Aslanyeniay28 Temmuz Aslan Yeni Ayı; Kıpırdayan Duygular

Temmuz 18, 20220
dolunay

Yılın geleneği yeni ayları ayın sonuna saklıyoruz malumunuz ay takvimi ile güneş takvimi arasındaki farklar bu yıl bizi buraya getirdi. 28 temmuzda aslan burcunun 5 derecesinde bir yeni ay gerçekleşiyor.

Yeni aylar heyecan verici yeni başlangıçların habercisi, bir tohum atma fırsatıdır ancak bur fırsat oluşmadan önce hayatımızda bir belirsizlik, yol yön kaybı içe dönük olma hali içinde oluruz o nedenle yeni ayların öncesinde kendimizle baş başa kalmak, dinlenmek için çok uygun zamanlardır.

  • Aslan deyince sahne, sanat, coşku, yaratıcılık ve aşk dile gelir…
  • Ufuk çizgisinde ise dolunayda olduğu gibi kova burcunu görüyoruz.
  • Yeni ay haritanın 6. evinde 7. evin girişinde gerçekleşiyor.
  • Yeni ay Jüpiter’e üçgen, ceresle kavuşumda, juno ile 135 lik açı yapıyor!

Son ayların en çok aşk ve ilişki kokan yeni ayı diyebilirim. Pek çoğumuz için yeni bir başlangıç, evlilik ve çocuk haberi geliyor! Burada es verip küçük bir mitolojik öyküden bahsetmek istiyorum. Jüpiter’i bilirsiniz; Zeus Tanrıların Tanrısı olarak anılır. Popüler anlamda çapkınlığı üzere çevrilen geyikleri bir kenara bırakıyorum, sembolik olarak büyümek, genişlemek, sosyalleşme, idealizmi ifade eder. Mitolojisinde Hera/ juno ile evliliği astrolojik göstergelerde ruh eşine dair ipuçları verir. Ancak kendisinin juno ile evliliği öncesi Ceresle ilişkisi olduğu söylenir, bu ilişkiden Persephone doğar. Ceres bereketi, toprağı ve verimliliği ifade eder ve yaz burçlarını sever.

Gökyüzünde ateş elementinin arttığı, su elementinin azaldığı bu günlerde bir aşk itirafı, yakınlaşma, heyecan dolu hisler, yeni başlangıçlar olabilir. Abartılı davranışlar, yerine getirilemeyecek sözler, ön görülenlerin gerçekleşmemesi de bir o kadar olası. Aslan her duyguyu coşkuyla ve sahnede yaşamak ister. Dünya sahnesinde görünen olmayı seçer. Yeni ay gizli saklı konularında açığa çıkmasını sağlayabilir. Ağustosa keyifli vakit geçirme hissiyatı içine girebiliriz. Beraberinde aslanın gölgesiyle yüzleşebilir güç savaşları, domine etme arzusu içinde boğulanları görebiliriz.

Diğer taraftan toplum önünde parlama arzusu, halka açılma, sahneye çıkma, toplumsal farkındalık yaratma eylemlerini gözlemleyebiliriz. Asc kova özellikle toplumun faydasına neler yapılabileceğini, sanatçıları, toplum önünde ön planda olan kişileri idealize ettikleri konuları tartışmaya açabilir. Otoritenin baskısı rahatsız ederken, eğlence sektörü, kumarhaneler, çocuklarla ilgili konularda bazı kısıtlamalar gündeme gelebilir.

Genellikle aslan burcunda meydana gelen dolunaylar ve yeni aylar maalesef ülkemiz açısından zorlu enerjileri işaret eder. Özellikle ülke liderleri, yöneticiler, gazetecilik, iletişim, medya ve ulaşım ağları ile ilgili konular gündemimizi belirleyebilir.

Sağlık açısından yeni ay sıcak havalarında getirdiği kalp krizi risklerini artırıyor! Lütfen kendinizi zorlayacak ortamlarda bulunmayın! sağlık kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin…

Sevgi ve sağlıkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade