AslanVenüs27 Haziran Venüs Aslan; “Yumuşak, Sertten Güçlüdür; Su Kayadan Güçlü; Sevgi, Zorbalıktan Güçlüdür.”

Haziran 26, 20210
venüs aslan

Güzellik, estetik, aşk ve maddi kaynakların temsilcisi Venüs yani bilinen diğer adıyla Aphrodite, deniz köpüğünden ve deniz kabuğundan ortaya çıkmış ve Kıbrıs’ a gitmiş burada mevsim tanrıçaları Themis’in kızları tarafından karşılanarak giydirilmiştir. Sevgilisi ve çocuklarının babası Mars yani savaş Tanrısı Arestir. Kocası ise demirci Tanrı Hephaistostur. Elbette Venüs’ ün tek sevgilisi Ares olmamıştır, Hadesten ve hatta Poseidondan da çocukları vardır. Mitteki her adım bize Venüs’ ün bir başka burcu deneyimlemesini anlatır…

Doğum haritasında venüs aslan olanlar sevgisini, ilgisini ve beğenilerini açıkça ortaya koymaktan çekinmeyecen, aynı ilgi ve sevgiyi de karşısından görmek isteyen insanlarıdır. Eğlenmek, keyifli aktiviteler içinde bulunmaktan keyif alırlar. Lüks ve gösterişi sevebilirler. Elbette sert açılar ve gölge etkileriyle kibir, gösteriş yapma, egonun kurbanı olma, aşırı lükse kaçma nedeniyle gereksiz harcamalar yapılabilir. Her an sahnedeymiş gibi yaşamaktan keyif alırlar.

Venüs aslan serüveni

Venüs 27 haziran itibariyle Aslan burcuna girecek ve 30 Temmuza kadar burada kalacak. Bu dönemde ilişkilerde coşkulu, flörtöz, dikkat çekici olmak isteyebiliriz. Süreç içinde yönetici gezegen güneşin yengeç burcunda olması aile içinde keyifli zamanlar geçirmek, evinizi güzelleştirmek, coşku ve neşeyi daha kapalı alanlarda yaşamamıza neden olabilir. Eğlence anlayışımızda daha yerel kalabilir, malumunuz yurt içi tatil alternatiflerine mahkum olduğumuz bir süreçteyiz. Maddi kaynaklarında genellikle keyif veren konularla birlikte aile için ve sağlık için harcanabileceğine işaret ediyor.

Bu dönemde canlı, güzel renkler giyebilir, saç stilimizi değiştirebiliriz. Diğer taraftan çocuklarla keyifli vakit geçirmek isteyebiliriz.

Venüs yengeç burcundaki seyahatini tamamlarken Plüton karşıtlığının etkileriyle tutkulu, kıskanç ve manipülatif günlerden geçmiş olabilir. Bu duygu zaman zaman korkudan ağlatırken zaman zamanda hırsından ağlatmış olabilir. Venüs aslan seyri de bu enerjiyi barındıracak olsa da bir kaç gün içinde bu etki yerini giderek iyileştirmeye dönük tavırlara bırakabilir. Özellikle 29 Haziran tarihlerinde marsında giderek kesinleştireceği Satürn Uranüs karesine dahil olmasıyla birlikte beraberinde ay düğümlerine, juno ve şirona olumlu açıları bizi yaralayan konularda hayatımızda yeniden yapılanma fırsatı yaratabilir. Bazılarımız için ani ve beklenmedik tanışmalar, heyecan verici aşklar kapıda! bazılarımız içinde keskin bitişler…

Zamanını dolduran her şey biter…

4 temmuz itibariyle hissetmeye başlayacağımız ve temmuzun son haftalarına kadar etkisi devam edecek olan Venüs mars kavuşumu eğlenceli, sıcakkanlı, sevecen ve yaratıcı yanlarımızın açığa çıkmasını sağlarken beraberinde çekişme, rekabet içinde baskıcı ve agresif olabiliriz. Özellikle 13-14 temmuz tarihleri arasında ilişkilerle beraber piyasalarda değişken durumlar yaşayabiliriz. Paranın değer kaybı ülkemiz açısından zorlayıcı olabilir.

İş hayatı ve çalışma koşullarıyla ilgili değişimler, ev, şehir değişiklikleri, deniz aşırı seyahatler gündeme gelebilir. 17 Temmuz da hayatımızda tekrar eden bir döngünün bir benzerini yaşayarak, içsel bir sorgulama içine girebiliriz.

21- 22 temmuz civarı venüs’ün başak burcuna geçmeden yaklaşan jüpiter karşıtlığı abartılı tavırlar sergilememize, harcamalarımızda ölçüsüz davranışlara neden olabilir. Güneşinde aslan burcuna geçtiği bu günlerde egonun egoizm boyutuna ulaşmaması adına dikkatli olmakta fayda var. Platonik aşklar, zorlayıcı duygular, intihar vakalarıyla karşılaşabiliriz.

Sevgi ve aşkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ozlemsomuncu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373