Aylık Boğa YorumuBoğaAğustos 2021 & Boğa ve Yükselen Boğa Burçları

Temmuz 31, 20210
boğa burcu

Ağustos ayı güneşinde aslan burcunda seyahati sizin 4. evinizde gerçekleşiyor. Dolayısıyla odağınızın eviniz, aileniz olduğu, daha çok içinize kabuğumuza çekildiğiniz bir ay olacak. Aile büyüklerinizle bir arada vakit geçirebilir, evinizde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Merkürün de burada 12 Ağustosa kadar güneşe eşlik ettiğini göz önünde bulundurursak odağınızın tümüyle bu konular olacağını söyleyebilirim. Taşınmak isteyebilir, evde tadilata gidebilirsiniz.

1- 6 Ağustos civarında merkür uranüs karesinin etkilerini hissedeceğiz. Marjinal fikirler, yaratıcı çalışmalar için verimli zamanlar. Algı ve sezgilerimiz artabilir. Diğer taraftan satürn karşıtlığıyla baskı altında olduğumuzu düşünebilir, otorite ile sorunlar yaşayabiliriz. Özellikle üstlerinizle gerilebilir, iş yaşamınızda artık sürdürülebilir durumların olmadığını düşünebilirsiniz.

Aslan yeni ayı

8 ağustosta haritanızın 4. evinizde aslan burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Yeni aylar heyecan verici yeni başlangıçların habercisi bir tohum atma fırsatıdır ancak bur fırsat oluşmadan önce hayatımızda bir belirsizlik, yol yön kaybı içe dönük olma hali içinde oluruz o nedenle yeni ayların öncesinde kendimizle başbaşa kalmak, dinlenmek için çok uygun zamanlardır. Yeni ay içimizde kıpırdayan yeni bir duyguya yer açar…

Aslan burcu hayata yaratıcı, pozitif bakabilmeyi, neşeyi, keyfi ve sahneyi ifade eder. Yeni ay bulunduğu sabit yıldız itibariyle ego, kibir ve yıkıcı duygulara işaret ediyor. Duphe sabit yıldızı, büyük bir gücü, sanatı, estetiği ve şansı ifade eder ancak olumsuz yönüyle yıkıcı bir kibri, baskın olmayı, güç zehirlenmesini ifade eder. Patron, evebeyn, eş gibi otorite olarak görülen figürlerle ilişkilerinizde sert söylemler, acımasız durumlar söz konusu olabilir. Bu süreçte duyarlı olmanızı tavsiye ederim.

Merkür 12 Ağustos itibariyle kısa süre önce geçtiği aslan burcundan ayrılarak başak burcuna geçecek. Merkür aslan burcunun son derecelerinde jüpiter karşıtlığı yaptığı için egoların dile geldiği olayları abarttığımız bir süreci geride bırakarak daha akılcı, detaycı ve analiz yaptığımız günlere geçiş sağlayacak biraz dayanalım.

Mars ve venüs başak burcundaki seyri boyunca sizin 5. evinizde olacak. Aşk hayatımızın güçleneceği detaylardan keyif aldığınız, beklentilerinizin arttığı bu süreçte kendinizi fazlaca önemseyebilir ve ilişki içinde fazlaca rekabetçi olabilirsiniz. Sabırsız, gözü kara, heyecanlı bir dönemdesiniz. Sanatsal çalışmalar yapmak ve çocuklarınızla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Keyif aldığınız çalışmalara efor sarf etmekten çekinmeyeceksiniz.

Psikolojilerimiz ise 9-14 ağustos tarihlerinde merkür jüpiter etkileşimiyle duygularımız ya fazlasıyla iyimser yada fazlasıyla kötümser iki uçta seyredebilir. Dengede kalmaya çalışmalısınız!

Kova dolunayı

Ayı ise 22 Ağustosta sizin 10. evinizde gerçekleşecek kova dolunayı ile kapatacağız.

Dolunaylar bir sürecin bitmesi bir başkasının başlamasını ifade eder ancak tek anlamı da bu değildir. Eşitlik, adalet, ilişkilerde denge kurabilmeyi ifade eder. Artık olgunlaşmanın, emek verdiğimiz şeylerin sonuçlarının bir bir toplandığı süreçleri ifade eder. Kariyerinizde bir takım keskin sonlanmalar yaşayabilir, bir süredir sabrettiğiniz ancak değişimin de kapıya dayandığını hissettiğiniz konularda cesur adımlar atabilirsiniz. Özgürlüğünüz ve bireyselliğiniz için savaşmaktan kaçınmayacaksınız. Bazılarınız için toplum önünde statü değişimi yaratacak durumlar söz konusu olabilir…

Sevgilerimle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade