AkrepVenüs11 eylül Venüs akrep; Ne seninle ne sensiz!

Eylül 6, 20210
The Lovers (Aşıklar), René Magritte

Güzellik, estetik, aşk ve maddi kaynakların temsilcisi Venüs yani bilinen diğer adıyla Aphrodite, deniz köpüğünden ve deniz kabuğundan ortaya çıkmış ve Kıbrıs’ a gitmiş burada mevsim tanrıçaları Themis’in kızları tarafından karşılanarak giydirilmiştir. Sevgilisi ve çocuklarının babası Mars yani savaş Tanrısı Arestir. Kocası ise demirci Tanrı Hephaistostur. Elbette Venüs’ ün tek sevgilisi Ares olmamıştır, Hadesten ve hatta Poseidondan da çocukları vardır. Mitteki her adım bize Venüs’ ün bir başka burcu deneyimlemesini anlatır…

Doğum haritasında venüs akrep burcunda zararda olduğu bir pozisyondadır. Venüs terazi ve boğa burçlarını yönetir dolayısıyla bu iki burcun doğasının aksine tutku, sahiplenici tavırlar takınma, cinsellik ve hırslı olmayı ifade eder. Genellikle harita sahibi aşk ve ilişkilerde beraberinde, maddi zorluklarla sınanır. Aynı zamanda bu süreç içinde hisse senedi kazandırabilir.

Venüs akrep serüveni

11 Eylülden itibaren başlayan ve 8 ekime kadar devam eden bu süreçte ikili ilişkilerde tutkunun, kıskançlığın, manipülasyon ve cinselliğin baskın olduğunu gözlemleyeceğiz. Hüznü, her türlü duyguyu derinlemesine yaşama halini, ihtirası, entrikayı ve filmin kopuşudur venüs akrep. Bir yerde okumuştum aklımda kaldığı haliyle venüs akrebi ilişkiler konusunda inişli çıkışlı, süreklilik arz etmeyen fakat doğaçlama bir dansa, tangoya benzetiyordu.

Süreç içinde başlayan fırtınalı aşklar, kriz dolu gelgitler, kontrolün sağlanamadığı noktada ortaya çıkan krizler ve ardına eşlik edecek merkür retrosu tozu dumana katabilir.

Venüs akrep geçişini satürn karesi etkisiyle başlatacak, 17 eylülde kesinleşecek bu açı ilişkilerde değersizlik, kısıtlanma, baskı ve manipülasyonun yarattığı yoğun enerjiyle başa çıkmayı zorlaştıracak. Bir yandan marsın da terazi burcuna geçişiyle birlikte diploması uyum içinde kalma isteği duyacağız.

17 -23 Eylül tarihlerinde giderek kesinleşecek olan venüs uranüs karşıtlığı tutku ve cinsellik temalı ani beklenmedik ilişkilere kapı aralayabilir. Uranüsle başlayan ilişkiler ani başladığı gibi ani bitişler yaşatacağı için bu tutku ve romantizm çemberine çok kapılmamanızı tavsiye ederim. Aksi durumda Poseidonun derin sularına gömülebilirsiniz! Lilth enerjisinin yoğun olduğu bu günlerde aldatma, aldatılmalar açığa artabilir!

23 Eylül itibariyle gökyüzünde ateş elementinin yokluğu, toprak elementinin azlığı, 26 eylülde Merkür’ün retro hareketine başlaması sağlam adımlar atmayı hatta adım atmayı zorlaştırabilir. Maddi olarak zorlanabilir, piyasalardaki hareketlilikten olumsuz şekilde etkilenebiliriz. Ülkemiz haritasının da Venüs’ünün akrepte olduğunu göz önünde bulundurursak satürn kova seyri epeyce bir zaman daha bizi zorlayacağa benziyor!

26 Eylül sonrası venüs kavuşum yaptığı sabit yıldızlar bakımından sezgilerimizi artırabilir, akrep enerjisini derinlere inmek, ölüm, ölüm ötesi konularla ilgili araştırmalar yapmak, karanlık yanları dönüştürerek şifalanma fırsatı sunabilir.

Ekim ayının ilk günleri can yakan hatıralar, geride bıraktığınızı düşündüğünüz derin hikayeler ve eski sevgililer kapınızı çalarak kendini hatırlatabilir! Aynı tarihlerde netleşecek olan merkür pluton karesi dilimize hakim olmayı zorlaştırabilir…

Celladına aşık ilişkilerden korunmak, ilişkilerde dolandırılmak, sansasyonel durumlara karşı temkin!

İçsel kuruntularımız da güvenmenin de zorlaşacağı durumlar kimi zaman ortada bir şey yokken krize götürebilir. Emin olmadığımız konularda iddialı ve sert konuşmalar yapmamalıyız. Özellikle Venüs’ün 29 derece olacağı 6 ekim tarihinde sağduyu, kabul ve anlayış bizleri zorlu deneyimlerin içinden büyük derslerle çıkarabilir…

Sevgi ve farkındalıkla…

Resim The Lovers (Aşıklar), René Magritte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade