Haftalık yorumlar1-7 Ocak haftası gökyüzü gündemi

Ocak 2, 20240
gökyüzü gündemi 2024

Yeni bir yıldan merhaba

Bu sayılar geçişler sadece bir rakam! Dünden bugüne her şey bağlantılı, önemli olan kendimize ruhumuza yaptığımız yatırımlar. Elbet karşılığını bulacaklar…

Yıla ay başak burcunda başlıyoruz diğer taraftan Venüs yay burcunda seyrini sürdürüyor. Sabah saatlerinde ayında eşlik ettiği venüs satürn karesi netleşiyor! Yeni yıla zam haberleri ile başlayabiliriz. Oysa yeni ufuklara yelken açmaya hazırdık! Duygusal olarak sıkışmış hissedebilir, sevdiğimiz bir arkadaşımızın bize geç attığı bir mesaj nedeniyle dahi değersiz hissetmeye meyilliyiz.

Diğer taraftan ay ve güneş arasındaki üçgen açı kazanımları artırmak konusunda motivasyonumuzu artırabilir. Yılın ilk günü mesai yapan dostlar düzenleme ve toparlama fırsatları bulabilir. Çalışmayanlar ise ay başağın duygusal tarafları ile muhatap olarak detaycı ve analitik yaklaşımlar sergileyebilir.

2 ocakta 13 aralıktan bu yana retro yapan Merkür yavaşlayarak ileri hareketine hazırlanmaya başlıyor. Bize verilen şansları görebildik, içimize döndük ve sorgulamalarımızdan pozitif yönde çıkış sağladıysak önümüze bakma vakti geldi!

3 ocakta Merkür ileri hareketine başlıyor! Ay ise terazi burcuna geçiyor. Odağımız önümüzdeki iki gün boyunca hak ve özgürlüklerimize kayıyor! Herkese hak ettiğini sunmak konusunda yeni kararlar alabiliriz. Öyle ki bu kararları Perşembe ve cuma günü otoriteye baş kaldırarak yapabiliriz.

Marsın yay burcundaki anaritik derecesi dünya genelinde görüş ve ayrılıklara beraberinde tartışmalar yol açabilir. Din fanatizmi ölçüsüz olaylara neden olabilir!

Marsın neptünle karesi geçtiğimiz haftadan bu yana hissettiğimiz sağlık sorunlarını açığa çıkabilir.

5 ocakta 14 şubata kadar devam edecek olan Mars oğlak transiti başlıyor. Mars hayat enerjimizi nasıl sarf edeceğimizi belirler, beraberinde haritamızda transitini gerçekleştirdiği alanda hem motive olur hem de mücadele veririz. Mars oğlak burcunda kararlı, istikrarlı ve sağlam adımlarla ilerleyeceğimizi gösteriyor. Kariyer, toplum içindeki konumunuz önem kazanabilir. Devlet kurumları, kamu dairelerinde işlerimiz varsa odağımız buraya kayabilir.

6 ocak güneş şiron karesi ve ay 5 dr Jüpiter ile karşıt 28 ekim ay tutulmasını tetikliyor! Kısacası tutulmanın etkileri açığa çıkabilir. Yara ve komplekslerimizle yüzleşebiliriz. Ay ise akrep burcunda olacağı için olaylar karşısında tutumumuz normalde olduğundan daha krizli olabilir. Hafta sonu ölüm ve ölüm ötesi konular dikkatimizi çekebilir!

Mutlu haftalar…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade