Makale29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nice 98 yıllara

Ekim 28, 20210
cumhuriyet bayramı

29 ekim güzel ülkemizin doğum günü…

Tıpkı insanlar gibi ülkelerinde bir doğum haritası var. Genel itibariyle bizi bekleyen yılın genel temalarını belirleyen öngörüleri nasıl yapıyorsan aynısını ülke haritaları üzerinde de yaparız. Güneş her yıl haritamızda olduğu dereceye geldiği anın haritası bize bir yıllık döngümüzü anlatır. Biz buna güneş dönüşü haritası deriz. Ülkemizin de bu yıl güneş dönüşü haritasıyla birlikte aldığı transitler bakımından neleri deneyimleyeceğini (toplumsal olarak bizlerin) anlatmak istedim.

Biliyorsunuz ki ülkemizin burcu akrep 2022 yılı tutulmaları ise akrep boğa aksında gerçekleşecek. Dolayısıyla da ülkemiz için önemli bir sene bizi bekliyor. Yıl içinde sırayla Jüpiter’in, Venüs’ün karşısında ve güneşin üstünde tutulmalar alacağız. Her birini elbette detaylı bir şekilde yazacağım ama genel hatlarıyla değerlendirmek gerekirse bu yılın esas gündemi ekonomi! Progress haritada da ayın balzamik fazda olduğu bir süreçte ülkemiz küllerinden doğmak üzere çürüme evresinden geçecek… Ekonomik olarak zorlanıldığı paranın değerinin giderek yitirildiği bu süreçte her şeye rağmen toparlanma çalışmaları da devam edecek. Diplomatik adımlar, askeri ortaklıklar, enerji kaynaklarından gelir elde etme çabasına girilebilir.

Pandemi nedeniyle devam eden sanat, eğlence sektörü, spor gibi alanlardaki sıkışmışlıklar devam edebilir. Borsa, kripto para, kumar, çocuklar, çocuk esirgeme kurumları, hastaneler ve hapishaneler çok konuşulabilir.

Din adamları, hukuk, yükseköğrenim konuları, etik ve ahlaki değerler üzerine tartışmalar artabilir. Yurt dışı sağlık turizmi artabilir, kadın çalışma oranları düşebilir. Güneş dönüşü haritamızın asc baktığımızda mc yani 10 evin yükseldiğini görüyoruz. Ülke liderleri, yöneticileri, hükümet ve iktidar partisi yine yoğun bir biçimde gündemimizde olabilir. Neptün’ün de bu alana yerleşmesi pek çok bakımdan belirsizliklerin devam edeceğine işaret ediyor. Muhalefetinse bu yıl zorlandığı ancak bir o kadar da değiştiği dönüştüğü bir yıl olacak.

Ülkemizde tüm dünya gibi değişen düzene ayak uydurmakla ilgili kırılımları yaşayarak akrep boğa tutulmalarından nasibini alacak. Direndiğimiz pek çok konuda esnemeler yaşamak zorunda kalacağız. Özellikle yılı kapatırken aralık ayı hepimiz için yeni bir geçişin başlangıcı olacak.

Cumhuriyetin 98. yılını kutlayacağımız bu özel günde ülkemiz adına demokrasinin taçlandığı, hak ve özgürlüklerin tartışma konusu dahi olmadığı, ekonomik olarak güçlü, toplumsal olarak duyarlı olduğu bir yıl diliyorum.

Farkındalıkla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade