MakaleDoğum Haritasının Üzerine Çıkmak

Ekim 14, 20200
Harita-Ustu-Makale

Astroloji içinde sık sık konuştuğumuz haritamızın üzerine çıkma söylemi üzerine düşündüğümde, farkına varmadan haritanın içinde kaybolduğumuzu fark ettim. Aldığımız danışmanlıklar, güvendiğimiz insanların yorumlar, her biri bizi haritamızın çıkmazlarına kilitlemekten öteye gitmiyor. Ayın, Marsın, Merkür ün Aslan kontrol etmeyi seversin, Güneşin Balık kandırılırsın, Ayın akrep manipüle edilirsin, Merkür ün yay aklın dağınık…

Bu gibi söylemler bana eğitim sisteminde bizim çocuğun aklı kıt, kafası matematiğe basmaz, yeteneği yok resim yapamaz söyleminden öteye gidemiyor!

Haritasında mars Merkür karesi olan biri olarak sinirle ortalığı yıkabilirim. Yalan değil bunun bir tuzak olduğunu anlayana kadar bunu yapmışlığım da çok. Hala öyle anlar geliyor ki sabrım taşıyor ve ölçüsüzce konuşuyorum da! Sistem boş bırakmıyor ara ara yokluyor.

Size yapılan hiç bir dayatmacı yoruma, sebebi ne olursa olsun, hangi otoriteden gelirse gelsin aldırmayın! Göz ardı etmeyin, mutlaka düşünüp değerlendirin ama size ait olmayan şeylere inanıp gerçekliğinizi değiştirmeyin. Matematiği sevin, resim yapmaktan korkmayın…

Buraya güzel bir kitaptan alıntı iliştiriyorum, üşenmeyin okuyun.

Sevgiler…

 

 

“…Kaderiniz ve onu değiştirme meselesi sizin farkındalığınıza, seçiminize ve titreşiminize bağlıdır. Bir Seçiminiz olduğunu İdrak edecek yeterli farkındalığa sahip olmanız gerekir…

Hayatta bir piyon ya da “Kurban” olmadığınızı, seçeneklere sahip olduğunuzu İdrak edecek kadar farkındalığınızı yükselttiğinizde, gelecek, özgür ve değişime açık hale gelir. Bu idrak değişikliği sizin –sözde- kaderinizi değiştirmenizin anahtarını oluşturur. Hayatınızda gelişen dışsal kalıpların, bilincinizde olduğunu kabul ettiğinizde, “Özgürlük” yakındır.

Bu kalıplar siz (in), ana-babanız, aileniz, öğretmenleriniz, akranlarınız ve toplumunuzdaki diğer kişiler(iniz) tarafından ekilen İnançların meyve vermesi, gerçekleşmesidir. Bu İnançların bazıları yerlerine kilitlenmiş görünse de, onlar değiştirilebilirler ve içinizde tuttuğunuz bu inançları ancak siz değiştirebilirsiniz. İnsanlarda zor durumlara bakıp, bu durumlar istedikleri gibi gelişmediği için üzülme eğilimi vardır. Bizim perspektifimizden bu kayıp bir “Fırsat” tır, çünkü eğer bir şey istediğiniz gibi gitmiyorsa ve bu duruma siz güçlü bir tepki duyuyorsanız, o zaman bu hoşnutsuzluğun gücü yapıcı bir şekilde kullanılabilir.

Yapılması gereken şey, meydana gelen olayların tümüyle ve “Bilinçle Farkında” olarak ve onlara karşı duyduğunuz “Duygusal Tepkiye” dikkat ederek, bu meselede bir “Seçim” e sahip olduğunuzu hatırlamaktır. Dışardaki durumu değiştirmeniz mümkün olmayabilir, ama ona duyduğunuz “İçsel Tepki” yi değiştirebilirsiniz. İçsel Tepkinizi değiştirerek, üzerinde “Kaderinizin” gelişip değişeceği (o) “Ekseni” yaratırsınız…”

 

Hathor Bilgileri Yükselmiş Bir Uygarlıktan Mesajlar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade