MarsTerazi15 Eylül Mars Terazi; Yara izi

Eylül 13, 20210
mars terazi

Mars haritamızın hayat enerjisi, eyleme geçme biçimimiz, bir konuya nasıl atıldığımız, cinsel enerjimizi ifade eder. Doğası gereği başlatmak, girişmek ve öncülük etmeyi temsil eder. Mars namidiğer Ares, Odin, Adonis yani savaş Tanrısıdır. Onun en iyi yapabildiği şey ortalığı karıştırmak, kavga çıkarmak, fırtınalara neden olmak, düşünmeden kılıcını savurmaktır.

Mars koç burcunu ve akrep burcunu yönetir dolayısıyla bu iki burçtan da anlayacağımız üzere mücadele etmekten vazgeçmemektir. Aynı zamanda oğlak burcunda yücelir. Bunların aksine mars yengeç, terazi ve boğa burçlarından hoşlanmaz.

Mars 15 eylül itibariyle terazi burcuna geçecek ve 31 ekime kadar burada kalacak. İlişkilerimizi gözden geçireceğimiz, uyum arayışı içinde ve diplomatik davranışlar sergileyebileceğimiz bir süreci ifade eder. Hayat enerjimiz eşitlik, denge, adalet duyguları üzerine kurulabilir ancak beraberinde terazi burcuna geçmiş bir mars elinden kılıcı alınıp iğne iplik iliştirilmiş bir savaşçıya döneceği için pasif agresif bir enerji çalıştırabilir. Uyum uğruna içimizde tuttuğumuz duygularımızın bir anlık öfkeyle dile gelmesine neden olabilir.

Mars Terazi seyri

15 Eylülde mars ilk adımı uranüsle sert etkileşimler yaparak başlatacak. Sistemde hiç bir şey sebepsiz olmaz beklenmedik zamanlarda beklenmedik haberler alır, beklenmedik olaylar yaşarız! Sistem hiç bir suçu cezasız, hiç bir iyiliği de ödülsüz bırakmaz! İşte ilahi adalet…

8 Ekime kadar marsı venüs akrep yöneteceği için eylemlerin tutku bazlı eylemler olacağınız söyleyebilirim. İlişkilerde uyumun, gücün ele alınması için mi? tutku ve arzularımız için mi? yoksa gerçekten adil olduğu için mi? olduğunu sorgulayabiliriz. Belki de aslında memnun olmadığınız bir durumun ve duygunun içindesiniz!

17 -25 eylül tarihleri içinde etkili olan mars satürn etkileşimi merkür retro öncesinde her ne kadar da gölge enerjiler barındırsa da sağlam adımlar atmak üzere fırsatlar yaratabilir. Sabır gerektiren işler için özellikle çok uygun! Bu tarihler içinde gökyüzünde ateş elementinin olmaması bizi eyleme geçme konusunda tereddütte tutsa da özellikle akılcı yaklaşımlar gerektiren konularda başarılı olabiliriz. Özellikle haritasında zaten merkürü retro yada retro etkili olanlar için güzel gelişmeler olabilir.

Şiron mars karşıtlığı enerjinin düşmesine, dengenin sağlanamadığı noktalarda kırılganlıklara neden olabilir. 30 eylülde kesinleşecek bu karşıtlığa retro merkür pluton karesi de eşlik edecek.

Uranyen prensipte tam da marsa eşlik eden Diana mitolojide de adaletin savunucusu olarak anılır. Kaçmak ve kovalamakla ilişkili olan bu asteroit mars ile bağlantılıdır. Bu tarihler arasında özellikle öfkeli ve sert davranışlar ortaya konabilir, saldırgan tavırlara maruz kalabiliriz, vahşi hayvan saldırılarına dair haberler alabiliriz. Bu dönemde spor yapmak sert enerjinin sağaltımı açısından faydalı olabilir.

5- 11 ekim tarihleri arasında güneşle kavuşum yapacak olan mars tartışmalardan kaçınmayan, beklenen pasif agresif durumların ortaya çıkışına neden olabilir. Enerji dolu olabiliriz, cesaret gerektiren durumlar karşısında cesur adımlar atabiliriz. Özellikle 9 ekimde retro merkür de bu ikiliye eşlik edeceği için zihnimizi dinlemek, içimize dönmek, eski konuları gözden geçirmek, dua ve meditasyon gibi çalışmalar yapabilirsiniz. Elbette enerji bu kadar yüksekken bu çalışmaları yapmak kolay olmayabilir. En azından yoga plates gibi sporlar size eşlik edebilir. Beraberinde mars kavuşumu 11 eylül haftası önünüze çıkan konuları yeniden gündeme getirebilir, bu konularla ilgili harekete geçme fırsatı yaratabilir. Olumsuz anlamda dilimiz sertleşebilir!

8 ekim sonrasında ise marsı artık yay temalarıyla yaşayacağız, keşfetme, eğlenme, hayatı felsefi yönleriyle değerlendirme eğilimi içinde olacağız. Uzun zamandır çıkmazda olan hukuki konular çözüme gidecek. Özellikle ekim sonu sürpriz gelişmeler yaşanabilir! Aşk bekleyenler için olumlu bir süreç merkür retrosun da karşımızdaki kişiyi enine boyuna tanıyabilir, beklentilerimize uygun olup olmadığını gözden geçirebiliriz. Malumunuz eski sevgililer, karmik partnerlerin kapı tokmağında bekleyeceği bu günlerde bitmiş bir ilişkininde yeniden gözden geçirilmesi söz konusu olabilir. Sürüncemede kalmış aşkların denge ve hakkaniyet mattosuyla ilerlemesi olası! ama unutmayalım haritanın vaadi her şeyi değiştirir! Hava ve ateş grubu elementi mensupları için güzel gelişmeler olabilir.

13- 23 ekim civarında etkili olacak mars pluton karesi ise hepimiz için zor bir dönem işaret ediyor. Yaşanabilecek hayal kırıklıkları, maddi krizler, dolandırılma gibi nedenler

sebebiyle ortaya çıkabilecek sert enerjiler, öfke ve saldırganlıklara maruz kalabiliriz! Elbette bunun tarafı da olabilir. Uzun süredir sabrınızın sınandığını düşünebilirsiniz bu da tepkilerinizin büyümesine neden olabilir. Eylül ayında merkür terazi burcunda şiron karşıtlığında pek çok ilişki yara almıştı! Ekim sonunda bu yaralar karanlık yanlarımızla yüzleşme fırsatı yaratabilir!

28-30 ekim civarında otorite figürleri ile tartışmalar, baskı altında hissetme, kazalar, kemik sorunları olabileceği için dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Sevgilerimle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade