Aylık Yay YorumuYayKasım 2021 & Yay ve Yükselen Yay Burçları

Ekim 31, 20210
kasım yay

Merhaba sevgili yay burçları, ekim ayı sizin için flörtler yada çocuklarınız üzere odaklandığınız bir aydı. Kasım ayı ise gündelik rutinlerinizi toparlama, sağlığınızla ilgilenme fırsatınız olabilir.

Kasım ayını 5 Kasımda gerçekleşecek yeni ayla karşılayacağız. Saatler 00.14 gösterirken akrep bucunun 12 derecesinde Alpheca yıldızında bir yeni ay gerçekleşecek.

Biliyorsunuz ki yeni aylar yeni başlangıçları ifade eder, yeni başlangıçlar ise bazen keskin bitişler sonrasında gelir. Yeni aydan 2 önce ay balzamik faza geçmiş olur. Balzamik bildiğimiz üzere sirke ile yan yana kullanılan bir kelime, dilimize İngilizceden geçmiş. Yumuşatıcı, huzur veren ve dinlendiren anlamlarına geliyormuş. Araştırırken gülümsetti astroloji de ay fazlarını sosyal medyada şöyle bir araştırdığınızda milyon tane korkunç senaryo okuruz oysa ki… Buradan da anlaşılacağı üzere yeni ay öncesinde ki iki gün bize sunulmuş bir fırsat. Dinlenmek, içe dönmek, dua etmek, meditasyon, kukai gibi çalışmalar yapmak içsel huzuru yakalamak için bir fırsat sunabilir. Kış uykusuna çekilmişsiniz gibi düşünün 🙂

Yeni ay haritanızın 12. evinde gerçekleşiyor. Marsın da burada yeni aya eşlik etmesiyle birlikte mücadele alanınız da 12. ev konularına kayıyor. Tutkulu, arzu ve isteklerimiz için savaşmaya yatkın, zihinsel olarak kuruntulu, kaybetmeyi asla kabul etmeyecek kadar hırslı, kimi zaman kıskançlığında çok baskın olduğu bir dönemdeyiz.

Merkür de yeni ay sonrasında akrep burcuna geçiyor ve 25 kasıma kadar burada kalıyor. Merkür akrep serüveni boyunca karanlık yönlerimizle yüzleşmemizi sağlayacak, kimi zaman zihnimizde müthiş bir arınmaya yol açacaktır! Elbette önce o çöplükle yüzleştirerek… 12. evinizdeki stelyumla birlikte tüm dikkatiniz bilinç dışınıza kayacak, içe dönerek kendinizi arındırmak fırsatı bulabilirsiniz.

11 kasım ve ay ortasında iş yaşamınızda beklenmedik gelişmeler olabilir arka planda kalan sizden saklanan gerçekler açığa çıkabilir. Ruhsal olarak kuruntuya kapılabilir, hararet dolu rüyalar görebilirsiniz.

6 Kasımda venüs oğlak burcuna girerek sizin 2. evinizi renklendirecek. Bir takım harcamalar yapabilir, borçlar ve alacak dengenizi gözden geçirebilirsiniz. Öz değerinizi sorgulayabilirsiniz. Zira venüs aralık ayında bu alanda retro yapacağı için harcama yapmak zorunda kalabilirsiniz. Arkadaş çevrenizle ilişkileriniz sertleşebilir.

17-21 kasım Merkür Neptün olumlu etkileşimleri yaratıcı çalışmalar için fırsatlar sunabilir, aile, ev ve ebeveynlerle ilişkilerinizi toparlayabilirsiniz. Maddi destekler alabilirsiniz. Diğer taraftan Özellikle 17 kasımda marsın uranüsle karşıtlığı sizi dürtüsel hale getirebilir. Gerginliklerden uzak kalmalısınız. Öfkeli durumlar sağlığınıza yansıyabilir.

19 Kasımda gerçekleşecek olan Alogoloid tutulma sizin 6. evinizde olacak. Tutulmalar etkilerini zaten göstermeye başladı ancak önümüzdeki 6 ay içinde görülebilir. Bu tutulma sizin gündelik rutinlerini değiştirebilir. Bir evcil hayvanınız varsa onunla ilgilenebilir, yoksa evcil hayvan edinebilirsiniz. Eğer çalışıyorsanız birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda bir takım gerginlikler oluşabilir.

24 kasımda yay burcuna geçmeden anaritik derecede konumlanacak merkür bir konuda derinlemesine araştırma yapmak, öğrenme isteği, astroloji, okültizm, ölüm ve ölüm ötesi konulara karşı ilgimiz artabilir. Bu süreçte şifa çalışmaları yapabilir, dua, meditasyon yapabilirsiniz. Gizli saklı ilişkilere çekilebilirsiniz. Zira merkür sizin 1. evinize geçmesiyle birlikte bu süreç daha dışa dönük, olumlu, neşeli ve keyifli ilerleyecek. Güneşte 1. evinize geçeceği için ay sonunda dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

27 kasım tarihlerinde venüs mars ile olan güzel etkileşimine neptün de katılacak, sevginin, arzunun, romantizmin arttığı bu evrede tüm ilişkilerimizde daha ılımlı, uyumlu ve sempatik olabiliriz. Bu tarihler algol tutulmasının ilk etkilerini göreceğimiz zamanlar. Ay sonunda aile içinde destek alabilirsiniz.

Özellikle kişisel haritalarınız da boğa, akrep, aslan ve kovada gezegenler varsa astrolojik danışmanlık aralar sizi nelerin beklediği konusunda hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade