KovaSatürnSatürn Kova Burcunda

Aralık 12, 20200
satürn kova

Merhaba;

Gelelim Satürn’ü yani baş öğretmeni sıkça konuşmamızın asıl nedeni olan Kova serüvenine…

Satürn doğası gereği bulunduğu alanı daraltır, kısıtlar ve yapılandırır. Satürn’ün buluğunduğu alanda ister istemez bir kısıtlamaya gideriz.

Satürn Kova burcu seyri boyunca İletişimin, teknolojinin, cinsel kimliklerin, fikirlerin, sosyal yapılanmaların, her türlü özgürlüklerin kısıtlanacağı – yapılanacağı bir sürece giriş yapıyoruz. Eski kalıpların yıkılıp yenş yapıların kurulması dönemi! Genellikle kısıtlanma deyince insaoğlunun sınırlı hayal gücüne dayalı belirgin senaryolar akla gelsede Logos bizim hayal edemeyeceğimiz senaryo sunuyor. Malumunuz Corananın bu yıl yaşamımızı değiştirmesi gibi! Satürn 22 Mart -1 Haziran arasında Kova burcuna şöyle bir göz kırpıp yeniden Oğlak burcuna dönmüştü. Bu süreç aslında bizim 2,5 yıl boyunca yaşayacaklarımıza dair önemli bir fragman yaşattı! Bi düşünelim bu tarihlerde hayatımızda neler oldu bireysel olarak tema neydi!

Satürn bu defa 17 Aralıkta 2020 bir daha Oğlak burcuna dönmemek üzere Kova burcuna geçecek ta ki 7 Mart 2023 yılına kadar. Süreç içinde oda diğer pek çok gezegen gibi üzerine düşeni yani insanın takamülü üzere gereken dersleri bize öğretecek ancak Satürn’ün dersleri genellikle bilgelik getireceği için süreç sonunda büyük bir farkındalık ve güçle çıkılabilir.

2021 yılı boyunca haritasında özellikle kova burcunun 0-17 derece arasında kişisel gezegeni olanlar için zorlu bir o kadar da aksiyon dolu bir dönem bekliyor 🙂 Etrafımdan ve danışanlarımdan aldığım korku dolu yorumlar doğrultusunda zorlu kelimesini biraz açmak istiyorum. Biraz düşünelim neden zorlanırız? nasıl yoruluruz? Mesela siz hiç yan gelip yatarken yorulan gördünüz mü 🙂 Kişisel olarak zorlanmak için işe girmemiz, işimize dair değişimler yaşamamız belki evlenmemiz, belki çocuk yapmamız belki de taşınmamız gerekir. Sorumluluk aldığımız noktada zorlanırız. Hareketin, değişimin olduğu yerde zorlanma ve mücadele var! En zorlu deneyimlerden en büyük başarılar gelir!

Kolay elde edilen hiç bir şey kıymetli değil bu hayatta…

İnsan tekamülü için itici bir güce ihtiyaç var!

Sevgi ve Farkındalıkla…

Karma Astrolog Özlem Somuncu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade