Kovayeniay21 ocak kova yeniayı; “Empati mempati zoraki sempati”

Ocak 17, 20231
kova burcu

21 ocak 2023 saatler 23. 53 ü gösterdiğinde kova burcunun 1 derecesinde plutonik bir yeni ay gerçekleşiyor. Plutonik söylemi bizi dönüştüren, yoğuran, yoran ve büyüten durumları ifade ediyor. Bu dönüşümü özellikle pluton oğlak seyrini bitirip kova burcuna geçtiğinde çok daha yoğun konuşmaya başlayacağız. Şu sıralar hala oğlak burcunda olan pluton yeni aya eşlik edecek…

Kova burcu ufkunu geniş tutabilmenin, bilginin, entelektüelliğin, farklı ve marjinal ifadenin burcudur. Hayata dair yeni hayal ve hedefler belirletir, umut ettirir. Yeni ay dikkatimizi arkadaşlarımız, sosyal çevremiz, kendimiz dışında başka insanların var oluşlarına çevirebilir. Kova burcu bilimdışından mesaj alır, dolayısıyla bu süreçte yenilenmesi gereken, çürümüş olan tüm ailevi konuları, evlilikleri ve ilişkilerde reforma götürebilir. Yeni ay haritanın 4. evinde ve ufuk çizgisinde terazi burcu yükseliyor haliyle bu yenilik özellikle ilişkilerde ve evliliklerde görülebilir.

Dengeyi bulabiliyor muyuz?, yeterince adil ve hakkaniyetli miyiz? bize yapılan haksızlık karşısında tutumumuz sessizlik mi? veya bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyenlerden miyiz? bu sorgulamalar içinde bizim gibi düşünmeyen ve yaşamayan insanların hak ve özgülüklerini konuşmaya başlayabilir. Özellikle aile ile ilgili sosyal sorumluluk projelerini fark edebilir, bunlara katılım sağlamayı arzu edebiliriz.

Yeni ay ilişkiler bakımından zorlayabilir! venüs ve satürn kavuşumunun zorlayıcı enerjileri açığa çıkarırken, katı, duygulardan soyutlanmış, sevgiyi göstermekte zorlandığımız bir süreci getirebilir. İlişkilerde venüs her ne kadar kova burcunda olsa da satürn ile kavuşumu özgürlük mü? duyguları perde arkası etmek mi sorgulamaları getirebilir. Diğer taraftan maddi konularda keyif aldığımız pek çok hobimizden vazgeçmek zorunda kalabiliriz.

Yeni ayın ileri hareketine başlamış olan mars ile üçgen açısı pek çok aile için yurt dışı seyahat fırsatı sağlayabilir. Bazılarınız için uzaktan eğitim fırsatı, master, doktora ve yeni eğiti fikri yaratabilir. Yine de ailevi konularda uzaktan akrabaların desteğini alabilirsiniz. Yeni ayın juno ve jüpiter ile olumlu kontakları bir kısım için evlilik konularını gündeme getirebilir.

Sağlık açısından

Varis, kaval kemiği sorunları, obezite, elektrik çarpmaları söz konusu olabilir. Burada tüm hastalıkların altında yatan bir neden olduğunu hatırlatmak isterim. Özellikle varis içinde bulunduğunuz ortamın artık size yetmediğini, bulunduğunuz durumdan hoşlanmadığınızı gösterir.

“Seçimimi özgürlükten yana yapıyorum, hayatın içinde özgürce akmayı kabul ediyorum. Gereken durumlarda yardım istemek son derece güvenli” olumlamasını yapabiliriz.

Olana teslim olarak yükselmenin, olanla güzelleşmenin, Olanın mucizelerine açılmanın yaradan tanımını bilmek ister misin?

Yoruma 999 555 777 yazan ve arkadaşlarını etiketleyenlere his yüklemesi yapılacaktır…

Sevgiyle

1 comments

  • Yasemin

    Ocak 19, 2023 at 10:16 am

    Güzelliler getirsin 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade