BoğaMerkür19 Nisan Merkür Boğa; “Sabır; Yüzünü Ekşitmeden Acıyı Yudumlamaktır.”

Nisan 15, 20210
2021 burç

Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eden yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren bir gezegendir. Bizler merkürümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz. Merkür’ü biraz daha iyi anlayabilmek için mitolojisine bakalım derim. Hermes, Thor, İdris olarak tanırız onu her birinde ayrı bir hikayeyle benzer noktalarda haberci Tanrı olarak anılır. Malumunuz Merkür Tanrılar arasında oradan oraya haber taşır, kimsenin giremediği yer altına ölüler diyarına bile rahatlıkla girip çıkandır. Elindeki asası ile ölülerin ruhlarını toplar, istediğinde insanları uyutan istediğinde ise uyandırandır. Rüzgardır hızla bir yerden bir başka yere gider, yerinde duramaz, tüccarlara yol gösterir. Dolayısıyla ticaretinde temsilcisidir. Akıllı zeki sportmen ve gençtir.

Hızına yetişemediğimiz Merkür 15 gün sonra yeniden bir başka burca doğru yol alıyor. 20 Nisan itibariyle 4 Mayısa kadar kalacağı boğa burcuna geçiyor. Anlayacağınız bu ara haberci Hermes’ in işleri yoğun. Bir süredir malumunuz Koç burcu doğasında düşündük, konuştuk, hareket ettik. Neydi bu doğa? Hızlı, hareketli, zihinsel olarak sonuca çabuk ulaşan, agresif, hevesli ve aynı hızla hevesini yitiren bizler şimdilerde bu hızın gazının alınması gerektiğini fark edeceğimiz günlere adım atıyoruz.

Boğa burcunda Merkür; koç burcunun aksine uzun uzun düşünmek, sağlam adımlar atmak, ölçmek biçmek ve sonra karar vermek ister. Öyle ki bu da çok uzarsa elimizdeki fırsatları kaçırmamız da kaçınılmaz olur. Ağır ve temkinlidir, düşünmeden konuşmaz, emin olmadan işine başlamaz.

Merkür Boğa Serüveni

Güneşle kavuşumunu geride bırakan merkür’ ün boğa burcuna geçmesiyle birlikte gökyüzünde toprak elementinde büyük bir artış olurken ateş elementi eksikliği oluşmaya başlayacak. Dolayısıyla bağlanma, köklenmeye dair arzularımız artarken cesur ve girişimci ruhumuzu bir süre sandıklara gömeceğiz.

Merkür boğa girişi Venüs’ e doğru adım adım ilerleyerek devam edecek. Üslubumuzun biraz olsun yumuşadığı, kelimelerimizi seçerek konuştuğumuz, kendimizi adadığımız konu her neyse büyük bir özveriyle bağlanacağız.

24- 25 Nisan tarihlerinde Merkür Uranüsle kavuşum yaparak aynı zamanda Satürn’ e kare yapacak, kendimizi farklı bir biçimde özgürce ifade etme arayışımız, yeni fikirlere kulak kabartma isteği zaman zaman çelişkili durumlar yaşamamıza neden olabilir. Bu günlerde zihinsel ve fiziksel olarak kendinizi yormamaya dikkat edin. Önemli bir karar vermeniz gerekirse bunu bir kaç gün ertelemeyi deneyin.

25-26 Nisanda kesinleşecek Venüs kavuşumuyla birlikte para getirecek konulara odaklanabilir, kaynakları artırmanın yollarını arayabilirsiniz. Maddi olarak parayı tutmayı, harcamaları azaltmayı arzulayabilir, bazı konularda kısıtlamalara gidebilirsiniz.

2 Mayısta Merkür Plüton olumlu açıları beraberindeki Jüpiter karesi stresle baskı altında olduğunuz o en zorlayıcı noktada, gayretle atılmış bir adıma dönüştürme fırsatları sunabilir. Olayları büyütmemeye gayret etmeliyiz. Konsantrasyon gerektiren işleri bu günlere bırakabilirsiniz.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade