MarsOğlak24 Ocak Mars Oğlak Burcunda; Yıkılması zor duvarlar!

Ocak 17, 20220
mars

Uzun bir süredir mars yay burcunda seyrediyor ve bizi idealleri için cesurca savaşan bir doğa içinde tutuyordu.

24 ocak itibariyle mars yücelimde olduğu oğlak burcuna geçecek ve 7 marta kadar burada kalacak. Oğlak burcu sağlam temeller inşa etmek, sabırlı ve istikrarlı çalışmayı ifade eder. Doğum haritasında Mars oğlak burcunda olduğunda kişi istikrarlı, sabırlı, sağlam adımlarla ilerleyen, çalışkan bir doğaya sahiptir. Her türlü zorluk karşısında dirayetli olacaktır.

Gökyüzünde hem Venüs’ün hem de Merkür’ün retro seyri marsla birlikte oğlak enerjisini artırıyor. Dolayısıyla toplumsal kurallar, iş ve kariyer yaşamı gibi konular hepimizin gündemini uzun bir süredir meşgul ediyor. Arzularımız bu süreçte daha ciddi, kalıcı ve yapılandırmaya dönük olabilir. “Kendi isteklerini yasaya dönüştüren bir savaşçı” olabiliriz. Hayata karşı sorumluluk bilincimiz artarken kusursuz bir uygulamacıya dönüşebiliriz.

Mars oğlak seyrine yönetici gezegeni ile 45 derecelik açı yaparak başlayacak. Süreç içinde içsel bir baskı içinde olabilir. Kendi kendimize engeller yaratabilir, hırs ile çalışma işini abartabilir, yine kendimizi bu içsel baskı altında ezebiliriz. Yani kendi kendimizin kural koyucusu olabiliriz. Mars oğlak girişi haritasında özelikle aile, iş temalarında katı kuralcı bir yaklaşımlar sergileyebileceğimize işaret ediyor. Yeteneğine güvenemeyenlerin ve yeterlilikleri olmayan insanların otorite konumuna gelebileceğini görebiliriz.

“Yıldızların yer değiştirişini görmek mi istiyorsun, onlarla birlikte dönmen gerek”.

Marcus Aurelius

Şubat ayının ilk haftalarında olumlu, girişken, başlatan, motivasyonu yüksek olabiliriz. Diğer taraftan zaman zaman özgüvenin sorgulandığı durumlar olabilir. Diz, diş, kemik problemleri gündeme gelebilir.

5- 12 şubat civarı özgürlüğüne düşkün tavırlar takınabiliriz. Orijinal, şahsa münhasır yaklaşımlar sergileyebiliriz. Diğer taraftan tam da merkür retrosunu geride bırakmışken elektronik aletlerle ilgilenebilir, güçlü, cesur adımlar atabiliriz.

Sevgiler gününe venüs retrosunu geride bırakarak ve mars ile kavuşumda giriyor olmayı romantizm olarak lanse edemeyecek olsak da aynı hedefe doğru koşan iki kişiyi bir arada görmek mutlu ediyor. Bir köprüde iki inatçı keçi! varın sonunu siz düşünün.

Şubat ayının son haftalarında ise dua, meditasyon, kukai, reiki gibi çalışmalara zaman yaratılabilir. Sağlık problemi yaşayanlar için alternatif şifa yöntemleri tercih edilebilir. Mars oğlak dizler, Neptün balık kaplıcalar 🙂 bu mevsim için şahane bir tercih olabilir. Telepati, duru görü, sezgisel yanlarımız açığa çıkabilir. Sanat ve yaratıcı çalışmalar için mükemmel zamanlar.

Mart ayına sert bir başlangıç yapabiliriz. Mars oğlak burcunun son derecelerine doğru ilerlerken pluton ile kavuşum yapacak. Baskılanmış duyguların öfkeyle dışa vurumu söz konusu olabilir. Büyük arzu ve istekler için şartları zorlamaya müsait olabileceğimizi, bu nedenle de kendimizi riske atabileceğimiz durumlardan kaçınmalıyız. Güç ve mücadele gerektiren işleri mart ayının ilk haftasına erteleyebilirsiniz.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade