Aslandolunay16 Şubat Aslan Burcunda Dolunay

Şubat 12, 20222
aslan

Sevgili Dostlar,

Değerli hocam Astrolog Özlem SOMUNCU ile karşılaşmam hayatımın dönüm noktası oldu. Bu nedenle Haziran 2021 tarihinde Karma Astroloji Eğitimine başladım. Arada sizlere kısa kısa yazarak bilgilerimi paylaşmaktan mutluluk duyacağım. Çünkü bilgi paylaşınca güzel. Başlangıç olarak sizlere Dolunay ve yeniayla ilgili yazılar yazmayı düşünüyorum.

Ayın dünyaya en yakın ışık kaynağımız olduğu için hayatlarımız üzerindeki etkisi büyük. Ayda bir kez Dolunay ve Yeniayı yaşıyoruz.

Yeniaylar başlangıç enerjisi taşıdıkları için bir şeyi inşa etmeyi ve bir kalıba sokmak için güçlü bir motivasyon duygusu verir.

Dolunaylarda ise, Ay ve Güneş tam karşı karşıyadır. Yeniaylarda başlayan güdüsellik, Dolunaylarda tam bir kavrama dönüşmeye başlar.

16 Şubat Dolunayı

Dolunaya ev sahipliği yapan 12. evdeki Aslan Burcu sahnede, kendini göstermekle ilgilidir. Aslan burcu neşeyi, hayata pozitif bakabilmeyi, aşkı, çocuklarla ilgili konuları, sanatı simgeler. Gölge yönleri ise, müsriflik, kibir, ego ve gösteriştir. Dolunay sürecinde Aslan doğasına has özellikler ile yöneticiler, ünlüler, sanatçılar ve kuyumcular ile ilgili konulardaki gelişmeleri daha net görebiliriz.

Yükselen de ise titizliği, mükemmeliyetçiliği, dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile Başak Burcu yer almakta. Yükselen yöneticisi Merkür, analitik düşünme tarzıyla çalıştığı Kova Burcuna geçti. Bu nedenle olayları analitik boyutta ele alabilme enerjisi hakim olacak. Ancak 9, evde Boğa Burcunda seyahat eden Uranüs’le arasındaki kare açı beklenmeyen ve ani durumlar ortaya çıkarabilecek.

Halen pek de rahat edemediği Oğlak Burcunda seyahat eden Venüs, retrosunu bitirdi, düz harekete geçti, Mars ile kavuşumda. Kavuşum yapan Mars ile Venüs’ün, Boğa Burcunda seyahat eden Uranüs ile 120 derece açısı olduğu gibi, Balık Burcunda seyahat eden Neptün ile de 60 derecelik açısı var. Bu açılar destekleyici açılar olabilir, ancak para ve maddi değerler konusunda, Uranüs doğasında ani ve beklenmedik durumlar verebileceği gibi, işin içinde Neptün olduğu için de önümüzü net göremeyebiliriz.

Kova Burcunda 6. evde seyahat eden Satürn’ün Uranüs ile arasındaki kare açı da yükseköğrenim, üniversiteler, akademisyenler, yurtdışı ilişkiler ve otorite arasında ani krizler getirebilir. 7. evde Balık Burcunda seyahat eden Jüpiter’in de Uranüsle arasındaki 60 lık açı, olayları büyütmeye neden olabilir.

Dolunay 6. ve 12. evlerde gerçekleşecek. 6. Ev gündelik rutinler, çalışma ve hizmet evi olduğu için çalışanlar, memurlar, sağlık çalışanları ile ilgili konuları daha görünür olabilecek. Başak Burcunun gölge yanı çalıştığında ise değer duygusu düşebilir. 12. Ev ise bilinçaltı, hastaneler, hapishaneler, gizli düşmanlar, gizli ilişkiler konuları ile ilgili olduğu için, bu dönemde, kapalı alanları, gizli saklı bilgilerin ortaya çıkmasını konuşacağız.

Yazımın başında dolunayın olduğu 12. Evde Aslan burcunun gölge yönlerinin, müsriflik, kibir, ego ve gösteriş olduğunu söylemiştim. 16 Şubat Aslan Dolunayında ilişkilerde ego ve kibir ile değersizlik duyguları arasında gerilim artabilir. Egomuza yenileceğimiz, değersizlik duygusuna düşebileceğimiz güç savaşlarından kaçınmakta fayda var.

Olumlu şeyler görüp yazmak isterdim ama gündemin ana başlıkları kısaca bunlar. Gökte ne varsa yerde de o var. Yaşanması gereken yaşanıyor. Elbette herkesin kişisel doğum haritasına ve aldığı açılara göre olumlu bir süreç geçirecek olanlar var aramızda.

Sevgiler…

Yasemin YILDIZ

İnstagram:  https://www.instagram.com/yasemnyldiz/

 

2 comments

 • Elif

  Şubat 15, 2022 at 10:48 am

  Yasemin hanım, yorumunuzu sonuna kadar okudum. Sizler kadar astroloji dilini bilmesem de öyle güzel, anlaşılır ve yalın anlatmış ve yorum yapmışsınız ki emeklerinize sağlık ..

  Reply

 • elfcnrs

  Şubat 15, 2022 at 10:49 am

  Yasemin hanım, yorumunuzu sonuna kadar okudum. Sizler kadar astroloji dilini bilmesem de öyle güzel, anlaşılır ve yalın anlatmış ve yorum yapmışsınız ki emeklerinize sağlık ..

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade