BalıkJüpiter14 Mayıs 2021 Jüpiter Balık Burcuna Geçiyor

Mayıs 12, 20210
Jüpiter balık burcunda

Hatırlayacaksınız jüpiter 14 Mayısta balık burcuna geçti ve ve 29 Temmuz temmuza kadar balık burcunda kaldı. Biraz hatırlamakta fayda var, bu dönem hayatınıza hangi temaları getirdi? bu temalar bu yılın jüpiter balık serüveni hakkında bize bilgi verecek.

2022 yılına adım atarken 29 ocakta jüpiter balık burcuna geçecek, 26 martta neptün ile kavuşacak ve 11 mayısta hızla koç burcuna doğru ilerleyecek. Bu süreci o dönem ayrıca anlatacağım. 28 Ekim Jüpiter Balık Burcuna yeniden dönerek kısa bir süre retro yapacak ve 20 aralıkta tekrar dönmemek üzere koç trenine binecek…

Jüpiter genişletmek, büyütmek, bolluk, bereket, sosyalleşme, idealizm, felsefe, din gibi konularla ilişkilidir. Büyük iyicil olarak anılıyor olsa da bazen büyütmeye dair marifetini sorunları da büyütmek doğasında yaşatabilir.

Jüpiter haritalarımızda hayat felsefemiz, hangi konularda şanslı olduğumuz, bolluk bilincimiz, neyi nerede öğrenmek istediğimizi ve bu bilgiyi nasıl kullanacağımızı gösterir. Jüpiter iyimser olma eğilimimizi, güven duymayı da ifade eder.

Jüpiter balık burcunda güçlü bir pozisyondadır. Derin, idealist, bağışlayıcı, koşulsuzca vermeyi , ruhsal, mistik ve sevgi dolu olmayı ifade eder. İnanmak, hayal etmek, coşkuyla ve heyecanla hareket etmek, Tanrı ve evrene güven duymaktır. Jüpiter bulunduğu burç ve ev konumunda genişleme ve büyüme sağlar. Yay burcunun ve balık burcunun yöneticisidir, yengeç burcunda yücelirken, oğlak burcunda düşer.

Jüpiter mitolojisinde Zeus ile anılır. Zeus çapkınlığıyla ünlü, neşeli keyifli, cezalandırıcı bir o kadar da koruyucu kollayıcı tavrıyla tanınır…

Gezegen olarak Jüpiter’e baktığımızda mitolojisinde olduğu gibi koruyucu, çekim gücü sayesinde gök taşlarını kendisine çekerek Dünyamızı korur.

Dolayısıyla balık burcuna geçen Jüpiter iyimserliğin, merhametin, kabulün, koşulsuz sevginin büyümesidir. İçe dönme, ruhsal bir doyuma ulaşma, kendimizden yüce bir güce inanma, Tanrısal bilince teslim olmaktır. Her şey hiç bir şeydir ama hiç bir şey de her şeydir. Dualiteyi ortadan kaldırmayı ve birlik bilinci içinde buluşmayı ifade eder.

Mistik duyguların ağır basacağı, meditasyon ve şifa çalışmalarının dilimize dolanacağı, müzik, sanat ve edebiyata ilginin artacağı, duygusal olarak akışta ve kabulde olma isteği içinde olacağımız bir dönem olacak. Semboller, metaforlar, yaratıcı çalışmalar, gizemli ilimlere ilgi artabilir. Toplumsal kuruluşlarda bulunma, insanlara yardım etme, cinsiyet ayrımına karşı bir olma , ideal ve bazen ütopik yaşam biçimlerini düşleme eğiliminde olabilir.

Elbette her burcun gölge yanı olduğu gibi bunun da bir gölge yanı var. Bu da fazlasıyla verici olan, kahraman rolüne giren bireyin kendisini kurban olarak bulması ile sonuçlanabilir. İyimserliğin verdiği kandırılma, dolandırılma, ütopya, bağımlılık, aşırı müsamaha gösterme eğilimi içinde olabiliriz. Kimlik karmaşası, kararsızlık, belirsizlik durumları da artabilir. Bu dönemde cinsel yönelimler de tartışma konusu olabilir.

Turizm, diplomatlık, teoloji, reklam, spor, sanayi alanı, din adamları, dini mekanlar üniversiteler konuşulabilir. Sanat, yaratıcı çalışmalar, terapi, regresyon, ölüm ötesi konulara ilgi artabilir. Geçtiğimiz yıllarda Jüpiter’in balık burcundaki seyrine baktığımızda 12 yıl öncesine 2011’e gidiyoruz. O dönem gökyüzü kombinasyonu bakımından değerlendirdiğimizde bu yıl gerçekleşecek Neptün kavuşumu aksine jüpiter uranüsle kavuşmuştu. Özellikle 2010 yılına damga vuran Mavi Marmara olaylarını hatırlayacaksınız, İsrail’in saldırısına uğramıştı. Denizler, gemiler ve balığa özgü insanı yardım için atılan adımlar jüpiter ve Uranüs’ün koçtaki kavuşumu ile savaşa dönüşmüş! Elbette gökyüzünde bugün böyle bir kombinasyon yok. Jüpiter Neptün’le kavuşumu daha çok denizler, petrol, yer sarsıntıları (denizler ve okyanuslarda), seller, su tüketimi üzerine gündemler yaratabilir. Madde bağımlılığı, tıp ve şifacılık üzerine iyileştirici yenilikler ortaya konulabilir.

28 ekim- 20 aralık tarihleri arasında balık burcunda retro

Jüpiter retroları genel itibariyle yazılı olmayan kurallar yani etik ve ahlaki değerlerin görmezden gelinmesiyle ilgilidir. Genişlemek ve büyümekle ilişkili olduğu içinde aşırılıkları ifade eder. Balık burcu temaları doğrultusunda düşündüğümüzde içsel iyileşme için fırsatlar sunabilir. Retro da olsa Jüpiter koruyucu ve kollayıcıdır ancak beraberinde büyütme özelliği nedeniyle idealize ettiğimiz her şeyin yerle bir oluşunu izleyebiliriz. Gerçekçi olmayan ve ayakları yere sağlam basmayan, zeminin çürük olduğu tüm yapılar yıkılabilir.

Aşkınlık halini deneyimleyebiliriz aynı zamanda bağımlılıklardan kurtulmak üzere bir uzmana başvurabilirsiniz. Ayak bilekleri, ayaklar ile ilişkili bir hastalığınız varsa bunlarla ilgilenebilirsiniz. Tembellik, uyku haline karşı su ile haşır neşir olmak anlamlı olabilir, terapiste gidebilirsiniz.

Jüpiter balık transitinden özellikle toprak ve su grubu burçlar yani boğa, başak, oğlak, yengeç, akrep ve balık burçları olumlu etkiler alacaklar. Elbette kişisel haritanızda bu elementlerde kişisel gezegeni olanlar içinde olumlu gelişmeler yaşayacaklar.

 

Yükselen burçlara göre Jüpiter balık transitinden alacağınız etkiler;

 

En doğru yorumlar için danışmanlık alabilirsiniz.

Koç ve Yükselen Koç burçları

Jüpiter balık burcundaki seyahatini 11 mayısa kadar sizin 12. evinizde gerçekleştirecek, ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, spritüal konularla ilgileneceğiniz bir süreç olacaktır. İnsanlara yardım etmek isteyebilir, duygusal davranışlar sergileyebilirsiniz. Bilinç dışı korkularınızla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu alan gizli saklı konularla ilgili olduğu için hoşunuza gitmeyen bir takım gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa burçları

Jüpiter balık burcundaki seyahatini 11 mayısa kadar sizin 11. evinizde gerçekleştirecek, ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, spritüal konularla ilgileneceğiniz bir süreç olacaktır. Vakıflar, dernekler aracılığıyla insanlara yardım etmek isteyebilir, toplum için neler yapabileceğinizi sorgulayabilirsiniz. Sosyal çevreniz bu süreçte genişleyebilir, farklı çevrelerden bilgili, size rehberlik edebilecek dostlar edinebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler burçları

Jüpiter balık burcundaki seyahatini 11 mayısa kadar sizin 10. evinizde gerçekleştirecek, ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, beraberinde kariyerinizde yeni şanslar elde edeceğiniz bir süreç olacak. İş yaşamınızda üstlerinizden destek görebilirsiniz, elbette burada sert açılar alan bir gezegeniniz yoksa!

Yengeç ve Yükselen Yengeç burçları

Jüpiter balık burcundaki seyahatini 11 mayısa kadar sizin 9. evinizde gerçekleştirecek, ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, beraberinde kariyerinizde yeni şanslar elde edeceğiniz bir süreç olacak. Hayata bakış açısını değiştirecek, hayat görüşünü sorgulatacak, eğitim, yurt dışı konular, uluslararası ticaret ve varsa mahkemede destek gelebilir. Bu dönem blog açmak, sosyal medyada aktif olmak, yayıncılık gibi konularında destekleneceksiniz. Mahkemelik durumlarınız varsa bu konuda destek alabilirsiniz. Jüpiter balık geçişi siz güneş ve ay yengeçler için destekleyici durumlar yaratacak, fırsatları iyi kullanmalısınız.

Aslan ve Yükselen Aslan burçları

Jüpiter balık burcundaki seyahatini 11 mayısa kadar sizin 8. eviniz ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, okült konulara merak salacağınız bir dönem. Jüpiter doğası gereği girdiği evin olaylarını büyütür. Dolayısıyla maddi kaynakları gözden geçirmeniz gerekebilir, kredi, borçlar, nafaka ve miras gibi konuları gündeme gelebilir. Cinsel hayatta renklenme olabileceği gibi, beklenmedik operasyonlar söz konusu olabilir. Hemen korkmayın bu bazen bir implant ameliyatı bile olabiliyor.

Başak ve Yükselen Başak burçları

Jüpiter balık burcundaki seyahatini 11 mayısa kadar sizin 7. eviniz ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, okült konulara merak salacağınız bir dönem. Ortaklıklı işler, yeni aşklar, ikili ilişkilerde toparlamalar söz konusu olabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa işi ciddiye götürmeyi arzu edebilirsiniz.

Terazi ve yükselen terazi burçları

Jüpiter balık burcundaki seyahatini 11 mayısa kadar sizin 6. evinizde gerçekleştirecek. Ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz bu dönemde özellikle çalışma arkadaşlarınıza destek olmak uğruna kendinizi heba edebilirsiniz. Eğer bilmediğiniz ve ihmal ettiğiniz sağlık probleminiz varsa sorunları açığa çıkarabilir, kan dolaşımı, ayak bilekleri ve üreme organları konusunda muayenelerinizi aksatmayın.

Akrep ve yükselen akrep burçları

Jüpiter balık burcundaki seyahatini 11 mayısa kadar sizin 5. evinize girecek geçtiğimiz yaz aylarında buraya girerek aşk yaşamınıza heyecan katmış olabilir, elbette çeşitlilik gibi negatif yanı da sizi krizlere sürüklemiş olabilir. Bahara kadar yeni aşklar veya evliyseniz sürpriz bir çocuk gelebilir. Yaratıcı yönleriniz aktifleşebilir, bunlardan kazanç sağlayabilirsiniz.

Yay ve yükselen yay burçları

Jüpiter balık burcundaki seyahatini 11 mayısa kadar sizin sizin 4. evinizde gerçekleştirecek. Sizin de yönetici gezegeniniz dolayısıyla onun bu yıl ki hareketleri önce sizi zorlayacak sonra destekleyecek. Aile içinde fırsatlar, ev alma, satma konuları gündeme gelebilir. Bu dönemde aileniz büyüyebilir mesela kardeşinizin evlenebilir, bir çocuğu olabilir. Bir takım sağlık sorunlarınız varsa bu süreçte sorunlar büyüyebilir.

Oğlak ve yükselen oğlak burçları

Jüpiter balık burcundaki seyahatini 11 mayısa kadar sizin 3. evinizde gerçekleştirecek. Kardeşler, yakın akrabalarınızın hayatında güzel haberler alabilirsiniz, ticari faaliyetleriniz iyileşebilir, yeni eğitimler almaya / vermeye karar verebilirsiniz. Ufkunuzun genişleyeceği bu süreçte insanlara yardım etmek isteyebilirsiniz. Diğer taraftan haritanıza göre burada sert etkileşimler varsa yapacağınız anlaşma ve sözleşmelerde dikkatli olmalısınız.

Kova ve yükselen kova burçları

Jüpiter balık burcundaki seyahatini 11 mayısa kadar sizin 2. evinizde olacak. Bu dönem kaynaklar da değişimler olabilir. Toplu bir para gelebilir yada çıkabilir. Maddi konuda çoğunluğun aksine bir bolluk yaşayabilirsiniz, elbette bunu belirleyecek şey haritanız olacak.

Balık ve yükselen balık burçları

Yönetici gezegeniniz jüpiter yaz aylarında sizin burcunuza geçti ve hayatınızda size yeni ufuklar açtı. Bu süreçte kilo almış yeniden vermiş olabilirsiniz. Bu bir süre daha devam edecek. Kişisel gelişim adına bir şeyler yapılabilir, okült konularla ilgilenebilirsiniz. Dua, meditasyon, kukai gibi şifacılık alanlarıyla uğraşabilirsiniz. Aynı zamanda Satürn sizin 11. evinizi de yönetiyor dolayısıyla sosyal çevrede ayıklama, gereksiz insanları hayatınızdan çıkarma, arınma ve yeni bir çevreye doğmaya hazırlanıyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade