KovaMerkür11 Şubat merkür kova; zihnin süzgecinden geçemeyenler!

Şubat 2, 20230
merkür

Uzun bir süredir Merkür oğlak burcunda aktısı koktusu ile, yorarak bizi gerçeklerle yüzleştirdi! Zihnimizde karanlık ve kararlılık 11 şubatta merkürün kova burcuna geçişiyle birlikte yerini bilgi arayışına bırakacak.

Doğum haritasında merkür kova sıra dışı bir düşünce biçimi, farklı ve marjinal kendini ifade ile gösterir. Merkür kova geleneksel yapıdan uzaklaşma, özgürlük ve bağımsızlık temalarının baskınlığını ifade eder. Toplumun görmek istemediği aykırılıkları, farklılıkları ifade etmekten korkmaz, haliyle de göze çarpar! bilime bilgiye çok önem verir.

3 marta kadar merkür kova burcunda zihinlerde bir uyanış yaratacak! Geleneksel düşünce biçimi ile kendinizi sınırladıysanız veya bir başkasının bu baskısına maruz kaldıysanız bunlara baş kaldırabilir, aklınıza ilk gelen çılgın fikirle çıkış yapabilirsiniz. Araştırmak, öğrenmek, bilimsel bir dayanak bulmak önem kazanabilir. Bilinçdışından süzmek, hissetmek (ki çok konuşulmaz kova sezgiseldir!) bu noktada zihinde analiz etmek önem kazanabilir. Arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz genişleyebilir. İnsanlık için neler yapabilirsiniz, gruplaşarak içinde bulunduğunuz ortama ve alana katkı sağlayabilir.
Merkürün kova burcunda en çılgın fikirlere kapı aralama, teknolojik yenilikler, geleneksel yöntemlerden yola çıkılarak ilerleme kaydedilen çalışmalar, yenilik ve başkaldırı şeklinde kendini gösterebilir.

Önemli tarihler

 

  • 20 – 21 şubat civarı teknolojik aletlerde aksama, internet, haberleşme ağlarında beklenmedik durumlar olabilir!
  • 1- 3 mart otorite engeline takılma, kamu kurumlarında yaşanan aksaklıklar olabilir. Ayrıca karamsar hissedilebilir!

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade