MerkürOğlakVenüs7 aralık merkür & 11 aralık venüs oğlak burcunda

Aralık 3, 20220

7 aralık itibariyle merkür son retrosunu gerçekleştireceği burç oğlak burcuna geçecek. 30 aralıkta retro hareketine başlayacak ileriydi düzdü derken, 2023, 12 şubata kadar oğlak burcunda kalacak. Hemen ardına 11 aralıkta venüs de merkürü takip ederek, 3 ocağa kadar kalacağı oğlak burcuna geçecek.

Oğlak burcu zodyakta olgunluğu, otoriteyi, kuralları, sorumluluk almayı ve mücadele etmeyi ifade eder. Gerek merkür gerekse venüs bu burçlarda sosyal tutumlarını sergileyemezler.

Merkür oğlak burcunda gerçekçi, somut aklı ifade eder. Olaylar karşısında düşünme biçimi katı ve kuralcıdır. Venüs ise sevgi alma verme biçimimizi sorumluluk bilinciyle değiştirir.

Satürn yönetiminde merkür ve venüs oğlak geçişi aralık ayı boyunca ciddi, akılcı, mantıklı, kural ve kısıtlamalar üzerinden düşündüğümüz, değerlendirdiğimiz, ilişkilerimizde sevgi vermekte ve almakta zorlandığımız, gerek dilimiz gerekse tavrımıza yansıyan ciddi yaklaşımlar içinde olabileceğimiz bir dönemi başlatıyor. Hayatı olabildiğince gerçekçi değerlendirirken kantarın ucunu kaçırıp, depresif duyguların içine girebiliriz. Kuyruğu daima dik tutsak da içten içe sevme sevilme ihtiyacımızla yüzleşebiliriz. Diğer taraftan bir otorite figürüne dönüşebilir, hayatımızda otorite olarak gördüğümüz insanlarla çatışmalar yaşayabiliriz.

Zodyakta oğlak burcu bir dağ keçisi ile sembolize edilir ancak dikkat ederseniz kedi hem bir balık kuyruğu ile resmedilmiştir. Üstü keçi altı balık olan oğlak burcu Babil mitolojisinde denizde yaşayan ve aralıklarda karaya çıkarak insanlara medeniyeti öğreten Taimat ile sembolize edilmiştir. İnsanoğlu kurallar koyarak düzen yaratır ancak içinde koca bir okyanus saklı olduğunu bilmelidir. Düzen kurmak, yapılandırmak uğruna duyguları göz ardı etmemek önemlidir. Zira bu dönemde empati yapmak çok kolay olmayabilir.

Merkür & venüs oğlak döneminde gelenekler ön plana çıkarken, bir arada yaşamanın getirdiği zorunluluklar ve kuralların ağır yükü altına girebiliriz. Otorite baskısı yoğun bir biçimde hissedebilir, anne, baba, müdür veya yöneticilerimizle ilişkilerimizi gözden geçirebiliriz. Bu dönemde başlayan ilişkilerde ciddi olmak, olgunluk aramak çok olağandır. Maddi olarak yetersizlik duygusu, bir kenara atma isteği, atamayanlar için dar boğaz yaşanabilir.

Özellikle aralık ayını geride bırakırken venüs ve merkürün pluton ile etkileşimi hem anlaşma ve sözleşmelerde hem de ikili ilişkilerde sorunlar, büyük değişim ve dönüşümler yaratabilir. Yeni yıl öncesi fiyat artışları dikkat çekici boyutları bulabilir.

Sağlık ve güzellikle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade