BaşakVenüs5 Eylül Venüs Başak; İstemeye hakkım var!

Ağustos 29, 20222
venüs basak

5 Eylül saat 07.05’te Venüs başak burcuna geçiş yapacak. Venüs ilişkilerimizi temsil ettiğinden ve Başak hayatın daha pratik konularına odaklanan analitik burç olduğundan, bu geçiş bize ortaklıklarımız üzerinde daha çok çalışma fırsatı verir.

Bildiğiniz gibi, astrolojide Venüs aşk, güzellik, zevk ve para gezegenidir. Venüs dünyevi Başak burcuna geçtiğinde aşk mantıklı bir dönüş alır! Venüs, görevlerine düşkün, çalışkan Başak burcunda huzursuz hisseder. Sürekli olarak mükemmeliyetçilik ve aşırı analiz ile savaşan bir yerleşimdir. Gölge tarafı, partneri aşırı derecede eleştirmektir.

5 eylül itibariyle 29 eylülde venüs terazi burcuna geçene kadar, bizlerde bir miktar venüs başak doğasına bürünebiliriz. Kendinizi aşk hayatınızı aşırı analiz ederken bulabilirsiniz.

Venüs başak burcuna geçişini şironla kucaklaşarak gerçekleştirecek. Beklenmedik değersizlik duygusu ve aşk acıları yaratabilir. Bağırsak hassasiyetleri görülebilir!

10 eylülde kesinleşecek jüpiter venüs etkileşimiyle de beklenmedik kazanç ve kayıplar yaşanabilir. Duygusal olarak abartılı davranışlar sergilemeye müsait olabilir. Malum başak burcu merkür tarafında yönetilir ve merkür 10 eylülde retro hareketine başlıyor!

20 eylülde venüs uranüs üçgeni kesinleşirken, farklı para kazanma yolları keşfedilebilir. İlişkilerde özgürlük, bağımsızlık duygusu baskın olabilir.

16 eylül haftası kesinleşen venüs mars karesi ise kavgalara açık olabiliriz. Rekabetten beslenen, öfkenin yoğun olduğu bir hafta olabilir. Hem venüsün hem marsın yönetici gezegeni merkür terazi burcunda retro ve jüpitere karşıt açılar yapıyor olacak. Haliyle abartılı söylemler ve kavganın içinde olmamak adına sakin kalmak kıymetli olacaktır. Venüs kare Mars geçişi, sırasında öfkemizi kontrol etmeye ve dürtüsel davranmamak bize iyi gelecektir. İnsanlarla  uzlaşmaya çalışmalı, düşman edinmemek için kendimizi kontrol etmeliyiz. Venüs kare mars geçişinde düşman edinmemek için her şeyi kabul edeceğimiz anlamına gelmiyor bu durumda bize her şeyi kabul etmek pişmanlık yaratabilir. Hayal kırıklığı ve pişmanlığın olmaması için kendinizi ifade etmenin yollarından bir tanesi bu süreçte spor, egzersiz, meditasyon ve kukai yapabilirsiniz.

Ayın sonunda ise venüs neptün karşıtlığı kesinleşirken ekonomik zorluklar, zamlar ve ilişkilerde hayal kırıklıkları yaşanabilir. Venüs başak süreci muhteşem açı ve geçişlerle dolu olmasa de emeğin, çabanın, mantıklı yaklaşımların sergilendiği, dengede kalındığında sorunlara çözüm bulunabildiği bir süreç olabilir.

‘’Üzülme! İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur.’’

Mevlana

Karma Astrolog Nil OCAK

2 comments

 • Yasemin

  Eylül 2, 2022 at 6:39 pm

  Güzellikler getirsin hepimize, Nil arkadaşımı kutluyorum 💗

  Reply

 • Nil

  Eylül 4, 2022 at 7:21 pm

  Teşekkür ediyorum 💗 daha nice güzel yazılarım olur inşallah 🍒

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade