AkrepMerkür29 ekim merkür akrep; Aklı tutuşturmak!

Ekim 29, 20220
merkür akrep

İletişimin gezegeni Merkür bugün 17 kasıma kadar kalacağı akrep burcuna geçti. Güneşin ve Venüs’ün ardına düşünme ve algılama biçimimizde akrep doğasına bürünecek.

Doğum haritasında merkür akrep derinleşmeyi, en karanlık taraflarla yüzleşmeyi, olayları olabildiğince karamsar ve kuruntulu görebilmeyi ifade eder. Akrep burcu tutkuyu, hırslı, gizemi, bir öfkeyi ifade etiği için aklımızdan geçirdiğimiz pek çok konuda şüpheci olabiliriz. Zihinsel odağımız toplumun görmekten kaçındığı, ötelediği ve küçümsediği konulara kayabilir. Gizemli konulara ilgimiz artabilir, ölüm ve ölüm ötesi konuları araştırabilir, psikolojiye ilgi duyabilir, cinayet romanları okuyabiliriz. Tabuların üzerine gidebilir, korkmadan araştırarak, konuşabiliriz.

Bu süreçte olaylar karşısında gereksiz kuruntular yapmaya meyilli olabilir, sezgilerimiz arttığı kadar, kuruntularımızı sezgilerimiz sanabiliriz! Sağduyulu ve mantıklı düşünmeden konuşmamak anlamlı olabilir.

Merkür ilerleyişini güneşe yakın sürdüreceği için zekamıza fazlaca güvenebilir, bu nedenle de abartıya kaçabiliriz. Zira bu ara güneş, venüs ve merkür’ü yöneten marsın retroya geçişi duygusal dünyalarımızı alt üst edebilir, söylemler sertleşebilir, acımasız kelimeler duyabiliriz. Özellikle 4 kasım bu anlamda dikkatli olmalıyız. 30 nisanda gerçekleşen güneş tutulmasını tetikleyeceği için üzücü haberler alınabilir. 7 kasımda netleşecek olan Merkür güneş kavuşumu ay tutulması arafesinde krizli haberleri, cinayet ve ölüm haberlerini gündeme getirebilir! Satürn’e karesi, uranüse karşıtlığı uzun süredir içinde bulunduğumuz toplumsal krizi artırabilir. Elbette bu enerji olumlu anlamda zorlayıcı durumların üstesinden gelebilme, küllerinden doğma fırsatı da yaratabilir. Korktuğunuz konuların üzerinde gidebilir, üzerinizdeki baskıyı sonlandırabilirsiniz. Belki de siz ailenizin ilklerini yapabilecek kapasitedesiniz. 8 kasımla birlikte Merkür pozisyonunu Epimethe Merkür’e bırakacağı için daha geleneksel bir bakış açısına bürünebiliriz.

Her söylenen aslında ilk aklınıza gelen anlamına gelmeyebilir, aslında öyle derken, şöyle demek istemiştim söylemleri artabilir. Bu dönem yapılan konuşmaları yeniden gözden geçirme, konuşmacılara da bir kez daha söz hakkı vermekte fayda var! İkili ilişkilerde arzu, tutku ve cinsellik önem kazanabilir! Venüs’le kavuşum yapan Merkür söylemleri de ölümüne sert kılabilir…

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade