İkizlerRetroVenüsİkizler Burcunda Venüs Retrosu

Mayıs 4, 20200
venüs

Merhaba, nasılsınız?

Cevabını tahmin ettiğim bir soru soruyorum şuan biliyorum… Malumuz bir süredir retrolar yılı diye sayıklıyoruz. 13 mayısta durağan 14 mayıs itibariyle de retroya başlayacak olan Venüs’ün aksiyon alma zamanı geldi çattı.

Retro hareketine 12 evde başlayan Venüs muhteşem haberlerle gelmiyor! Retrolar genellikle içe dönme ve gözden geçirme süreci olduğu için özellikle sevgi, aşk ve para konularında bir restorasyon süreci başlıyor diyebilirim.

Retro’nun başlangıç anının haritasını 360 ve 90 derecelik kadranlar da değerlendirdiğimde ayrı ayrı aynı yere varıyoruz. Gizli saklı temaların çok konuşulacağı, kapı arkası muhabbetlerinin büyük bir hayal kırıklığı yaratacağını söylemeliyim. Olaylara yaklaşım tarzımız anaç, şefkat dolu, aileyi toplumsal değerleri koruma doğasında görünüyor olmasına rağmen canımız yandığında agresif hızlı öfkeli ve yaralayıcı olacağımızı da söylemem gerekiyor. Dedikodudan kaçınmakta fayda var 🙂

Anın haritasında Güneş boğa burcunda, Kova burcundaki aya kare yapıyor. İçsel olarak eril ve dişil taraflarımızı dengelemekte zorlanabiliriz. Güvenlik arayışının da çok yüksek olduğu bu dönemde Merkür de ikizler burcunda olacağı için zihinsel olarak hareketli bir dönem olacak, iletişim mantık düzeyinde kurmaya çalışacağız. Ne kadar başarılı oluruz orası muallak!

Haritaya Uranyen olarak da değerlendirdiğimde Venüs’ün retro Tisiphone ile çalıştığını görüyoruz, adaletsizliğe karşı çıkma ve bu konuda kin tutma, kendi adaletini kendisi sağlamaya çalışarak başkasına ve kendine zarar verme enerjisi hakim. Özellikle maddi anlamda zarara uğrama ve bu zararın yaratacağı endişe ile hızlı, dürtüsel tepkiler verme potansiyelimiz var. Süreç içinde sessiz kalmaya çalışacak olsak da pek başarılı olacağımızı söyleyemeyeceğim.

Derin bir nefes alabilmek için danışmanlık, sorunlu konulara yönelik terapiler alabilirsiniz ancak sonuç daima tevekküle geçme, yüksek benliğinle buluşma, farkındalıkla kendi kaynağından akan içsel bilgeliğe ulaşabilmekle ile mümkün olacaktır. İçimize dönerek sürecin bir deneyim olduğunu bilerek dersler çıkarmaya çalışmalıyız.

Güneş ve ay orta noktalarına yerleşmiş olan Vesta ve Valentin astroidleri kendimizi adadığımız özellikle duygusal konularda adanışın sonuna geldiğimizin, çokta hoşumuza gitmeyecek gerçeklerle yüzleşeceğimizi gösteriyor. Kariyerde beklenmedik sonlanmalar olabileceği gibi bazı ortaklı işlerinde sona erebilir. Paranın değerini yitirmesi, piyasalardaki dalgalanmalarla birlikte ortaya çıkabilecek sıkıntılarda kaçınılmaz olacaktır.

Bu dönemde bağımlılıklar alkol, ilaç, para, aşk konu her neyse tetiklenecek, özellikle ilişkilerimiz konusunda gösterdiğimiz ısrarcı tavrımız, vazgeçemediğimiz söylem ve kötü alışkanlıklarımız da bağımlılıklar kapsamında olduğunu unutmayalım. Neye değer verdiğimiz? Ne kadar değer gördüğümüzü sorgulayarak, kendimize verdiğimiz değerin ne kadar farkında olduğumuz konusunda ciddi içselleştirmeler yaşayacağız. Eğer bunu yeterince iyi başarabilirsek kendimize ördüğümüz duvarları yıkabiliriz.

Satürn, Odiosus ve Güneş, Hades aynı aksta çalışıyor olması nedeniyle kısıtlamaların bir süre daha devam edeceğini, normalleşme sürecinin çokta kolay olmayacağını sürecin uzamasının ciddi anlamda baskıya neden olacağını söylemeliyim.

İnanın haritada iyi bir şey bulup yazabilmek için çok çabaladım ancak yine iyilik ve güzelliğin yalnızca bakış açısıyla elde edileceği gerçeğiyle yüzleştim 🙂 Okuduğum bir kitapta Sanskritçe bir sözcükten bahsediyordu. “Satsang” yani Sat “gerçek” Sang ise “beraberinde, eşliğinde” anlamına geliyor. Yani “gerçeğin refakatinde- arkadaşlığında” anlamına geliyor.

Sürecin sizi “gerçeğin refakatiyle” huzur ve dinginliğe ulaştırması dileğiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade