Kovayeniay1 Şubat Kova Yeni Ayı; “Düşler, düşünceler”

Ocak 25, 20220
kova yeni ayı

Gökyüzünde 1 şubat, 08.45 de kova burcunun 12 derecesinde bir yeni ay gerçekleşecek.

Yeni aylar bir tohumun boy vermeye hazırlandığı yeni başlangıçların işaretidir. Yeni planlar, istekler ve arzulara dair niyetler belirlenmeli ve hilal aşamasında, yani ortalama 5-6 gün sonrasında harekete çekmeye başlanmalıdır.

Kova yeni ayı bize kalıplaşmış davranışlarından özgürleş, ayağına takılanlardan kurtul, bireyselliğini ortaya koy diyor! Aydınlanıyoruz, farkındalığımız artıyor, içsel sorgulamalarımız dile geliyor…

Kova temaları olan bilgi, teknoloji, sosyal gruplar, hak ve özgülükler bir yanıyla geleneksel yapının tartışılacağı özellikle de ilişkilerde bir takım marjinal değişikliklere gitme isteği gündeme gelebilir. Kova klasik yöneticisi satürn’ün de kovada olması nedeniyle kısıtlamaların ve baskıların artmasına modern yöneticisi Uranüs’ünde boğaya konumlanmasıyla bu kısıtlamalara gösterilen tepki ve eylemlerin artabileceğine işaret ediyor. Biliyorsunuz ki bu baskı uzun zamandır hissettiğimiz bir baskı!

Yeni ay haritanın 12. evinde klasik yöneticisi satürnle kavuşumda, ufuktan yine kova burcu yükseliyor. Kova ile birleşince kolektif bilinç dışının etkisini yoğun bir biçimde hissedebiliriz.  Jung’a göre kolektif bilinçdışı, insan veya hayvan hafızasında kayıtlı ve yaşadığı kültüre dayalı her türlü imgeler, semboller, dil ve diğer tecrübeleri kapsar. İçeride baskılanan korku, arzu ve anıların gün yüzüne çıktığı, rüyaların hareketlendiği bir süreci tetikleyebilir.

Yeni ayın 12 evde olduğu kadar Uranyen prensipte Kalypso ile çalışıyor. Dolayısıyla duyguların saklanması ve gizlenmesi, platonik aşklar. Gizli saklı ilişkiler ve benzer şekilde saklanan gerçekleri gündeme getirebilir.

Kaçırılma olayları artabilir!

Bu süreçte halkın sağlığının ve psikolojinin, inanç yada hassasiyetlerinin dışına çıkmamak adına medyadan ve halktan gizlenen konular olabilir.

İbadet yerleri, cami ve kiliseler, hastane ve hapishaneler gündeme gelebilir. Bireysel anlamda inanç ve spritüal konularda baskı altında olma duygusu içinde olabiliriz. Kendi kendimizi sabote ettiğimizi hissedersek durup bir düşünmeliyiz, hayır engeller olmadan da başarı başarıdır, illa zorlukları aşmak gerekmez!

Yeni ayın dikkat çekici unsurlarından biri gök yüzünde ateş elementi yok toprak ve hava elementi ağırlıkta dolayısıyla eyleme geçmekte zorlanabilir, mevcut durumları kontrol edemeyebilir, kontrol edemediğimiz konuları da zihinsel bir takıntıya dönüştürebiliriz. Zihni, meşgul etmek, araştırmak, farklı ve marjinal şeylere kapı aralamak iyi gelebilir.

Kurban ve kahraman rolü kova yeni ayıya kolektife aksedebilir. Yüceltilen bir duygu uğruna bir de bakmışız kurban oluvermişiz!

Bu süreçte hastalar, yaşlılar, evsizler, yardıma muhtaç tüm canlılara yardım edebilirsiniz. Sanat ve yaratıcılık için olumlu bir dönem.

Sağlık açısından yeni ay bacaklar, kramp ve sinir sistemi sorunlarını gündeme getirebilir.

 

Sevgilerimle

 

Burcunuza özel yorumlar için aylık burç yorumlarını ve youtube kanalımı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade