Balıkyeniay20 Şubat balık yeni ayı; Kontrol edemediklerimiz

Şubat 16, 20230
haftalık burç yorumları

20 Şubat 10.05 de 1 deredece balık burcunda haritanın 11. evinde satürnyen bir yeni ay gerçekleşecek. Satürn henüz son derecelerine doğru ilerlemiş olan kova burcunda da olsa yeni ay açısından oldukça kabul edilebilir bir kavuşum yapıyor.

Balık yeni ayı, zodyağın bilinmezini, hayallerini, rüyalarını, ilham ve sanatı, beraberinde duygusal karmaşaları, bağımlılıkları, kurban bilincini ifade eder. Zira son günlerde yaşadığımız deneyimler bu ruh haline girmemizi kolaylaştırıyor. Ülkemizin güney ay düğümü balık kuzey ay düğümü ise başak burcunda bu nedenle toplum olarak en iyi bildiğimiz duygu içindeyiz!

Yeni aylar heyecan verici yeni başlangıçların habercisi bir tohum atma fırsatıdır ancak bur fırsat oluşmadan önce hayatımızda bir belirsizlik, yol yön kaybı içe dönük olma hali içinde oluruz o nedenle yeni ayların öncesinde kendimizle baş başa kalmak, dinlenmek için çok uygun zamanlardır! Halsizlik, keyifsizlik ve depresif hissediyorsanız bu çok olağan. Bunun yerine ruhsal bir inzivaya çekilebilir, rüyalar yoluyla bilinçdışı bağlantıları kurabilir, sanat yoluyla bu duyguları şifalandırmayı seçebiliriz…

Her şeye rağmen yaşam bir gün biter ve her şey yeniden başlar… Balık yeni ayı içimizde kıpırdayan yeni bir duyguya yer açabilir!

Yeni ay alkol, madde ve ilaç bağımlılıklarını gündeme getirebilir! Özellikle satürnün de yeni ayla olan bağlantısı ilaç ve kimya sektöründe ortaya çıkabilecek krizleri işaret ediyor. Bir süredir eczanelerde aranan ilaçların bulunamadığını, ikamelerine ulaşmanın dahi zorluğunu gözlemliyoruz. Mart ayında satürn’ün balık burcuna geçişiyle birlikte bu konudaki aksaklıklar daha da gün yüzüne çıkacak! ancak yeni ayla birlikte bu sorun görnür olmaya başlayacak!

Kontrol edemediğiniz deneyimlerin içine çekilebilir, derinlere dalabilir, boğulabilir, bulutların üzerinde yürüdüğünü düşünebilirsiniz! Yaratıcı ile kurulan bağ, kendinden yüce bir güce sığınma ve beraberinde spiritüel çalışmalarda artış olabilir. Bizim anlayacağımız dilde her şeyi Allaha havale edebiliriz! Yeni ayın yöneticisi jüpiter koç burcunda ve şironun yücelim derecesinde, dünyada tıp ve sağlık sektöründe öncü girişimler olabilir. Romantik ilişkilerde engeller, aksaklıklar ve duyguların bastırıldığı bir dönemdeyiz. Balık hassasiyeti göz yaşlarını artırabileceği gibi, bir kısım için kaçma, ortadan kaybolma, ghosting getirebilir. Tesselliyi bağımlılık yapan şeylerde arama eğilimi artabilir! ben içmeyimde kim içsin dostlar diyenleri duyar gibiyim.

“Ben kadehten çekmem artık elimi;
Tutmam senin senin kitabını, minberini.
Sen kuru bir sofrasın, ben yaş bir sapık:
Cehennemde sen mi iyi yanarsın, ben mi?”

Ö. Hayyam

Yeni ayda ufuk çizgisinde koç burcunu görüyoruz, aceleci ve hızlı kararlar almak zora sokabilir. Lİderler, yöneticilileri sahnede görebiliriz. Yeni ay yöneticisi mars’ın merkür ile üçgen açısı aklı ve bilgiyi doğru kullananlar için ilahi destek sunabilir.

Yeni ayın gölgesi; Her şeyi kontrol altında tutmak, kusursuz olmak olabilir veya bu süreçte aşkın bir ruh hali içinde boğulanlar size yansıtma yapabilir. Psikolojide yansıtma kişinin genellikle kendisiyle ilgili olumsuz ve kabul edilemez olan duygularını, dürtülerini başka bir kişiye, canlıya, nesneye veya gruba aktarmasını içeren bir savunma mekanizmasıdır. Ağlayan, salan ve kaçan kişiler belki de ısrarla bastırmaya çalıştığımız bu duyguyu bize yansıtıyordur!

Denizlerde ortaya çıkabilecek fırtınalar ve kayıp haberleri alabiliriz. Merkürün tutulma noktasına yakınlığı yeni ayla birlikte ortaya çıkabilecek ani beklenmedik durumları görünür kılabilir. Ağzımızdan çıkana dikkat etmekte fayda var!

Yeni ayla Fotoğraf sanatçılarını, şairleri, petrol-kimya ve ilaç endüstrisini konuşabiliriz. Uranyen prensipte ilişki ve ortaklıklarda kayıplar gündeme getirebilir. Unutmayalım ki balık enerjisi yerine göre eğilmeyi, bükülmeyi ve akmayı gerektirir! Yeni ay sağlık açısından ayaklar, topuk kemiği, bacaklar, kas, kemik ağrıları yaşatabilir.

Yeni ayın burcunuza göre etkilerine göz atmak için aylık burç yorumlarınıza göz atabilirsiniz.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade