Aylık Balık YorumuBalıkKasım 2021 & Balık ve Yükselen Balık Burçları

Ekim 31, 20210
kasım balık

Merhaba sevgili balıklar, ekim ayı maddi konulara odaklı olduğunuz bir aydı kasım ayıyla birlikte dikkatiniz iletişim konuları, eğitimler, seyahatler, yakın çevrenize kayabilir.

Kasım ayını 5 Kasımda gerçekleşecek yeni ayla karşılayacağız. Saatler 00.14 gösterirken akrep bucunun 12 derecesinde Alpheca yıldızında bir yeni ay gerçekleşecek.

Biliyorsunuz ki yeni aylar yeni başlangıçları ifade eder, yeni başlangıçlar ise bazen keskin bitişler sonrasında gelir. Yeni aydan 2 önce ay balzamik faza geçmiş olur. Balzamik bildiğimiz üzere sirke ile yan yana kullanılan bir kelime, dilimize İngilizceden geçmiş. Yumuşatıcı, huzur veren ve dinlendiren anlamlarına geliyormuş. Araştırırken gülümsetti astroloji de ay fazlarını sosyal medyada şöyle bir araştırdığınızda milyon tane korkunç senaryo okuruz oysa ki… Buradan da anlaşılacağı üzere yeni ay öncesinde ki iki gün bize sunulmuş bir fırsat. Dinlenmek, içe dönmek, dua etmek, meditasyon, kukai gibi çalışmalar yapmak içsel huzuru yakalamak için bir fırsat sunabilir. Kış uykusuna çekilmişsiniz gibi düşünün 🙂

Yeni ay haritanızın 9. evinde gerçekleşiyor. Marsın da burada yeni aya eşlik etmesiyle birlikte mücadele alanınız da 9. ev konularına kayıyor. Tutkulu, arzu ve isteklerimiz için savaşmaya yatkın, zihinsel olarak kuruntulu, kaybetmeyi asla kabul etmeyecek kadar hırslı, kimi zaman kıskançlığında çok baskın olduğu bir dönemdeyiz.

Zihinsel olarak kuruntularınız artabilir. Merkür de yeni ay sonrasında akrep burcuna geçiyor ve 25 kasıma kadar burada kalıyor. Merkür akrep serüveni boyunca karanlık yönlerimizle yüzleşmemizi sağlayacak, kimi zaman zihnimizde müthiş bir arınmaya yol açacaktır! Elbette önce o çöplükle yüzleştirerek… Süreçte eşinizin çevresiyle ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz, yeni eğitimler, farkılı kültürler ve farklı inançlara dair derin araştırmalar yapabilirsiniz.

11 kasım ve ay ortasında ilişkilerinizde beklenmedik durumlar söz konusu olabilir, dürtüsel söylemler olabilir. Ağzınızdan çıkanlar sert ve kırıcı olabilir, benzer biçimde kırıcı söylemlere maruz kalabilirsiniz. Beklenmedik maddi harcamalar ortaya çıkabilir. Uluslararası ticaretle uğraşıyorsanız bu süreçte ani girişimler yapmamanızı tavsiye ederim.

6 Kasımda venüs oğlak burcuna girerek sizin 11. evinizi renklendirecek. Arkadaş çevrenizle iletişiminiz yoğunlaşabilir, bir organizasyon için ortak plan ve projelere girişebilirsiniz. Zira venüs aralık ayında bu alanda retro yapacağı için arkadaş çevreniz sizi fazlasıyla meşgul edecek.

17-21 kasım Merkür Neptün olumlu etkileşimleri yaratıcı çalışmalar için fırsatlar sunabilir, idealist kararlar alabilir, ufkunuzu açacak girişimler için hazırlık yapabilirsiniz. Diğer taraftan özellikle 17 kasımda marsın uranüsle karşıtlığı sizi dürtüsel hale getirebilir, hesapta olmayan harcamalar yapabilirsiniz.

19 Kasımda gerçekleşecek olan Alogoloid tutulma sizin 3. evinizde, tutulmalar etkilerini zaten göstermeye başladı ancak önümüzdeki 6 ay içinde görülmeye devam edecek. Bu tutulma sizin için iletişim, haberleşme, ticaret, yakın çevre ve kardeşlerle ilgili konuları gündeme getirebilir. Bir araç alabilir bunun için kredi çekebilirsiniz. Bir ticari girişim planlayabilir, yakın seyahatler yapabilirsiniz.

25 kasımda güneşle birlikte Merkür de 10. evinize giriş yapacağı için dikkatiniz kariyerinize yönelecek. İçinde bulunduğunu gruplar içinde parlayabilirsiniz. Süregelen bir ilişkini göz önünde yaşamaya ve ilan etmeye karar verebilirsiniz. 27 kasım tarihlerinde Venüs’ün mars ile olan güzel etkileşimine Neptün de eşlik edecek. Bu tarihler Algol tutulmasının ilk etkilerini göreceğimiz zamanlar. idealize ettiğiniz konularla içinde bulunduğunuz kurum ve kuruluşlarla hareket edebilirsiniz.

Özellikle kişisel haritalarınız da boğa, akrep, aslan ve kovada gezegenler varsa astrolojik danışmanlık aralar sizi nelerin beklediği konusunda hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade