dolunayYengeç18 Ocak Yengeç Dolunayı; Yüreğini vermek!

Ocak 17, 20220
dolunay

Dolunay yengeç burcunun 27 derecesinde procyon yıldız ile kavuşumda gerçekleşiyor. Yengeç aile, kökler, ebeveynler, milliyetçi duygularımız, evimiz ile ilgilidir. Duygusal temaları ifade eder. Biliyorsunuz ayın başında oğlak burcunda bir yeni ay gerçekleşmişti. Bu burçlar duygusal büyüme ve güvenlik ihtiyacını temsil ettiği için içsel olarak kendimizi sağlama almaya dair arzularımız daha çok artabilir.

Dolunaylar kendi başına bitiş ve sonlanma enerjisi taşıdıkları için bir evrenin kapanışı diğerinin başlangıcını ifade ederler. Zira dolunay etkileri bakımından bazı ilişkilere sevgililer gününü göstermeyecek gibi, bazı ilişkilerde ise yeni adımlar ve yapılanmaları getirebilir.

Dolunay plutona ve junoya karşıt olduğu için krizli enerjiler hakim olabilir. Duygusal konularda ciddi sert sonlanmalar söz konusu olabilir. Özellikle ortaklı işler ve evlilikler de zorlu deneyimler bizi bekliyor. Diğer taraftan duygusal manipülasyona çok açık olduğumuz bu süreçte farkına varmadan büyük bir etki altında kalabiliriz.

Anne baba aile büyükleriyle ilgili zorlu deneyimlere çekilebiliriz. Ev, aile, köklerimiz, milli değerlerimiz gündeme gelebilir. Milliyetçi naralar dünya genelinde kulağımıza çalınabilir.

Uranyen prensipte Hestia ile çalışan dolunay bize kendimizi sonsuz ve sınırsız adadığımız konularla ilgili zor deneyimleri ifade eder. Duygusal yanlarımızla temasa geçmekten kaçınabileceğimizi, kendimizi ve başkalarını anlama da zorlanabileceğimizi ifade ediyor.

Dolunayın ay düğümlerine olumlu açıları yaşanacak deneyimlerin kadersel ilerlemede pozitif bir katkı sunacağına işaret ediyor. Akışta ve kabulde olmayı başarabilenler için yeni hedef ve hayaller gündemi belirleyebilir!

Dolunay anında ise ufuk çizgisinden akrep burcu yükseliyor akrep krizleri, manipülasyonu, güç çekişmelerini ifade ediyor. Dolunay bu kadar plutonikken şaşırmıyor! Maddi konular, ekonomik problemler, borçlar, krediler gündemimizi meşgul edebilir.

Aşkın deli dolu duygularla kıskançlık, cinsellik, her türlü duyguyu çok derin yaşama potansiyelimiz var. Az biraz sulu gözlü dolunay…

Bir süredir görmezden geldiğin konular artık üstünü örtemeyeceğin kadar gözüne batıyorsa belki de yola çıkma vakti gelmiştir. Bu defa arkanda sevdiklerin var…

Seni her halinle sevenler, kendine güven, cesur ol. Onca zaman kendini adadın da ne oldu! İdealize ettiğin her şey belki de aslında senin inanmak istediğin şeylerdi!

Bu süreçte sağlık açısından bağışıklığın düşmesi, halsizlik yorgunluk ve çaresizlik duygusu belirsizlik içinde boğulma haline girebilir. Mide ve göğüs ağrıları yaşayabilirsiniz.

Sifayla…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade