MerkürYengeçMerkür yengeç burcunda; Doğruyu yanlışı ayırt edebilmek

Temmuz 5, 20221
yengeç

Merkür, Güneş’e en yakın gezegendir ve bu nedenle onunla özel bir bağlantısı vardır. Yaklaşık 88 Dünya gününe eşit yörünge süresi ile Güneş Sistemi’ndeki diğer gezegenlerden daha hızlıdır. Bir varlık seviyesinden diğerine, bir kişiden diğerine bilgi taşıyan ve bilgiyi günlük seçimlere pratik olarak nasıl dahil edeceğini öğrenen bir tanrı olan tanrıların habercisidir.

Merkür’ün rolü inanılmaz derecede önemlidir, kendi içsel bölünmüş kişiliklerimizi temsil eden Merkür, düşünme şeklimizi temsil eder, tüm varlığımızı meşgul eden düşüncelere işaret ederek nasıl akıl yürüttüğümüzü gösterir. Astrolojide Merkür bizim düşünce ve iletişim şeklimiz olarak görülür. Bu bir bilgi gezegeni ve bu yaşamda aklımızın en çok gittiği yerdir. İçsel gerçeğimizi dış dünyaya açıklamanın bir yolunu bulmamıza yardımcı olan, sözlü anlama ve kendini ifade etme noktasıdır. Konuşma, yürüme ve düşünme şeklimiz Merkür’de gizlidir, ancak temel rollerinin ötesinde, hikayenin her zaman iki tarafı olduğunu hatırlamamız gerekir. Doğumdaki konumumuz ne olursa olsun, Merkür’ün en büyük gücü ve zayıflığı ikiyüzlülüğünde yatar.

5 temmuz Salı günü saat 09.25 te Merkür yengeç burcuna geçiş yapıyor. Yengeç gibi düşünüp yengeç gibi hareket edeceğiz. Duygusal ve hislerimize güvenerek hareket edeceğimiz ve hislerimizin kuvvetli olacağı için önceden bir çok şeyi sezebiliriz. Doğruyu ve yanlışı ayırt etme konusunda zorluklar yaşayabiliriz. Merkür’ün yengeç burcundaki bu hareketi mantıklı kararlar vermenizi bu dönem biraz zorlayabilir. Mükemmel bir hayal gücü, sezgisellik ve duyarlılık getirebilir. Kibar, sempatik, nazik kalpli tutkulu olduğumuz bir sürece ışık tutar.

Merkür yengeç döngüsü bize güzellik getirsin.

Karma Astrolog Nil OCAK

 

1 comments

  • Yasemin

    Temmuz 5, 2022 at 5:57 pm

    Arkadaşım Nili tebrik ediyorum ☺️ Özlem hocam sizi de kutlarım, Astroloji Eğitiminde fark yaratıyorsunuz, daha nice çekirgeleriniz olsun ☺️ 🦋

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade