AstroTemmuz ayı gökyüzünden haberler

Haziran 30, 20210
evlilik göstergeleri

Haziran ayını geride bıraktık bir güneş tutulması yaşadık, merkür retro ile döküldük ve yazın en güzel günleri temmuz ayına geldik. Bu ayın ilk haftası biraz sert olsa da genel itibariyle belirsizliklerden arındığımız en azından özel hayatımız için netleştiğimiz günlerdeyiz. Malum açılmalar aşı gelişmeleriyle biraz gevşedik eylül ayında yeniden evlere kapanmak istemiyorsak her şeye rağmen dikkat etmemiz gerekebilir.

Kavgadan, stresli ve manipülatif ortamlardan uzak kalmakta fayda var trafikte dikkatli olalım. Bizi yükseltmelerine izin vermeyelim. Aynı zamanda Mars Uranüs karesinin etkisini yoğun bir şekilde hissedeceğimiz 1-9 Temmuz arasında kazalara açık bir dönem içerisinde olacağız. Yaşanabilecek her türlü olayda aniden sinirlenmemeye, Pire için yorgan yakmamaya, dürtülerimizi kontrol ederek hareket etmek yararlı olacaktır. Özellikle mekanik kaza tehlikeleri bu dönem fazlalaşabilir, otomobillerimizin mekanik bakımını yenilemek, kontrollerini yaptırmak için işinin ehli uzaman kişilerden destek almak, elektronik eşyalarımızı kullanmadığımız dönem prizden çıkarmak önem arz ediyor. Kazalar, elektrik çarpması, elektrik kontağından oluşacak yangınları bu 10 gün içerisinde çok fazla duyabiliriz.

22 temmuza kadar güneş yengeç burcunda olacak dolayısıyla genel olarak enerjimiz aile ve duygusal temalar üzerine olacak.

1- 2 temmuz tarihlerinde Merkür 19 haziranda gerçekleşen tutulma noktasını tetikleyecek. 6-8 Temmuzda Merkür Neptün karesi aldatma aldatılmalar, hayal kırıklıkları yaşamamak adına temkinli olmakta fayda var!

Önemli bir gün malum o sürede Merkür retroydu o günlerde yaşadığımız deneyimleri önümüze yeniden getirebilir.

4 temmuz itibariyle hissetmeye başlayacağımız ve temmuzun son haftalarına kadar etkisi devam edecek olan Venüs mars kavuşumu eğlenceli, sıcakkanlı, sevecen ve yaratıcı yanlarımızın açığa çıkmasını sağlarken beraberinde çekişme, rekabet içinde baskıcı ve agresif olabiliriz. Özellikle 13-14 temmuz tarihleri arasında ilişkilerle beraber piyasalarda değişken durumlar yaşayabiliriz. Paranın değer kaybı ülkemiz açısından zorlayıcı olabilir.

İş hayatı ve çalışma koşullarıyla ilgili değişimler, ev, şehir değişiklikleri, deniz aşırı seyahatler gündeme gelebilir. 17 Temmuz da hayatımızda tekrar eden bir döngünün bir benzerini yaşayarak, içsel bir sorgulama içine girebiliriz.

Ayın başında marsın satürn uranüs karesine eşlik etmesiyle birlikte hayatımızda güçlü değişimler söz konusu olabilir. Özellikle haritasında sabit burçlarda gezegenleri olanlar için değişim kaçınılmaz olabilir. Akış kabul ve teslimiyet işleri kolaylaştırabilir. Zira marsın şiron ve juno ile olumlu etkileşimleri şifa tadında başlangıçlara işaret ediyor. Sizi acıtan, kanatan ve buna aslında zemin hazırlayan karanlık yanlarınızla yüzleşme zamanı gelmedi mi?

yengeç yeni ayı 10 temmuz

Yeni ay haritanın 1. evinde gerçekleşecek ilişkiler aksında yükselende yengeç burcu dolayısıyla tema aile, kökler, sevdiklerimiz, vatan, milliyet, akrabalar gibi konuları gündemimiz olacak. Duygusal yanlarımızın daha ağır bastığı bir o kadar da o duygular için cesurca savaşabileceğimiz bu yeni ay plutoya karşıtlık yapıyor. Kızgınlık, kırgınlık ve gözyaşlarının hakim olacağı bugünlerde muziğin en büyük yoldaşımız olacağını söyleyebilirim.

Merkür Yengeç Burcu’nda 12 Temmuz

Merkür 12 temmuz itibariyle uzun zamandır kaldığı ikizler burcunda çıkarak yengeç burcuna geçecek dolayısıyla gökyüzünde güneşle birlikte merküründe su grubu bir enerjiye dahil olması bakış açımızın doğrudan daha duygusal olabileceğine işaret ediyor. Duygu ve mantığımızın bir arada uzlaşmaya çalıştığını göreceğiz. Sezgisel, empatik ve başkalarının duygularını anlayabildiğimiz, koruyucu, şefkatli bir sürece girmiş olacağız. Elbette gökyüzündeki genel sert etkileşim bizleri yengece has kapris, alıngan ve bağımlı olma haline de düşebiliriz.

Aile ve kökler kadar vatan, millet ve soy bağları konularında hassas tavırlar sergileyebiliriz.

13-23 Temmuz dönemi Mars-Venüs kavuşumuna eşlik eden Neptün ve Plüton etkileşimleri ani tanışma ve yeni başlangıçlara haberci olabilir. Marsı yöneten güneşinde yengeç burcunda olacağı bu günlerde duygusal temalar büyük bir önem kazanabilir.

Güneş Plüto Karşıtlığı 14-19 temmuz

20 temmuzda kesinleşecek merkür uranüs etkileşimi yaratıcı fikirler üretmek, alanınızda öncü girişimler yapmak için fırsatlar yaratabilir.

Merkür sirius kavuşumunun netleşecek…

Sirius tanrısal bir mekanizmayla ilgilidir Bugün başımıza gelen bir olay 8 yıl önce verilen Tanrısal bir kararın sonucudur onun için yaptığımız iyiliğin ve kötülüğün, doğrunun ve yanlışın cevabını 8-8.5 yıl sonra alırız. Merkürle kavuşumu şans verir, başarı verir, küçük adımları büyük başarılara çeviren bir enerjiye sahiptir bu nedenle bugün attığımız her adıma özel olarak dikkat etmeliyiz.

22- 28 Temmuz merkür Neptün etkileşimiyle birlikte hayaller kurabileceğimiz, romantik adımlar atmak için iletişimde iyi olacağımız bir sürece işaret ediyor. Muzik, tiyatro, dans, piskolojik konular, yaratıcı çalışmalarla ilgilenmek için güzel günler. Diğer taraftan Pluto ile karşıtlığı bugünlerde zihinsel gerginliklere, kavga ve kopuşlara zemin hazırlayabilir. Gizemli konular ilgimizi çekebilir…

Venüs Başak Burcu’nda 22 temmuz

22 temmuzdan itibaren coşkulu, tutkulu bir burç olan aslandan başak burcuna geçecek olan venüs bir süredir coşkuyla verenlere öz değerini sorgulatarak merhaba diyebilir. Jüpiter karşıtlığı ciddi değersizlik ve depresif hissetme duygusunu artırabilir! Bu nedenle bu günlerde bir günlük tutmanızı, hissettiklerinizi mutlaka yazmanızı yazamayanlar için ses kaydı almalarını tavsiye ederim.

Kova Dolunayı 24 temmuz

24 temmuz saatler 05.36 yı gösterdiğinde Kova burcunun 1 derecesinde Altair sabit yıldızında bir dolunay gerçekleşecek. Haritanın 7. evinde yani ilişkiler evinde gerçekleşeceği için boğazımıza kadar boğulduğumuz o duygusallıktan çıkarak sınırlarımızı aşmamız Prometeus gibi bilgiye erişmemiz ve bunu başkalarıyla da paylaşabilmemizi sağlayabilir. Büyük bir aydınlanma, olaylar karşısında tarafsız bakabilme, hayatımıza yeni kural ve düzenlemeler getirebilme, özgürlüğümüz için savaşabilme gücü bulabiliriz.

 

Detaylar için takipte kalın

 

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade