BalıkJüpiterNeptün12 Nisan Jüpiter Neptün kavuşumu; Bilginin sınırları

Nisan 7, 20222
neptün jüpiter kavuşumu

Mart ayını geride bırakırken gökyüzündeki balık enerjisini de adım adım azaltıyoruz. Uzun yıllardır balık burcunda olan Neptün ve 29 ocaktan bu yana balık burcunda olan Jüpiter’le sonunda kavuşuyorlar. Karmanın burcu olan balığın, klasik ve modern yöneticileri bize balığa özgü gündemleri vurgulaya vurgulaya yaşatmaya hazırlanıyor.

Olympos’un yüce Tanrısı Zeus ile deniz ve okyanusların Tanrısı Poseidon…

Balık Zodyak’ın son burcu, bilinen her şeyin sonunu ifade eder. Ruhsal gelişimimiz, hassas olduğumuz konular, bilinçdışımız, karanlık yanlarımız, hakikate adanmışlığımı temsil eder. Romantizm, şiir, edebiyat, sinema, sanat ve yaratıcı yanlarımızdır. Balık burcuyla egodan arınır, kendimizden yüce bir güce sığınmaya başlarız, hayatın faniliğiyle yüzleşerek birlik bilincine doğru adım atarız.

12 Nisan 2022 saat 19:42 de Neptün ve Jüpiter yöneticiliğini yapmış olduğu balık burcu’nun 23 derecesinde kavuşuyor. İki büyük gezegenin bir arada olduğu zamanlar büyük olayların ortaya çıktığı zamanlara işaret ediyor.

Tarihte neler olmuş?

Daha önce bu iki gezegen balık burcunda 17 Mart 1856 da kavuşmuşlar.

1886 Osmanlı Kırım savaşı, Karadeniz yine hareketliymiş…

Bu kavuşuma da büyük tarihsel olaylar yaşanmış Paris antlaşmasıyla Kırım savaşı sona ermiş , ıslahat fermanı imzalanmış, Devlet Demir yolları kurulmuş ve ilk kez genetik üzerine araştırmalar yapılmaya başlanmış.

1690 Haliçte güçlü fırtınalar ve kayıplar olmuş…

Neptün – Poseidon dediğimizde depremleri de hatırlayalım, bu kavuşum o yıllarda 12 ekimde Girit’te büyük bir depremin de habercisi olmuş.

Hemen endişe etmeyelim. Jüpiter ve Neptün her 13 yılda bir bir burçta kavuşum yapıyor ve 13 yıllık bir döngüyü kapatıp yeni bir döngüyü başlatıyor. En son kavuşumu 27 Mayıs 2009 da kova burcunda yapmıştı. Bu dönemde de hatırlayacaksınız Mavi Marmara olayları gerçekleşmişti. Elbette Uranüs’ün o dönemde koç burcunda olmasının da payı vardı…

Balık burcunda olmasa da bir sonraki kavuşum ise 24 Mart 2035 yılında gerçekleşecek.

Gelelim bu kavuşum bize neler getirebilir?

12 Nisan da gerçekleşecek olan kavuşuma Markab sabit yıldızı eşlik ediyor, maalesef bu yıldızın doğasında üzüntü ,kaza ,depresyon ve şiddet içeriyor.

Jüpiter ve  Neptün gezegenlerinin 166 yılda bir aynı burçta kavuşması tarihte hep bir devrin kapanıp yeni devrin açıldığı zamanları temsil etmiş gibi görünüyor.  Denizler, denizcilikle ilgili sorunlar, denizlerde ortaya çıkmayı bekleyen sırlar hazineler, deniz yollarıyla ilgili sorunlar, gemiler ve gemi yolculukları şimşekler, okyanuslarda ortaya çıkabilecek deprem ve tusinamiler, din ve din adamları, yeni bir dinin doğuşu, ortaya çıkması, İsa Mesih inancının yeniden gündeme gelmesi (balık İsa Mesihle alakalıdır) gibi konular söz konusu olabilir.

Bireysel olarak kendimizi çaresiz, çözülmüş ve dağılmış hissedebiliriz, ilaç ve bağımlılıklar çokça gündeme gelebilir. Zira tam da bu günlerde Almanyanın bu konuda yasallaşmaya gidiyor oluşu tesadüf değil! Diğer taraftan enerjinin pozitif kullanımıyla sanat alanında yaratıcılığımızı artırabilir. Sinema sektöründe büyük sıçramalara şahit olabiliriz. Kendimizden yüce bir güce koşulsuzca teslim olmaya yatkın olduğumuz bu günlerde, spritüal çalışmalara kucak açmak, bilinçdışı konularla ilgilenmek, terapi almak gibi girişimleri tavsiye ederim.

İlahi akışa teslim olup, kurban psikolojisine girmeden şifalanabildiğimiz bu enerjiyi koşulsuz sevgiyle kabule geçmeniz dileğimle

Sevgiler

Yazar: Esra Korkmaz

 

2 comments

  • Yasemin

    Nisan 8, 2022 at 11:06 am

    Kalemine sağlık Esracım, yeni bir dönem başlıyor, güzellikler getirsin 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade