BalıkSatürn7 Mart satürn balık; Zamanın yöneticisi, zamansız burçta!

Şubat 24, 20230
Satürn balık 2023

Doğum haritamızda bizi en çok zorlayan, sıkıştıran ve olgunlaştıran gezegeni Satürn 7 mart 2023 de balık burcuna geçiyor.

2,5 yıl sürecek olan Satürn balık transiti;

7 mart 2023 – 24 Mayıs 2025 arası devam edecek! 25 Mayıs 2025 – 31 Ağustos 2025 arasında koç burcuna geçecek ve 1 eylül 2025 ile 13 şubat 2026 arası yeniden balık burcuna dönecek. Son olarak 14 şubat 2026 da bir daha dönmemek üzere koç burcuna geçecek.

Satürn düzen kuran, kural koyan ve disipline eden bir doğaya sahiptir. Kelime anlamı olarak Etrüsklülerden gelir. “Satürnüs” kelimesi Etrüksçede “sori” kelimesinden gelir ve bu kelime tohum eken anlamına gelir. Bu haliyle de karmayı temsil ediyor. Ne ekiyorsak onu biçiyoruz…

Satürn çalışmak, üretmek, başarmak, disipline etmek, düzenlemek, kısıtlamak, ertelemek ve engelleri ifade ettiği için haritamızda Satürn’ün bulunduğu burç ve ev konularında kısıtlamalar yaşarız. Klasik okul geçme anlayışıyla; Satürn tüm bu kısıtlamaların ardından ödüller veren bir öğretmendir, sınav ne kadar zorluysa ödül o kadar büyüktür!

Zamanın yöneticisi, zamansız burçta!

Balık burcu Zodyak’ın son burcudur, tüm burçlardan sepetine biraz eklemiştir. Su elementine özgü; sezgisellik, hassaslık, kırıLganlık, empati yeteneğini barındırır. Yönetici gezegeni klasik astrolojide Jüpiter, modern astrolojide ise Neptün’dür. Balık burcu neptünyen doğası nedeniyle aşkın ve zamansızdır!

Satürn oğlak burcunda ve kova burcunda yönetici, terazi burcunda ise yücelimdedir. Yengeç ve koç burçlarında zarardadır. Su burçlarında ise karmanın burcu olduğu için rahat edemez!

 

Satürn balık seyrinde bizi neler bekliyor?
 • Satürn 2026 yılına kadar, balığa özgü konularda sorumluluklar almayı gerektirecek deneyimler içine çekebilir.
 • Balığa özgü konularda sınırlanabilir, kısıtlamalara gidebiliriz. İlaç, petrol, kimya sektöründe daralma olabilir, bu konuda yasa ve düzenlemeler olabilir. İlaca ulaşmak zorlaşabilir, bu noktada alternatif tedavi yöntemleri konuşulmaya başlayabilir. Bir zamanlar koca karı ilacı olarak anılan yöntemler, besin ve vitamin takviyeleri kullanılmaya başlayabilir.
 • Meditasyon, kukai, reiki, theta healing gibi enerji sistemleri popülerlik kazanabilir, bu doğrultuda okları bir o kadar üzerine çekebilir. Bu konularla ilgilenenler bir kuruma bağlı kalmak, vergilendirilmek vb noktasında yasal düzenlemelere tabi tutulabilirler.
 • Hayal gücünü kısıtlayabilir, şairler, sanatçılar ve sinema camiasında sorunlar olabilir, kısıtlamaların ele alındığı temalar sanata yansıyabilir.
 • Deniz ve okyanuslarla ilgili konularda uluslararası yasalar gözden geçirilebilir, revize edilebilir., Deprem ve tsunamiler gündeme gelebilir.
 • Alkol, kafein, sigara, madde bağımlılıkları kısıtlanabilir; bilgisayar oyunları, internet bağımlılıkları resmi düzeyde konuşulabilir.
 • Pozitif yönüyle , maneviyat, Tanrı ile bağ kurma, empati yapabilme, acıyı anlama, ruhsallık, fedakarlık ve merhamettir. Satürn balık döneminde bir iyilik hareketi geliştirme çabası artabileceği gibi, otoritenin kontrolü sağlama baskısı da devam edebilir. Hepimiz kişisel yaşamımızda bizim dışımızda bir dünya olduğunu o dünya için bir şeyler yapabilmek gerektiği duygusunu fark edebilir, kendi özelimizde bir başkasına yardım edebiliriz. Yaptığımız ve yapacağımız her yardım bazen sadece bir selam, küçük bir gülümseme bir başkası için büyük bir şey olabilir!

 

“Az sadaka bin belayı defeder”

 

Geçmiş yıllarda Satürn balık burcundayken neler olmuş;
 • 16 Ekim 1846 eterin (anestezi amaçlı) ilk cerrahi operasyonda kullanılmış. 1847’de obstetrik anestezi amacı ile kloroform klinik olarak ilk kez kullanılmış. Dahası Dini (balık & Hristyanlık) gerekçelerle kloroformun kullanılmasını kısıtlayan tartışmalar olmuş, Kraliçe’nin iki bebeğinin de doğumu için ağrısız doğum yapmak istemesi ile tartışmalar sona ermiş. (satürn akrep döneminde ameliyathanelerde kullanılan inanılmaz deneyler ve girişimler var, astroloji meraklıları makele içinde kaybolabilirsiniz!)
 • 15 mayıs 1964 Karasuları Kanunu kabul edildi. Böylece Türk karasuları 6 deniz miline çıkarıldı.
 • 27 Mart 1964 tarihinde merkez üssü Amerika Birleşik Devletleri’nin Alaska eyaletinin güney kıyılarında 9.2 Mw büyüklüğünde meydana gelen deprem ve tsunami meydana geldi.
 • İnternet bağımlılığı tartışılmalar başlanmış!“İnternet bağımlılığı” terimini ilk kullanan kişi olan Goldberg (1996) Amerikan Psikiyatri Birliği (APA) tarafından 1994’te yayınlanan ve “DSM-IV” kısaltmasıyla isimlendirilen “Ruhsal Bozuklukların Tanımsal ve Sayısal El Kitabı” nda yer alan alkol bağımlılığı tanı ölçütleri doğrultusunda, internet bağımlılığı için göstergeler geliştirmiştir (Souza ve Barbara, 1998).”
 • “Hukuksal mevzuat bakımından ise, Birleşmiş Milletler Deniz Hukuku Sözleşmesi (United Nations Law of Sea Convention; UNLSC) okyanus tabanındaki ve uluslararası sulardaki maden yataklarının kime ait olduğunu düzenlemeye başlamıştır. Bu çalışmaların sonucunda 1994 yılında Jamaika’nın başkenti Kingston şehrinde Uluslararası Deniz tabanı Kurumu (International Seabed Authorithy; ISA) faaliyete başlamıştır. ISA okyanus ve deniz altı madenciliği faaliyetlerinden ve ayrıca denizel ortamlardaki mineral rezervlerin uluslararası sulardan elde edilmesinden doğan ekonomik ve teknolojik yararların eşit ve adaletli bir şekilde tüm üye ülkelere dağıtılmasından sorumludur. Ayrıca kurum uluslararası sulardaki madencilik faaliyetlerini de denetleme yetkisine sahiptir (Glasby 2000, Deniz Bilim Strateji Belgesi Raporu 2010, Ehsani 2011).”

 

Balık burcunun temsil ettiği konularda önemli sorumluluklar almak gerekebilir. Bu süreçte bireysel haritalarında özellikle değişken burçlar olan İkizler Başak Balık ve Yay burçlarında göstergeleri olanlar en yoğun etkiyi alacaklar. Bunun dışında 1994- 1996 yılları arasında doğanlar ve 1964-1967 yılları arasında doğanlar satürn döngülerini yaşayacaklar. Bu döngü büyüten, olgunlaştıran ve sorumluluk almayı gerektiren bir döngü olacağı için kişisel haritalarınıza özel yorumlar almayı unutmayın!

Satürn balık geçişinin sizi nasıl etkileyeceğini okumak için yıllık burç yorumlarınıza göz atabilirsiniz. Dinlemeyi sevenler youtube kanalımı ziyaret edebilir ve abone olabilirsiniz ❤️ yükseleninize göre etkileri okumak yerine dinleyebilirsiniz.

 

Satürn balık transiti;

Satürn balık seyri boyunca yönetici gezegeni Jüpiter her yıl bir burç değiştirdiği için; önce koç ardın boğa ve hemen ardına da ikizler burcuna geçecek! Özellikle 2024 ağustos, aralık ve 2025 haziranda gerçekleşecek olan Jüpiter ikizler karesi finansal riskler, deniz aşırı ticaret sorunlarını gündeme getirebilir. Eğitim konuları yeniden ele alınabilir, sanatçılar, petrol ve film sektörü zorlanabilir.

Sevgiler

Kaynak:

https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/643446

https://www.researchgate.net/publication/315905614_Internet_bagimliligi_ile_iliskili_degiskenlerin_incelenmesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade