dolunayKova11 Ağustos Kova Dolunayı; Büyük Kırılımlar!

Ağustos 8, 20220
kova yeni ayı

11 Ağustosta saatler 14.35 i gösterdiğinde kova burcunun 19 derecesinde kova burcunda dolunay gerçekleşecek. Dolunay haritanın 7. evinde Satürn’le kavuşumda uranüse kare açılar yapıyor, dolayısıyla bazı şeyleri yıkarken bir yandan da yeniden yapılandıracağız!

Dolunay anında ufuk çizgisinde 29 dr ile yengeç burcunu görüyoruz, yükselende 0 dr ile venüs aslan burcundaki seyrine başlıyor!

Dolunaylar bir sürecin bitmesi bir başkasının başlamasını ifade eder ancak tek anlamı da bu değildir. Eşitlik, adalet, ilişkilerde denge kurabilmeyi ifade eder. Artık olgunlaşmanın, emek verdiğimiz şeylerin sonuçlarının bir bir toplandığı süreçleri ifade eder. Dolunlar ay eve güneşin karşıtlığından meydana geldiği için eril ve dişil yanımızda çatışmalar olabilir, bu da gerginliklere neden olabilir.

Kova özgürlüğü, farklılıkları, sosyalleşmeyi ifade eder. Kendisi dışında insanlık için ne yapabileceğini düşünen ve bunun için gerekirse yıkabilen olmaktır. Kova burcunun klasik astrolojide yöneticisi satürn, modern astrolojide ise uranüstür. Kova burcunu iyi anlayabilmek için satürn ve uranüsü anlayabilmek gerekir. Satürn zamanın Tanrısıdır içine doğduğumuz kültürün normlarını, değerlerini, kural ve kanunlarını ifade eder. Satürn yapılandır! düzen kurar ve kural koyar. Uranüs ise bunun tam tersi kural ve kısıtlamalara karşı koymayı, yıkmayı, devirmeyi ve özgürleşmeyi ifade eder. Mitoloji sevenler bilir Uranos- Göktanrı oğlu Kronos yani satürn tarafından tahtan indirilir. Geçtiğimiz yıldan bu yada deneyimlediğimiz bu iki gezegenin karesi bize ekonomi, yönetim biçimleri, özgürlükler ve başkaldırılar noktasında gündemler yarattı! Ülkemizde ekonomik yönde görülen bu yıkım ve değişim, özellikle Avrupa da ses getiren eylemlere ev sahipliği yapıyor.

Bu sert etkileşim yeni olmasa da dolunayın güçlü enerjisi bu duruma eşlik edince özellikle aile, evlilikler, ortaklıklar konusunda sert sonlanmaların habercisi olabilir. Sorumluluk alanlar yoluna devam ederken, bunu almaktan kaçınanlar için beklenen son gelebilir.

Uzun süredir direndiğin değiştirmekten korktuğun şeyleri görebilir, seni üzen kıran ve yıpratan, büyümene engel olan bu zehri sarmaşıktan kökünden kurutmak isteyebilirsin!

İş değişiklikleri, istifalar, ev ve şehir değişiklikleri gerçekleşebilir. Hayatı kökten değiştirebilecek gündemler söz konusu olabilir. Sürece akılcı ve entelektüel bakabilenler hayatlarını yeniden yapılandırırken, düşünmeden atılan adımlar, yeniden gözden geçirilmesi gereken durumlar yaratabilir. Ufuk çizgisindeki venüs 0 derece ile iradenin gücünü, hayatını şekillendirebilme becerisinin senin ellerinde olduğunu söylüyor!

Dolunay aynı zamanda 5 dr. kuralıyla 8. ev enerjileri çalıştırdığı için borçlar, krediler, ameliyatlar ve krizlerinde habercisi…iyi şeylerden bahsetmediğimin farkındayım, bir ay kova duyarsızlığıyla yaklaşmıyorum elbette, zor kolay değil ama yaşanılan her şey bizi daha öteye götürebilmek için. Ruhun ihtiyacı olan deneyimler…

Sağlık açısından özellikle baldırlar, sinir sistemi sorunları, diş, kemik ve cilt problemleri açığa çıkabilir.

Uranyen prensipte dolunay niobe ile etkileşim kuruyor! gurur, kibrin getirdiği göz yaşlarını göreceğiz! sizi kural ve kısıtlamalarla sıkıştırdıklarını düşünüyorsanız bu noktada aceleci ve düşüncesizce hareket etmemenizi tavsiye ederim.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade