Aslanyeniay16 Ağustos aslan burcunda yeni ay; Kendi köklerini sökmek

Ağustos 5, 20230
aslan yeni ayı

16 Ağustos İstanbul’a göre saatler 12.37 gösterdiğinde aslan burcunda uranyen dolunay gerçekleşecek.

İlk olarak dolunay 23 derece ve retro Venüs’le kavuşumda ayrıca Uranüs’e kare,

  • Haritanın 10. Evinde,
  • Chirona ve kuzey ay düğümüne üçgen,
  • Hygia karşıt
  • Yükselende 7 derece akrep burcunu görüyoruz, yönetici mars ise başak burcunda Merkür’le kavuşum, Neptün’le karşıt,
  • Jüpiter ve Plüton ile üçgen açı yapıyor!
  • Gökyüzüne ateş elementi hâkim, hava elementi yok! Öncü bir nitelik barındırmıyor…

Aslan Zodyak’ın kalbi, neşe, keyif, oyun ve yaratıcı yetenekleri anlatır. Güneş tarafından yönetildiği için güneşe özgü bir parlaklık, yaşam enerjisi, güç ve karizmayı ifade eder. Parlaklığının aksine gölge yanıyla egoizm, bencillik ve kibir ve küstahlık ön plana çıkar.

Hatırlatmam gerekir ki yeni aylar heyecan verici yeni başlangıçların habercisi, beraberinde bir tohum atma fırsatıdır ancak bu fırsat oluşmadan önce hayatımızda bir belirsizlik, yol yön kaybı içe dönük olma hali içinde oluruz. Sonuçta yeni ayların öncesinde kendimizle baş başa kalmak, dinlenmek için çok uygun zamanlardır.

Özelde…

Yukarıdaki göstergeler ışığında yeni ay boyunca hayatı oyun gibi algılayabilir, görünür olma yarışı içine girebiliriz. Aşk ve ilişkilerde retro Venüs umulmadık gündemler yaratabilir. Bu dönemde bir ilişkiye başlayabilir, aksine ayrılabilir ve hayatımızda risk içeriği fazla olan seçimler yapabiliriz. Bu şartlarda ego ve narsizmin hâkim olduğu her türlü ikili ilişki de bitmeye mahkûm!

Çocuk bilinci içinde kaybolduysanız, yetişkin bilincine uyanmak zorunda kalabilirsiniz! Yaşam bizi farklı hikayelerden aynı sonlara götürüyor! Herkes farklı sevse de seviyor, ayrılıyor, hastalanıyor, bir yakınını kaybediyor! Her biri tekâmül yolculuğu için yüksek bir basamak! En önemlisi her deneyim öğretiyor ve aydınlatıyor!

Uranüs değişimleri ve devrimleri işaret ediyor. Hatırlatmam lazım ki hayatımızın her bir yanına değişimi taşımayı arzu ettiğimiz bir dönemdeyiz. Özgürleşiyor, başkaldırıyoruz ama yine de korkuyoruz!

“Ben bu yoldan gönüllü çıktım

Memnunum buna ben

Kaç yıldır bu yoldayım ben

Aman uyma bana sen”

Düşünmeden, akla mantığa uymayan, hızla ve dürtüsel seçimler, beraberinde konfor alanında hapsolduğunuzu hissedebilirsiniz. Ne yardan ne serden geçememekte kolay olmasa gerek! Diğer taraftan karşımızdakine yukarıdan bakmak, bir başkasını küçük görmek, kibir ve gururun kurbanı olmak; kriz içinde kendinizi delice suçlama eğilimine sürükleyebilir.

Unutmayın çirkin ördek yavrusu yolculuğunda farklılığını sevmeyi öğrenir!

Kariyerinizi, toplum önünde var oluşunuzu, sağlıklı ben bilincinin geliştirilmesini destekleyen bir yeni ayla karşı karşıyayız. Baba veya otorite figürünün gölgesi altından uzaklaşmak ve içinde bulunduğunuz topluma aykırı seçimler yapmamak kaçınılmaz.

Ünlüler, tanınmış kişiler, sanat camiası dikkat çekebilir. Sahne spotlarını tatmin olmayan bir arzuyla üzerinde tutmak isteyenler dikkat çekerken, reklamın iyisi kötüsü yoktur diyecektir! Etik ve ahlaki meseleler bu dönemde önemsediğimiz bir husus olmayabilir. Arzu, tutku, domine etme, para ve güç bir kısım için sarsıcı bir son yaratabilir.

Samimi bir şekilde karanlığıyla yüzleşebilen, etik değerleri tartanlar ilerleme fırsatı yakalarken, sağlıklı ve akılcı iletişim kurabilenler zorlu şartlar altında dahi kazandıracaktır. Tüm bu zorlu deneyimlerden sonra yeniden bir çocuk gibi doğabiliriz.

Çocuk haberleri, bebek bekleyenler için müjdeli gelişmeler, ani beklenmedik durumlar oluşabilir. Çocuklarınızla ilişkinizde farklılıklarınız gün yüzüne çıkabilir yine de bir aydınlanma yaşayabilirsiniz.

Genelde…

Ülkemiz adına başta ekonomik kriz, ardından yer sarsıntıları ve liderlerin ses getiren tutumları dikkat çekebilir!

En önemlisi kalp sağlığı!

Bacak yoluyla ortaya çıkabilecek sorunlar, damar tıkanıklıkları ve kalp krizleri can sıkabilir. Kalp dördüncü çakramızla ilişkilidir, benliğin sağlıklı ifade edilmesiyle ilgilidir. Her şeyden önce duygularınızı ve sevme kapasitenizi göz ardı etmeyin!

“Önce tüm suçlamaları geride bırakabilmenin huzurunu biliyor ve sonra kendimi hasta edecek kadar eleştirmeyi bırakıyorum. Kendimi affediyorum” Kendimi affetmenin nasıl bir his olduğunu biliyorum… (evet demeniz yeterli)

Sevgi ve kabulle…

Yeni ayın haritanıza özel etkilerini öğrenmek için danışmanlık alabilir, aylık bültenimize abone olabilir, etkinlikler sayfasından ücretsiz etkinliklere katılım sağlayabilirsiniz. Aylık burç yorumlarınıza göz atmayı unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade