Aylık Boğa YorumuBoğaKasım 2021 & Boğa ve Yükselen Boğa Burçları

Ekim 31, 20210
Kasım boğa

Merhaba sevgili boğalar, ekim ayı sizin için kendinizle sohbet ettiğiniz, gündelik rutinleriniz toparlamaya çalıştığınız yoğun bir aydı. Kasım ayı ise sizin için önemli bir ay. Yükselen boğa ve güneş boğalar için 2022 yılında büyük bir değişim geliyor, bu değişimin ayak seslerini kasım ayında duymaya başlayacaksınız.

Kasım ayını 5 Kasımda gerçekleşecek yeni ayla karşılayacağız. Saatler 00.14 gösterirken akrep bucunun 12 derecesinde Alpheca yıldızında bir yeni ay gerçekleşecek.

Biliyorsunuz ki yeni aylar yeni başlangıçları ifade eder, yeni başlangıçlar ise bazen keskin bitişler sonrasında gelir. Yeni aydan 2 önce ay balzamik faza geçmiş olur. Balzamik bildiğimiz üzere sirke ile yan yana kullanılan bir kelime, dilimize İngilizceden geçmiş. Yumuşatıcı, huzur veren ve dinlendiren anlamlarına geliyormuş. Araştırırken gülümsetti astroloji de ay fazlarını sosyal medyada şöyle bir araştırdığınızda milyon tane korkunç senaryo okuruz oysa ki… Buradan da anlaşılacağı üzere yeni ay öncesinde ki iki gün bize sunulmuş bir fırsat. Dinlenmek, içe dönmek, dua etmek, meditasyon, kukai gibi çalışmalar yapmak içsel huzuru yakalamak için bir fırsat sunabilir. Kış uykusuna çekilmişsiniz gibi düşünün 🙂

Yeni ay haritanızın 7. evinde gerçekleşiyor. Marsın da burada yeni aya eşlik etmesiyle birlikte mücadele alanınız da 7. ev konularına kayıyor. Bu süreç hepimiz için tutkulu, arzu ve isteklerimiz için savaşmaya yatkın, zihinsel olarak kuruntulu, kaybetmeyi asla kabul etmeyecek kadar hırslı, kimi zaman kıskançlığında çok baskın olduğu bir dönem olacak. Özellikle yükselen boğalar ikili ilişkilerinde duygusal güç çekişmeleri, cinsellik, manipülasyon dolu zamanlar geçirecekler. Evliliğiniz, ortaklı işlerde mücadele ve güç çekişmleri söz konusu olabilir.

Merkür de yeni ay sonrasında akrep burcuna geçiyor ve 25 kasıma kadar burada kalıyor. Merkür akrep serüveni boyunca karanlık yönlerimizle yüzleşmemizi sağlayacak. Karanlık taraflarınızla yüzleştirecek. 7. evinizdeki stelyumla birlikte tüm dikkatiniz ilişkilerinize yönelecek

11 kasım ve ay ortasında ilişkilerinizde sert sonlanmalar, ani beklenmedik durumlar söz konusu olabilir. İyi giden bir ilişkiniz varsa tutku, arzu ve istekleriniz baskın olacağı için beklenmedik bir evlilik kararı da verebilirsiniz ancak bu süreçte yeni ayın uranüsyen etki hakim olduğu için doğru bir karar olmayabilir!

6 Kasımda yönetici gezegeniniz venüs oğlak burcuna girerek sizin 9. evinizi renklendirecek. Yeni eğitimler almaya karar verebilir, uzun seyahatler etmeyi planlayabilirsiniz. Süregelen hukiki bir durum varsa beklenmedik sonuçlar olabilir. Diğer taraftan hayata dair idealize ettiğiniz konuları sorgulayabilirsiniz. Akademik çalışmalar içindeyseniz bir süre odağınız buraya kayabilir. Zira venüs aralık ayında bu alanda retro yapacağı için bu konular epeyce gündeminiz olabilir.

17-21 kasım Merkür Neptün olumlu etkileşimleri yaratıcı çalışmalar için fırsatlar sunabilir, ilişkilerinizi toparlamak adına romantik adımlar atabilir, şiirsel konuşmalar yapabilirsiniz. Özellikle 17 kasımda marsın uranüsle karşıtlığı sizi dürtüsel hale getirebilir. İkili ilişkilerde gerginliklerden uzak kalmalısınız.

19 Kasımda gerçekleşecek olan Alogoloid tutulma sizin 1. evinizde olacak. Tutulmalar etkilerini zaten göstermeye başladı ancak önümüzdeki 6 ay içinde görülebilir. Bu tutulma sizin sağlığınızı, fiziksel görünümünüzü etkileyebilir. Haritalarınızda özellikle venüsün poziyonuna bakmanızı tavsiye ederim. Diğer taraftan ikili ilişkilerinizde keskin sonlanmalar yaşayabilirsiniz. Mahkemelik durumlar devam eden mahkemelerde sonlanmalar yaşanabilir. Ortaklı ilişkileriniz maddi manevi bir yüzleşme yaşayabilirsiniz. İyi giden ilişkiler için evlilik kapısı aralanabilir.

24 kasımda yay burcuna geçmeden anaritik derecede konumlanacak merkür bir konuda derinlemesine araştırma yapmak, öğrenme isteği, astroloji, okültizm, ölüm ve ölüm ötesi konulara karşı ilginizi artırabilir. Zira merkür 8. evinize geçmesiyle birlikte bilinç dışı konular açığa çıkabilir, cinsel yaşamınız renklenebilir. Maddi konularda toparlanmak adına bütçe düzenlemesi yapabilirsiniz.

27 kasım tarihlerinde venüs mars ile olan güzel etkileşimine neptün de katılacak, sevginin, arzunun, romantizmin arttığı bu evrede tüm ilişkilerimizde daha ılımlı, uyumlu ve sempatik olabiliriz. Bu tarihler algol tutulmasının ilk etkilerini göreceğimiz zamanlar. Seyahat etmek, öğrenmek, keşfetmek, hayata dair hayalleriniz için zorda olsa sağlam adımlar atmak isteyebilirsiniz. Yeni eğitimler alabilir yada verebilirsiniz.

Önümüzdeki yıl kişisel olarak yoğun etkiler alacağınız bir sürece gireceğiniz için astrolojik danışmanlık alarak sizi nelerin beklediği konusunda hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade