BoğaMerkür11 Nisan Merkür Boğa Burcunda; “Sükut, ikrardan gelir. İnkar, aşktan…”

Nisan 7, 20220
merkür boğa

27 Marttan bu yana zihinsel olarak faaliyet dolu olduğu Koç Burcunda seyahat eden Merkür, 11 Nisan itibarıyla Boğa Burcunda seyahate başlayacak. 30 Nisana kadar burada kalacak.

Merkür neydi, kısaca hatırlayalım. Akıl, iletişim, konuşma, yazma, akılcı davranışlar ve zihnimizdi. Olayları ele alışımız, çözümleme yeteneğimizdi. Mantıklı ve nükteli konuşmak, aracılık yapmak, algılamamız, öğrenmemiz, zekamız ve analitik düşünme tarzımızdı.

Boğa burcu güçlü, inatçı, ketum ve neşelidir. Materyalist ve maddiyatçıdır. Öfkesini saklar, sabırlıdır. Rahatına ve konfor alanına düşkündür. Güvenlik arayışı yüksektir. Merkür doğum haritasında boğa burcunda olduğunda yavaş yavaş öğrenmeyi, yavaş konuşmayı, sağlam ve sabırlı olmayı ifade eder.

 

Merkür Boğa Seyri

 

27 Marttan bu yana zihinsel olarak faaliyet doluyduk. Hızlı düşündük, hızlı kararlar aldık. İletişim trafiğimiz çok yoğundu. Hızlı hareket ettik, hatalar yapmaya çok müsaittik. Kafamızda düşünceler uçup duruyordu. Koç gibi düşündük, koç gibi lafımızı sakınmadan konuştuk. Olmayacak yerlerde patavatsızlık yaptığımız anlar oldu. Çocukça hareket ettik, çünkü sabırsızdık. Yeni girişimler yaptık, yeni adımlar arttık. Şimdi artık biraz sakinliğe ihtiyacımız var, yaptığımız girişimleri değerlendirmemiz gerek.

11 Nisandan 30 Nisana kadar Boğa gibi düşüneceğiz, boğa gibi konuşacağız… Çok düşünüp, çok tartacağız öncelikle. İki üç kez düşünüp bir kez konuşacağız. Heyecanımız, stresimiz azalmış olacak. Güvenlik arayışımız artacak. Sonuç odaklı düşüneceğiz artık, sonuca odaklı cümleler kuracağız. Geçtiğimiz ayda olduğu gibi patavatsız konuşmalar yapmayacağız. Boğanın yöneticisi Venüs olduğu için sakin, yavaş ve nahif konuşacağız. Ticari konularda başarı elde edebileceğiz. Geçtiğimiz dönem hesapsız harcadık paramızı, para yönetimini daha iyi yapacağız. Gerek güvenlik arayışı nedeniyle, gerek zihnimizin yavaş hareket etme isteği nedeniyle algılamada yavaş olacağız, geç öğreneceğiz. Ama öğrendiklerimiz kalıcı olacak. Gölgesinde ise fikirlerimizde inatçı tavırlar sergileyeceğiz. Sabit fikirlere daha yatkın olacağımız için alışkanlıklarımızdan, konfor alanımızdan çıkmak kolay olmayacak. Maddi konulara daha çok önem vereceğiz, daha tutumlu olmak isteyeceğiz.

Her zaman olduğu gibi durup düşünmek adına, daha iyi değerlendirmeler yapabilmemiz için olumlu ve olumsuz açılar olacak. Merkür Boğa seyrine 13 Nisana kadar etki edecek Plüto karesiyle giriyor. Uzaklaşan Merkür Pluto karesi, düşüncelerimiz üzerine etki edecek. Kendi fikirlerimize ve içgüdülerimize hakim olacağız. Bu nedenle önyargılı düşünmeye yatkınız. Üzerimizde zaten bir tembellik olacağı için fazla çalışmak istemeyecek, ama çalıştığımız zaman ise tüm enerjimizi işimize verebileceğiz. Bu dönemde özellikle sahip olduğumuz tüm bilgi ve zekayı başkalarını manipüle etmekte harcayabilir, bunun farkında olmayabiliriz.

Devamında 15 Nisan tarihinde Boğanın yöneticisi Venüs ile arasındaki 60 derecelik olumlu açı düşünce ve duygu dünyamıza olumlu enerjiler getirecek. Venüs yücelimde olduğu Balık burcunda seyahatine 5 Nisan’da başlamıştı. Sevdiklerimizi kusurlarıyla kabul edeceğimiz, koşulsuzca seveceğimiz zamanlar. İletişimde, düşünme ve konuşma tarzımızda biraz sakinleştiğimize göre, karşımızdakini olduğu gibi kabul edeceğimiz, sevgi odaklı ilişkilere çekileceğiz. Abartmadığımız sürece sorun yok!

Genelinde boğa temasında düşünüp hareket edip, gölge yönlerine düşmemek gerek. 30 Nisanda Merkür İkizler burcuna geçecek. İletişim trafiğinin artacağı bir döneme daha hazır olmalıyız. Yeniay da başladığımız işleri toparlamak ve durup düşünmek için de iyi fırsatlar yakalayabiliriz. 10 Mayıs –  4 Haziran tarihleri arasında Merkür Retro hareket edecek. Bu döneme kadar, yaptığımız girişimler için somut adımlar atmalı, Retro dönemine hazır olmalıyız derim…

Sevgiler

Yazar Yasemin YILDIZ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade