düşündüğümüz, ince ince hesapladığımız tüm konularsa ılımlı adımlar atma zamanı…

Özellikle yönetici gezegen Venüs’ün de terazi burcunda olması 11 eylüle kadar güzelleşmek, estetik yaptırmak, sanatla ilgilenmek için güzel fırsatlar yaratabilir. Zihinsel olarak her türlü ikili ilişkimize odaklandığımız bu süreçte süreci iyi kullanmakta fayda var. Diğer taraftan teraziye özgü kararsız kalma yada alınacak kararlarda yavaş hareket etme halinde olabiliriz.

31 Ağustosta etkileri başlayacak 4 Eylülde kesinleşecek olan merkür satürn etkileşimi ile sağlam kalıcı işlere girişebilir. Mantıklı, titiz ve sabırlı olmamız gereken durumlarda yapıcı davranışlar sergileyebiliriz.

Ayın sonunda gerçekleşecek olan merkür retrosu öncesinde girişimler yapabilmek adına oldukça olumlu zamanlar. Gerçekçi ve akılcı düşünme biçimi hayatımızda zora girmiş pek çok konuda mantıklı çıkarımlarla yol alma fırsatı sağlayabilir.

4-8 Eylül civarında merkür şiron etkileşimiyle, baş ağrıları, manipülasyona açık olma, dürüst olmayan durumlarla karşılaşarak engellere takılma haliyle baş başa kalabiliriz. Bu tarihlerde yakın çevre ve kardeşlerle ilişkilerde bazı gerginlikler olabilir. Bu tarihlerde kesinleşmiş olan venüs pluto karesi maddi kaynaklar konusunu gündeme getirebilir. Aşk ve ilişkilerde gergin anlar ve kopuşlar, kıskançlık gibi temalar yorabilir. Diğer taraftan tutku ve arzunun yarattığı derin duygular kalemle kağıdı bir araya getirebilir…

11 Eylül itibariyle venüs’ ün akrep burcuna geçmesiyle merkür terazinin ruhu da evrime uğrayabilir. Israrla tekrara düşülen deneyimler, ani ve beklenmedik tavırlar, terazi burcu doğasına uymayan hesapsız kelimeler…

13 Eylülde etkileri başlayan merkür jüpiter etkileşimi 20 Eylülde kesinleşecek. Bu tarihler arasında yeni ve parlak fikirler ortaya koyabilir, entelektüel yanınızı geliştirebilir, yeni eğitimler almaya karar verebilirsiniz. Okumak, araştırmak ve bilgiye ulaşmanın değeri vurgulanabilir. Tam da bu tarihlerde üniversitelerin açılıyor olması çok anlamlı…

Diliyorum pandemi süreci iyi yönetilebilir, hayat normale dönebilir…

Bu süreç içinde mahkemeler, adalet konuları ülke gündemine gelebilir. Pluton ve merkür etkileşimi bizi kuruntulu, şüpheci, sivri dilli ve kırıcı bir ruh haline sürükleyebilir. Güç savaşlarına girebilir, takıntılı tavırlar takınabiliriz. Elbette aynı zamanda bu sert enerjiyi sağaltarak içimizdeki karanlık yönlerimizle yüzleşebilir, kusurlarımızı fark edebilir, bunları dönüştürmek üzere spritüal konularda okumalar yapabiliriz. Zihinsel bir dönüşüm için mükemmel bir fırsat olabilir…

Merkür retrosu

20 Eylül itibariyle retro öncesi gölge etkiler başlayacak.

27 Eylülde merkür durağanlaşarak retro hareketine başlayacak. 18 Ekime kadar retro hareketini devam ettirecek! Dolayısıyla özellikle 7 eylül sonrasını adım adım not alıyoruz ki retro sonrası gündemimizi az çok tahmin edebiliyoruz 🙂

Merkür pluto etkileşimi devam ederken başlayan merkür retrosu bize 20-27 eylül konularıyla ilgili güç takıntısının şiddetini artırabileceğine işaret ediyor. Özellikle 7 Ekimde bu etkileşime güneş ve mars kavuşumu eşlik edeceği için pasif agresif durumlar açığa çıkabilir.

Böyle zamanlarda zihinsel takıntılar harita potansiyeli dahilinde öfke patlamaları, intihar girişimleri gibi üzücü durumlara neden olabilir. Özellikle de ay sonunda kesinleşecek venüs Jüpiter karesi ekonomik sebepler ve manipülasyon içeren ilişkilerde zorlu enerjileri açığa çıkarabilir.

9 ekimde retro merkür güneşle kavuşum yapacak zihnimizi dinlemek, içimize dönmek, eski konuları gözden geçirmek, dua ve meditasyon gibi çalışmalar yapabilirsiniz. Beraberinde mars kavuşumu 11 eylülde yaşanılan deneyimlerle ilgili harekete geçme fırsatı yaratabilir. Olumsuz anlamda dilimiz sertleşebilir!

Aynı zamanda malumunuz eski arkadaşları arayabilir, ilk okul lise arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz. Lise aşkınızla karşılaşabilir, eski sevgiliniz dönüş yapabilir, zihinsel faaliyetlerimiz içe yönelebilir, düşüncelerimizi paylaşmayabiliriz. İletişim problemleri olabilir. Kargolar yanlış teslim edilebilir. Seyahatnamede biletinizi yanlış alabilir, valizinizi kaybedebilirsiniz. Elektronik aletlerde bozulmalar olabilir. Alıngan, kırılgan, pireyi deve yapacak ruh halleri içine girebilirsiniz.

Neler yapılmamalı?

Bu nedenle bu tarihlerde yeni iş kurmamalısınız, anlaşma ve sözleşmelerden kaçınmalısınız. Evlenmek, nişanlanmak, ilişkiye başlamak önerilmez, nedeni bir şeylerin yanlış anlaşılması ve sorunların sonradan çıkabilecek olmasıdır. Kime mesaj gönderdiğinize, aradığınıza dikkat etmelisiniz ki mesajlar yanlış yere gidebilir.

Neler yapılabilir?

Diğer taraftan uzun süredir planlanan ama bir türlü başlayamadığınız konularda bu dönemde önünüze fırsatlar çıkabilir. Özellikle zaten doğum haritasında merkürü retro olan yada retro çıkışlı olanlar ince eleyip sık dokuyarak fırsatları değerlendirebilirler. Bu dönemde yarım kalan işlerinizi tamamlayabilir, geçmişi temizlemek, düzenlemek, eski meseleleri kapatmak için uygun bir dönem olabilir.

Merkür ileri hareketi

17 ekimde yeniden düz seyrine geçmeden önce son kez durağanlaşacak merkür akılda tutulma, algıda zorlanma, baş ağrıları, yarayı şifaya dönüştürebilmek adına yoğun enerjiler yaratabilir. Bu süreçte yönetici gezegen venüs de akrep burcunda yay burcuna geçeceği için derin ve felsefi düşünebiliriz.

18 Ekim Merkür düz seyrine geçiyor ve Satürn’e olumlu açılar yapıyor, kalıcı işler için adımlar atılabilir. İstikrar gerektiren konularla ilgili fikirler ortaya koyabilirsiniz. Her şeye rağmen gölge etkiler devam edeceği için anlaşma ve sözleşmelerden kaçınmalısınız.

24 ekim civarı beklenmedik bir biçimde karmik tanışmalar beraberinde sonlanması gereken ilişkilerde döngünün sona gelmesi söz konusu olabilir.

Pandora’nın kutusunu hatırlayalım…

28- 31 ekim haftası bizi 13- 27 eylül haftasına götürebilir. Kasım ay başlarında ise üçüncü kez gerçekleşecek merkür pluton karesi görmek gereken zehirli yanlarımızla yüzleştirecek! Hayal yerine gerçeklerle yüzleşmemek adına mantıklı yaklaşımlar sergilemenizi tavsiye ederim.

Ve 6 kasım itibariyle merkür akrep burcuna geçer!

Sevgilerimle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade