Aylık Başak YorumuBaşakTemmuz 2023 & Başak ve Yükselen Başak Burçları

Haziran 26, 20230
temmuz ayı aylık burç yorumları

Merhaba yükselen başaklar ve başak burçları

İki ay aradan sonra yeniden buluştuk.

3 Temmuz oğlak burcunda dolunay;

Dolunay; kariyer, yapılandırma, inşa etme, sınav ve sorumlulukların gözden geçirildiği değişim ve dönüşümleri beraberinde getiriyor. İletişim kurmak zorlaşıyor ve birazda karamsarız. 5. evinizde gerçekleşecek bu dolunay aşk ve ilişkilerde bazı sonlanmalar yaratabilir. Karışımdakini anlamak ya da onu sizi anlamadığı bir çıkmazda gibisiniz. Bazılarınız Satürn’ünde desteğiyle evlilik ve ilişkiyi resmiyete dökmek isteyebilir. Sağlam ilişkilerin insanı olan siz yükselen başaklar için bu dolunay aslında hassasiyetlerinizi de fark etmeniz gerektiğinin mesajını veriyor. Ayrıca ebeveyn olan yükselen başaklar çocuklarınızla ilgili konular gündeme gelebilir. Bir kısım yükselen başak yetişkin çocuklarıyla ilişkilerinde sertleşebilirler.

Merkür İkizler burcunda çıkarak yengeç burcuna geçecek dolayısıyla gökyüzünde su enerjisi dengeyi sağlayacak. Sosyalleşmek, arkadaşlarınızla buluşmak, kurum ve kuruluşlar aracılığıyla başka insanlara şefkat göstermek isteyebilirsiniz. Bu istek bir kısım için arkadaşlarla ayrılışma getirebilir. Temmuzun ilk haftası patlama ve yangınlara karşı dikkatli olmalı, ocak, gaz, sigara gibi tehlike yaratabilecek durumlara karşı uyanık kalmalıyız. Bu patlama daha çok sizin iç dünyanızda olabilir. İçinize attığınız duyguların sağlık sorunu olarak dönmesini arzu etmiyorsanız, yapıcı bir ifade yolunu seçerek içinizden geçenleri söylemelisiniz.

10 Temmuz’da uzun süredir aslan burcunda olan Mars sizin burcunuza geçiyor, 27 ağustosa kadar burada kalacak. Haliyle yaşam enerjimizde çözüm üretmek üzerine odaklanacak bu süreçte kusursuzluk arayışımız artabilir. Bağırsak sağlığı, beslenme sorunları artabilir. Hızlı ve iş bitiren tutumunuzla dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bazı durumlarda bu hız kolunuzu, bacağınızı bir yere çarpma olarak sonuçlanabilir.

17 Temmuz yengeç yeni ayı;

Yengeç yeni ayı haritanızın 11. evinizde gerçekleşecek. Bu alan arkadaşlarımız, sosyal çevremiz, kariyerin getirilerini temsil eder. Kariyerinize yaptığınız yatırımların getirilerinin yavaş yavaş görünmeye başladığı bu günlerde sosyalleşmek, arkadaşlarla bir arada olmak, gruplarda aktif rol almak isteyebilirsiniz. Diğer taraftan bilinç dışı korkularınız da sizi rahatsız edebilir, gelir gider dengesini yapmaya gayret edebilirsiniz.  Para ve kaynaklarınızın rutinini değiştirecek kadersel konular oluşabilir. İşten ayrılmak, yeni bir işe başlamak gibi…

24 Temmuz Venüs retrosu başlıyor

5 haziranda Venüs aslan burcuna geçmişti, 9 ekime kadara burada kalacak. İki aydır bu alanda sizi sahnelere taşıdı. 23 temmuzda yavaşlıyor ve 24 temmuzda 29 derece kraliyet yıldızı Regulusla kavuşumda retro hareketine başlıyor. Venüs aslan burcundaki son retrosunu 2015 ağustosunda gerçekleştirmiş, aradan 8 yıl geçmiş. O tarihlere gitmek ufak bir öngörü kolaylığı getirebilir. Tümüyle aynı olmasa da ana temayı belirleyecektir. Venüs’e eşlik eden Merkür de bu süreçte birkaç kez Uranüs’le bağlantı kuracağı için para ve ekonomi piyasaları Satürn yani otorite dokunuşlarıyla sınırlandırılmaya çalışılsa da ani beklenmedik durumlar, piyasada şok edici etkiler görülebilir olmaz demek için farkındalık dolu bir dönem olabilir.

23 temmuzda güneşin de aslan burcuna geçmesiyle birlikte kutlamalarınız başlıyor. Güneşi 12. Evinizde ağırlamaya başlıyorsunuz. Uzun bir zamandır Venüs ve Mars buradaydı. Ağustos gündeminizi belirleyecek olan Venüs retrosunda bu alanda yaşayacaksınız. Sizin için büyük bir dönüşüm evresi başlıyor. İçeride gizlenmiş ego sınavlarıyla sınanabilirsiniz. Gizli saklı konular ortaya çıkabilir. Çok karmik bir ilişkiye çekilebilir, süregelen ilişkinizde büyük farkındalıklar edinebilirsiniz. Astroloji, hukuk ve inançlarla ilgilenebilirsiniz. Uzaktan bir akrabanız gündeminizi meşgul edebilir. Ufak bir tatil ufkunuzu genişletebilir.

Sevgiler

Haritanıza özel aylık danışmanlık almak için ❤️

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade