MerkürYay25 Kasım Merkür Yay; “Seni dinlerken olur kalbim uçan kuşlara eş”

Kasım 25, 20210
venüs yay

Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eden yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren bir gezegendir. Bizler merkürümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz. Merkür’ü biraz daha iyi anlayabilmek için mitolojisine bakalım derim. Hermes, Thor, İdris olarak tanırız onu her birinde ayrı bir hikayeyle benzer noktalarda haberci Tanrı olarak anılır. Malumunuz Merkür Tanrılar arasında oradan oraya haber taşır, kimsenin giremediği yer altına ölüler diyarına bile rahatlıkla girip çıkandır. Elindeki asası ile ölülerin ruhlarını toplar, istediğinde insanları uyutan istediğinde ise uyandırandır. Rüzgardır hızla bir yerden bir başka yere gider, yerinde duramaz, tüccarlara yol gösterir. Dolayısıyla ticaretinde temsilcisidir. Akıllı zeki sportmen ve gençtir.

Doğum haritasında merkür yay burcunda sevdiği bir yerde değildir malumunuz jüpiterin evi rahat edemez. Diğer taraftan neşe, keyif, eğlence ve aşk ve ilişkilerde idealize etme, özgür olma halini anlatır. Okumaya, bilgiye ulaşmaya meraklıdır, dil öğrenmeye yatkınlık verir. Farklı tatlara, kültürlere ilgi duyar.

Merkür yay serüveni

Gökyüzünün akrep stelyumlu seyrini ağır ağır geride bıraktığımız bu günlerde merkür de 25 kasım itibariyle yay burcuna geçiyor. Dolayısıyla şu sıralar hayata daha derin, felsefi ve sorgulayıcı bakabiliriz. Okumaya, öğrenmeye ve bilgiye odaklanabilir, yüksek öğrenim, yabancı dil, astroloji ve hukuki konularla ilgilenebiliriz. Hayata, ilişkilere bakış açımız pozitif yöne seyredebilir. Güneşin de merkürle birlikte yay burcunda ki seyri kasım ayının aksine umudun kaybedilmesi üzere duygu durumu yaratabilir.

14 Aralığa kadar yay burcunda kalacak olan merkür güney ay düğümü ile temasla başlıyor. Geçmişte kalmış konuların tozunu üfleyerek rotayı yeniden oluşturabiliriz. 26 – 30 kasım arası satürnle etkileşimi yayın macera arayan zihnine zincir vurabilir, yeni yapılanmalar, resmi yazışmalar ve işler için fırsatlar yaratabilir. Yine 30 kasımda kesinleşecek merkür şiron etkileşimi yaraları sarmak, şifacı taraflarımız harekete geçirmek, dua, meditasyon yapmak için güzel tarihler. Ev almak ev satmayı düşünenler için yeni stratejiler geliştirilebilir.

Aralık ayına ayrıştırıcı, din, dil, köken vb sorunlarla girebiliriz. Ortamın gergin olduğu bu günlerde bu konular sorunları büyütebilir! Ayın tutulma öncesi balzamik fazda olması farkına varılmazsa kurban psikolojisi içine düşmeye neden olabilir.

4 aralıkta gerçekleşecek olan güneş tutulması ile tümüyle merküryen bir tutulma olacak bu nedenle bu tarihlerde hayatınıza dair önemli kararlar almamaya dikkat etmelisiniz. Tutulmayı özel olarak anlatacağım. 4 aralık sonrası giderek netleşecek olan Neptün karesi fazlasıyla hayalci, yaratıcı, spiritüel olmaya neden olabilir. Fazla iyi niyetli olmak nedeniyle de aldatma, kandırılma, dolandırılma durumlarına karşı dikkatli olmalısınız.

7 aralık civarı alkol ilaç alımına dikkat!

Hayata, insanlara karşı ayak diremek gücünü ispat etmek adına kin gütmek, intikam almak zamanın nafile harcanışı, tekrar eden döngüler…

Toksik ilişkiler, ortaklıklarda sonlanmalar! beraberinde yeniden umudunu tazeleme ruhu bizimle…

9 Aralıkta mars ve jüpiter karesinin algol tutulmasını tetikleyeceği göz önüne alınırsa sakin ve soğukkanlı olmakta fayda var. Ekonomik zorlanmalar gerginliği hat safhaya çıkarabilir. Her şeye rağmen merkürün jüpiterle olumlu etkileşimler sorunları dönüştürme fırsatı yaratabilir. Diğer taraftan gurur yaparak üzülerek de olsa bir işi bitirmeden bir başka işe başlamak zorunda kalabilirsiniz.

Venüs retrosunun gölgesini net bir şekilde hissettiğimiz 11 aralık civarında ani beklenmedik karşılaşmalar, hızla alınan sözleşme kararları, dürtüsel eylemler söz konusu olabilir. Hiç ummadığınız birinden bir telefon, bir mail alabilirsiniz. Sizden gizlenen bazı konuları öğrenebilirsiniz, kardeşler, akrabalar, yakın çevrenizden haberler gelebilir.

Merkür yay burcunu terk ederken anaritik derece dramatik bir ruh haline bürünebiliriz, duygu sömürüsü ile karşılaşabilir, malum ülkece bayıldığımız madur edebiyatı üzerine başa dönebilir…

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade