MakaleSatürnİlahi adalet ve karma; Satürn

Haziran 13, 20230
karma dharma

Dilimizden düşmeyen o ilahi adalet olgusu aslında hesaplaşma isteğimizin belki öfkemizin belki kinimizin dışavurumu! “Eden bulur”, “ektiğini biçersin”, “yazın yediğin hurmalar kışın kıçını tırmalar” gibi pek çok deyim, atasözü aslında karmanın yani Satürn’ün ta kendisini anlatıyor. Zaman zaman benim de durumu ifade eden en iyi kelime bu olduğunu düşündüğüm olsa da aslında ilahi adaletin olmadığı tek bir an yok. Gök yüzünde işleyişin getirilerini görmek için retroları beklemek Satürn’ü tanıyınca garip geliyor. Satürn karmanın lordu, reenkarnasyona göre bir önceki yaşamın kendisi, büyük zaman yöneticisi! Bir önceki yaşamın marsı yani eylemlerimle neler yaptığımızı anlatıyor. Satürn retroysa bu meseleler bitmemiş olsa da Satürn’ün kendisi ileri hareketken de benzer enerjileri ifade ediyor. Nihayetinde bir burçta, bir evde ve illaki sert bir açı ile süslenmiş Satürnlerimiz kaçınılmaz ilahi adaleti getiriyor. Hem bizim için hem başkaları için! Onu zamanı belirlemekteki ustalığıyla tanımlıyoruz. Eli de daima maşalı, oysa karma karma, negatif görünenler kadar pozitiftir.

Özel dönemler

Satürn’ün bu yüzleşmeyi yaşattığı özel dönemler vardır. Bunlardan bazıları oldukça ağır geçer, bazılarıysa oldukça kolay. Belirleyicimiz haritamızdır. İyi bir Satürn okulda hocaların desteğini almak gibidir. Danışmanınız yol yöntemler gösterir, siz öğrenmeye meraklısınızdır. Kötü bir yerleşimde Satürn ise hocanızı odasında dahi bulamadığınız durumlara işaret eder.

Satürn’ün kişisel gezegenlerinizin üzerinden geçtiği dönemler oldukça ağır geçer. Kişisel gezegenlerinizle temas halindeyse (kavuşum, karşıt ve kareler) halsizlik, yorgunluk ve ağır iş yükü, duygusal ve fiziksel bir baskıdan kaçınılmaz. Destekleyici açılar yaptığında (sekstik ve üçgen) ilerlemeyi kolaylaştıracak deneyimler, destek ve istikrar getirebilir. Bunlardan en zoru ayınızla temas ettiği zamanlardır, zira ay karmanın kendisi, ruh ve hafızadır. Küçük zaman yöneticisi olarak nitelendirilir. Haliyle ruhsal bir olgunlaşma dönemidir. Süreç uzun ancak en etkili kombinasyonlar 12 dereceye kadar olan yakınlıktadır. Günü gününe olay bekleyenler için üzücü haber öngörü için başka detaylar önem kazanır.

Elbette Satürn’ün diğer tüm gezegenler gibi kendi içinde de bir döngüsü vardır ki bu da insan ruhunun nasıl adım adım olgunlaştığını gösterir. Satürn kalitesinde senaryolar önümüze gelir! Kimimiz ailemizden, kimimiz aşktan, kimimiz evlilik ve aşktan, kimimiz hayatımızın en güzel olayından sınanırız. Her ne yaşıyorsak hepsi bizim ruhumuzu olgunlaştırmak üzere yaşanan derin bir deneyimin, küçücük bir parçasıdır.

Satürn döngüsü

Satürn Zodyak’taki turunu ayın aksine 28 yılda tamamlar. Ay 28 gündür. Bu özel döngü Satürn’ün başladığı yere yeniden dönmesini ifade eder. Eğer sizin Satürn’ünüz balık burcundaysa Satürn 28 yıl sonra (ortalama) yeniden balık burcuna geçecektir. Bu sürede kaptanın seyir defterinde her 7 yılda bir kendisine kare, karşıt ve yeniden kare yaparak ilerlediği notlarını buluruz. Bu döngüler bizim büyümemiz ve olgunlaşmamız için fırsatlar sunar.

Şöyle bir gözden geçirelim; ilk Satürn karesinde yani 7 yaşımızda hayatla yeni tanışmışızdır. Bir çoğumuz okulu yeni deneyimlemeye başlar, anneden ayrılır ve yeni otoritelerimiz öğretmenlerimizle tanışırız. Satürn nihayetinde bir otorite arketipidir. 14-15 yaşında ilk Satürn karşıtlığını yaşayarak ergenliğin o sancılı sürecinden geçeriz. İkinci kare açı 21-23 yaşında ise bir birey olarak hayatımızı yapılandırmak isteriz. Seçimler yapar bunun sorumluluğunu üstleniriz. Kimimiz çalışmaya başlar, kimimiz evlilik kararı verir, kimimiz ise üniversiteye gider ya da mezun oluruz (Harita özelinde değişir).

28 – 30 yaş ilk Satürn döngümüz gelip çatmıştır! Artık bugüne kadar aldığımız yolun ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu fark etme, kendimizle yüzleşme zamanımız gelmiştir. Büyümeyenlerimiz için zorunlu büyüme evresidir. Evlenerek, çocuk yaparak, iş kurarak her birimiz haritamıza göre sorumluluklar alarak yolumuzu değiştiririz. Dahası değiştirmek zorunda kalırız. Sancılıdır, kolay değildir bu evre insan bile isteye bu sorumluluğu almazsa almak zorunda kalacağı deneyimler yaşayabilir.

Yaş kemale çoktan erdi!

İkinci döngü ortalama 35 – 37 yaşlarında başlar. Birkaç yıl önce aldığın kararın ne kadar arkasında olduğunu bunların gözden geçirilmesi gerektiğini işaret eder. Bazıları için her şey sil baştan alınmak zorunda kalınabilir. Alınan karar yeterince sağlam değilse 42 – 44 yaşlarında ikinci Satürn karşıtlığı başlar. Ekilenlerin biçilmesi iyi yada kötü sonuçların ekmeğinin yenmesi süreci gelecektir. 49-51 yaşına geldiğinde ise artık temizleme gözden geçirme ayıklama evresi geçilir. Bu ikinci Satürn döngüsü için hazırlık dönemidir tıpkı 21 yaşlarında olduğumuz gibi. Bu dönemi örneklendirirken son yıllarda çok konuştuğumuz Jony Deep sürecini hatırlatmak hoşuma gidiyor. Kendi imajını yeniden yaratan bir adam!

Siz neyi yeniden yaratmaya hazırlanıyorsunuz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ozlemsomuncu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373