AslanMars11 Temmuz Mars Aslan; Akla Hizmet Eden Cesaret

Haziran 9, 20210
mars aslan

Mars bizim hayat enerjimiz, hayatla başa çıkma şeklimiz, eyleme geçme motivasyonumuz, elimizi masaya vurma şeklimiz ve cinsel enerjimiz ile alakadardır. Yang (eril) enerjisini gösteren ana gezegendir Mars ve inisiyatif almak, girişimci olmak, öncülük etmek de bu yüzden Mars enerjisi için çok çok önemlidir.

Osmanlılarda Merih, İskandinavlarda Odin olarak bilinen Mars Yunan Mitolojisindeki Savaş Tanrısı Ares ile özdeşleşmiştir. Mars dendiğinde ilk akla gelen savaş, cesaret, hareket, dürtüsellik, eril enerji, motivasyon, cinsellik gibi⠀kavramlar insanın fiziksel olarak hareket etme, mücadele etme gücünün temsilidir ve bedeninin de yakıtını gösterir.

Mars Koç ve Akrep burcunun yönetici gezegenidir ve dolayısıyla bu iki burçta güçlü olarak kendini ortaya koyar mücadele etmekten, savaşmaktan korkmaz ve kaçmaz. Aynı zamanda Mars Oğlak burcunda da yücelimdedir, enerjisini azimli, disiplinli ve güçlü bir motivasyonla orta koyar. Ancak Yengeç, Terazi ve Boğa burçlarında Mars artık Mars olmaktan çıkar ve doğalıyla da bu burçlardan hoşlanmaz.

Geçtiğimiz 23 Nisan’dan beri yani bir buçuk aydır Mars zararda olduğu Yengeç burcunda seyahat etti. Mars Yengeç burcundayken kılıcı elinden alınmış onun yerine eline tencere tava verilmiş bir savaşçıya döner ve hal böyle olunca da savaşçı enerjisini sergilemekten uzaklaşır ve pasif agresif bir enerji sergiler. Her birimiz başarısız bir savaşcıydık! durumu yönetebilenlere ne mutlu… Diğer taraftan bir buçuk aydır hayatımıza dair bazı konularda mücadele etmekten, yaşamın zorlukları karşısında savaşmaktan vazgeçip olayları akışına bırakmış olabiliriz. Daha alıngan daha kaprisli davranışlar sergilemiş olabiliriz.

Artık 11 Haziran tarihi itibariyle Mars Aslan burcuna girecek. Mars ateş elementi bir burca girdiğinde daha dürtüsel, aceleci, neşeli, keyifli, yaratıcı ve özgüvenli bir tavır içerisinde hareket eder. Bu dönem yaşam enerjimizi, motivasyon kaynaklarımızı, cinsel enerjimizi daha görünür hale getirmek için, sahneye çıkmak, ışıkları üzerimize çekmek, bolca alkış ve takdir toplamak için dürtüsel davranışlar içerisine girebiliriz. Mars Aslan burcundayken “Ben” egosu çok yüksek olur ve Güneş’in egosunu direk yansıtır, kişiler parlamak, göze girmek, sahne ışıklarını üzerimize çekmek isterken bazen kibirli, üstten bir üslup ve tavırla kendilerini ortaya koyabilirler. Ya da içlerindeki “başkalarını kontrol etme” ya da “başkaları üzerindeki denetim ve kontrolü kaybetmeme” isteği ve arzusuyla hareket ederek krizlere neden olabilir ve keyiflerinin kaçtığı bir Mars Aslan transiti yaşayabilirler.

11 Haziran günü Mars Plüton karşıtlığı ve Uranüs Mars karesi ile başlan Mars Aslan transitinde inisiyatif alma arzu, uğraştığımız her işte tek söz sahibi olma ve ne pahasına olursa olsun gücü elinde tutuma isteğimiz bizi köşeye sıkıştırabilir ve geri dönüşü olmayan zararlar ve kayıplar yaşamamıza sebep olabilir. Özellikle 1 Temmuz’dan itibaren 9 Temmuza kadar ki dönemde Mars’ın Satürn ile yapacağı gergin açının etkisiyle yöneten, organize eden, kural koyan ve disipline eden özelliklerimizi sergilerken öfkeli, saldırgan ve emir veren bir tarzdan uzak durmak çok önemli olacaktır. Özgürlük alanlarımız, özlük haklarımız ya da yaşana gelen tüm kısıtlamalara karşı hayatımızdaki otorite figürleriyle (devletimiz, patronumuz, müdürümüz ya da babamız ile) gireceğimiz sürtüşmeler ve çatışmalar sonucunda duygusal yaralar alabilir bunun sonucunda öfke kontrolünü kaybedebilir ve daha büyük krizlere yol açabiliriz. Sakin kalmakta ve olayları daha objektif değerlendirmek yaşanacak olumsuzlukların önüne geçecektir.

Diğer taraftan bu sert enerjiler müthiş bir motivasyon, gayret ve sabırla disipline edilirse yaşamımıza dair mükemmel yeni yapılar oluşturulabilir. Sert açıların insan hayatında dönüştürücü etkisi pek çok başarılı insanın haritasında da gördüğümüz bir şeydir. Rehavetten itelenmekten hoşlanan insanın kazanımları da en çok bu zamanlarda olur

Aynı zamanda Mars Uranüs karesinin etkisini yoğun bir şekilde hissedeceğimiz 1-13 Temmuz arasında kazalara açık bir dönem içerisinde olacağız. Yaşanabilecek her türlü olayda aniden sinirlenmemeye, Pire için yorgan yakmamaya, dürtülerimizi kontrol ederek hareket etmek yararlı olacaktır. Özellikle mekanik kaza tehlikeleri bu dönem fazlalaşabilir, otomobillerimizin mekanik bakımını yenilemek, kontrollerini yaptırmak için işinin ehli uzaman kişilerden destek almak, elektronik eşyalarımızı kullanmadığımız dönem prizden çıkarmak önem arz ediyor. Kazalar, elektrik çarpması, elektrik kontağından oluşacak yangınları bu 10 gün içerisinde çok fazla duyabiliriz.

Ayın başında marsın satürn uranüs karesine eşlik etmesiyle birlikte hayatımızda güçlü değişimler söz konusu olabilir. Özellikle haritasında sabit burçlarda gezegenleri olanlar için değişim kaçınılmaz olabilir. Akış kabul ve teslimiyet işleri kolaylaştırabilir. Zira marsın şiron ve juno ile olumlu etkileşimleri şifa tadında başlangıçlara işaret ediyor. Sizi acıtan, kanatan ve buna aslında zemin hazırlayan karanlık yanlarınızla yüzleşme zamanı gelmedi mi?

13-23 Temmuz dönemi Mars-Venüs kavuşumuna eşlik eden Neptün ve Plüton etkileşimleri ani tanışma ve yeni başlangıçlara haberci olabilir. Marsı yöneten güneşinde yengeç burcunda olacağı bu günlerde duygusal temalar büyük bir önem kazanabilir.

Sevgilerimle

Yazar; Evin Kum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade