BoğaGüneş TutulmalarıTutulmalar30 Nisan boğa burcunda güneş tutulması; Sert değişim rüzgarları!

Nisan 18, 20221
boğa tutulması

Güneş tutulmaları başlangıçları (yeni ay) anlatırken, ay tutulmaları (dolunay) daha çok sonlanma enerjilerini barındırır. Tutulmalar genellikle değişime direnen insanoğlunu yeni koşullara hazırlamak üzere gerçekleşir. Haliyle de iyi haberler getirilmediği düşünülür! Oysa değişen koşullara ayak uydurmak bizler için kaçınılmaz olandır…

Tutulma dönemleri önemli süreçlerdir, hayatımızda bizi karar vermeye zorlayacak gelişmeler olabilir ancak bu dönemde önemli kararların alınmaması gerekir.

Bu dönemde duygusal ve içgüdüsel tepkiler verebilir, uykusuzluk, gerginlik, baş ağrıları gibi fiziksek belirtiler yaşayabiliriz. Özellikle de duygusal olarak dengeli olmak zor olacağı için hayati kararlar vermemekte fayda var. İçe dönmek, yarım kalan işlerle ilgilenmek, hayat amacınızı gözden geçirmek için iyi bir süreç olabilir.

30 Nisan saatler 23.27 gösterdiğinde boğa burcunun 10 derecesinden Uranüsyen tutulma gerçekleşiyor. Tutulma parçalı bir tutulma dolayısıyla ay güneşin yalnızca bir kısmını kapatacak. Gerçekleştiği saatler itibariyle gözlemleyemeyeceğimiz bu tutulma, güney ve kuzey Amerika ve Pasifik, Atlantik üzerinden izlenebilecek.

İzlemek için NASA’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ay dünyaya hiper sınıfı bir yakınlıkta dolayısıyla etkisi de çok güçlü bir tutulma olacak. Hiper sınıfı tutulmalar normalden 8 kat daha etkilidir. Bu nedenle yoğun gerginlik, ani ve dürtüsel tavırlar takınabilir, beklenmedik kararlar alabiliriz.

Boğa burcunda gerçekleşen tutulmalar genel itibariyle sert tutulmalardır. Boğa burcu zodyağın ikinci burcu bedenlenmeyi, hazzı, maddeyi anlatır. Venüs ve Dünya tarafında yönetilir. Yeri, toprağı, doğa olaylarını, parayı, ekonomiyi, hazzı, cinselliği, boğazla ilişkili hastalıkları, çiftçileri, madenleri anlatır. Tutulma sert enerjiler barındırıyor bu nedenle boyun, boğaz, troid, bademcik, göz sağlığı problemleri açığa çıkarabilir. Süreç içinde boğaya özgü haz duygularında artış olacağı için flörtler, cinsellik ve aşk yaşamında hareketlilik artabilir.

Bu yıl gerçekleşecek tüm tutulmalar boğa ve akrep hattında olacağı için ekonomik konular, krizler, dönüşümler, bağ kurduğumuz şeyler gündemimiz olacaktır. Kasımdaki ay tutulmasıyla birlikte içinde bulunduğumuz bu enerji, boğa tutulmasıyla daha da görünür olacak. Özellikle uransün de boğa burcunda olması (uranüs boğayı sevmez) ekonomik ve yer sarsıntıları için zemin hazırlayacaktır.

Uranüs kalıplaşmış, kendini kirletmeye başlamış, içten içe çürümüş bir yapının kökten bir temizliğine işaret eder. Klasik bir avunma gibi görünse de bitmesi gerekenleri birer birer yıkar, ortalığı tozu dumana katar. Uranüs aynı zamanda aydınlanma demektir, beklenmedik farkındalıklarla birlikte değişim rüzgarları da başlar. Tutulma yıkıcı olsa da büyük aydınlanmalarla pek çoğumuzun hayatında keskin dönüşler yaratabilir.

“Bana gelince; Ben, dümdüz giderken, birden sana kıvrılan bir yol gibiyim.”

İlhan Berk

Uranyen tutulma haritanın 4. evinde gerçekleşiyor. Bu da aile, toplumsal yapı, vatan, annelik, kadınlar, ebeveynlerle olan ilişkiler, ev alma ev satma konularını gündeme getirebilir. Genetik hastalıklar, mide, göğüs kanseri vakalarını ortaya çıkarabilir. Evlenme boşanma oranlarında artış, şirket ortaklıkları, ev alma, ev satma, ev fiyatlarındaki değişim ele alınabilir.

Bu süreçte önemli kararlar almamakta fayda var tutulmanın güçlü enerjisi özellikle maddi ve aşk konularında ani kararlar almaya yatkın olacağımızı işaret ediyor. Zira gökyüzünde hava ve ateş elementinin neredeyse yok denecek kadar azlığı mantıklı karar vermenin zorlaşabileceğini gösteriyor. Fazlasıyla duygusal tutumlar sergilemeye müsait olduğumuz bu süreçte hareket etmemizde kolay olmayacaktır. Dolayısıyla yaşananlar karşısında edilgen durumda kalabiliriz.

Tutulma anında ufukta yay burcu yükseliyor ve yönetici gezegen jüpiter venüsle kavuşumda yücelim derecesinde kavuşumda olacak!

Hukuki konular, uluslararası ilişkiler, üniversiteler, eğitim kurumları, din ve ibadethaneler gündemin önemli başlıkları olabilir…

Yaşananlar karşısında ne kadarda dirençli ve kuyruğu dik tutacağımız, ilahi destek ve yardımın bizimle olduğunu gösteriyor. Yüksek bilgi, etik ve ahlaki değerleri koruyabilmek bu süreçte çok önemli. Sistemde her şey yazı kurallarla korunmaz! elbette kime göre neye göre diyeceğimiz değerler var ancak kendi vicdani sorumluluğunu bilen bir birey olabilmek sonsuz kazanç sağlayabilir.

Başta çekirdek aileden başlayan insanlık görevini sosyal ağlara sığdırmak yerine, iyi bireyler yetiştirebilmek, örnek davranışlar sergilemek, karanlık yanlarımızın gerçekliğini görebilmek uranyen tutulmanın aydınlanması olabilir!

Sevgiyle…

https://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEplot/SEplot2001/SE2022Apr30P.GIF

1 comments

  • Yasemin

    Nisan 18, 2022 at 7:29 pm

    Değişim dönüşüm zor olsada da, sistem değiş diyor, güzellikler getirsin tutulma… Emeğinize sağlık, yine harika anlatımınızla tutulmaya bilinçli yaklaşıyoruz ☺️

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade