BaşakMerkür24 Ağustos Merkür retrosu; muhasebe dönemi

Ağustos 7, 20230
koç burcu

Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eden yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren gezegendir. Bizler Merkür’ümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz.

 

Doğum haritamızda

Doğum haritasında Merkür başak burcunda analitik, akılcı, detaycı, hareketli ve zeki olmaya işaret eder. Kişisel olarak zekanın iyi kullanımı yanında bazen detaylara takılma, olaylara dışarıdan bakamama gibi durumlar yaratabilir. Her şeyin o kadar kusursuz olmasını ister ki bir başkasını beğenmesi zorlaşabilir, hatalara takılabilir ve fazlasıyla eleştirel olabilir. Çok iyi analistler, kütüphaneciler merkür başak burcundan çıkar.

 

Merkür başak süreci

Merkür 29 temmuzdan bu yana başak burcunda seyrediyor. Haliyle ağustos ayı boyunca zihinsel odağımız neredeyse o konular retro boyunca yeniden ele alınıyor. İlk olarak bu dönemde akılcı yollarla çözmeye çalıştığımız konuları yeniden gözden geçireceğiz. Sonrasında kaçırdığımız tüm detayları görecek, atladığımız tüm boşlukları dolduracağız. Haliyle hayatımızdan işlevsel olmadığına inandığımız şeyleri bir bir çıkaracağız.

Bir nevi muhasebe ve temizlik evresi.

 

Retro

24 ağustosta durağanlaşan Merkür gece yarısına doğru retro hareketine başlıyor. Durağan Merkür özellikle detay gerektiren işlerde, sağlık konularında, hizmet sektöründe ciddi aksamalara neden olabilir. Gezegenin s yani durağan olduğu konum iletişimde zorlarken, teknolojik tıkanıklıkların ve aksamaların en yoğun yaşandığı günlere işaret eder. Söylemler delici ve eleştirel bir hal alabilir.

İlk birkaç gün daha dalgınken eylül başı itibariyle, ağustos ortalarında yaptığınız görüşmelerden olumlu dönüşler alabilirsiniz. O günlerde yakaladığınız fırsatları değerlendirebilirsiniz.

4 eylülde kesinleşecek rx Merkür, rx Jüpiter üçgeni emeğin karşılığını, karmik hak edişleri getirecek! Yine de aynı gün durağanlaşan Venüs, Jüpiter karesi ve Neptün etkileşimi iyimserliği tadında bırakmak gerektiğini vurguluyor, aksi taktirde büyük parasal kayıplar söz konusu olabilir. Risk alacak şeylerden uzak kalmalısınız.

Merkür 14 eylülde yeniden durağanlaşarak 15 eylülde ileri hareketine başlayacak.

 

Fırsatlar

Merkür retro boyunca yarım bıraktığınız bir çalışmanızda eksik ve noksanları gözden geçirebilirsiniz. Bunun yanında sağlığınızla ilgilenebilir, sağlıklı yaşam programlarına katılabilir ayrıca ısrarla başarısız olduğunuz diyette neden başarısız olduğunuzu anlayabilirsiniz. Bu dönemde akademik ve idari yazışmalar ve dönüşlerde gecikmeler olabilir. Sağlıklı bir öz değer duygusu yaratmak, kış hazırlıkları yapmak için güzel bir dönem.

Sevgiyle

Merkür retrosunun haritanıza özel etkilerini öğrenmek için danışmanlık alabilir, aylık bültenimize abone olabilir, etkinlikler sayfasından ücretsiz etkinliklere katılım sağlayabilirsiniz. 
Aylık burç yorumlarınıza göz atmayı unutmayın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade